Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladás. Mit tegyek?

Mellgyulladás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Reggel arra ébredtem hogy a bal mellemben van egy nagy csomó a mellemben.probaltam fejni de nagyon faj +szinte semmi nem jött belőle.babat is ratettuk a férjemmel de a szoptatás az meg rosszabb volt:/sírva fejeztem be de.

Lázamat most mértük 39.1.

Mit csináljak hogy enyhuljun a fajdalom?



2019. aug. 20. 09:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Igen elírtam az 1. Mondatot
2019. aug. 20. 09:44
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Tedd rá minél többször rá a babát,fejd akkor is ha nem jön. Be fog indulni. De előtte meleg vízet engedj rá és ismételd ezt sokszor
2019. aug. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Férfi vagyok, véletlenül láttam meg a kérdésed. Én úgy hallottam régen mamáméktól hogy ha gyulladt a mell akkor nem is szabad szoptatni, amíg meg nem javul. De lehet hülyeséget írtam.
2019. aug. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

A 3-as hülyeséget írt.


Úgy tedd rá a babát, hogy az álla a csomó felé nézzen.


Amúgy minél előbb doki, ha lázad is van akkor szoktak adni antibiotikumot. Nekem három mellgyulladásból kettőt műteni kellett, remélem te megúszod.

2019. aug. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Gyulladt mellel valóban nem szabad szoptatni, hiszen gennyes is lehet, az pedig nagyonn én kellene hogy a babába kerüljön.

Mellszivo, erős masszírozás, paracetamol és orvos

2019. aug. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

ORVOS

/ antibiotikum hozott helyre csak/



Szoptatás

2 szopi közt hűtés

2019. aug. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

6. Vagyok


Közvetlenül szopi előtt meggymagpárna melegen valóban mehet, vagy zuhany.


Álla a csomó fele legyen ( tornamutatvány is lehet kb)


Mellszívó nem tudja kihúzni



Jobbulást

2019. aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Bár nekem nem volt lázam,de kőkemény és csomós volt a mellem ,elektromos mellszívó(nem a gagyi) ami előtte stimulálja is a mellet,meg oldotta a problémát.
2019. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
74%

[link]


Régi álláspont szerint nem szabad szoptatni belőle, ma azt mondják, kell szoptatni. A túltelítődéstől egyre rosszabb!

Baba alsó állkapcsa a csomó felé nézzen. (akrobatikus póz is lehet.) Az is jó, ha fölé térdelsz, segít a gravitáció. Előtte melegítsd a melled. (Melegvizes palack, sópárna, stb.) Masszírozd! Pihenj!

Nekem ezek beváltak.


Orvos lásson!


Jobbulást kívánok!

2019. aug. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Állj be meleg vizes zuhany alá, közben próbáld masszírozni a melled és utána fejni. Utána ahogy előttem is írták, keressetek egy olyan pózt, ahogy a babád álla tudja nyomni a csomót, hátha fellazítja. Ha nem megy lejjebb a lázad menj orvoshoz, én is kaptam antibiotikumot, napi háromszor intravénásan. Még egy tipp; én mindent megpróbáltam,mégsem javult, pár nap múlva fejőnőt kellett hívni, ő segített kifejni, aztán lett jobb. Ő mondta, hogy volt, akinek már nem tudott segíteni, mert úgy begyűlt már a tej vagy annyira erőszakosan, rossz technikával próbálta fejni, hogy begennyesedett a melle és műteni kellett. Ha megint mellgyulladásom lenne egyből fejőnőt hívnék, nekem a védőnő adott elérhetőséget. Amúgy még ha lemegy a gyulladás utána is fájni fog a szoptatás abból a melledből, nekem utána még kb két hétig kellemetlen volt.
2019. aug. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!