Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladás: mikor enyhül a...

Mellgyulladás: mikor enyhül a fájdalom?

Figyelt kérdés

3napig 39.5-40 C° közötti lázam volt, fejtem a tejet 2-3 vb óránként, előtte melegzuhany, +vb masszázs, így a 4 napra elmúlt a lázam, de a mellem még iszonyatosan fáj, van benne egy nagy csomó, amit se én se a férjem nem tudunk kimasszírozni, a baba nem tudja kiszívni, és szoptatás után nem enyhül a fájdalom, hanem pont hogy jobban fáj úgy 5-10percig ...

Orvoshoz nem mentem, mert a védőnővel tartottam a kapcsolatot, aki nagyon rendes volt, napjában többször hívott, tanácsokat adott, de most itt a hétvége a mellem nem javul, és picit félek hogy talyog lesz benne, most is hajnali 2kor próbálom masszírozni, fejni, aztán pici jegelés...


Ha volt már mellgyulladásod, neked hány nap után enyhült a fájdalom? A csomót hogy tudtad kimasszírozni?



2018. nov. 11. 02:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, nagyon jól csinálod, rendes védőnőd van.

Folytasd tovább ügyesen az emlő kiürítését stb.

Maradhat csomó, ez állhat gyulladt szövetekből, lehet tejciszta (tényleg tiszta tej van benne), tályog is kialakulhat, de nem pár nap alatt.

Kérj beutalót, h.orvos, nőgyógyász adhat, és az orvos kérjen időpontot neked a területileg illetékes komplex mammográfiás központba. Azért oda, mert ott tapasztaltak, láttak már tejelő emlőt, megtapintanak, megnézik ultrahanggal és ha szükséges, le is tudják szívni és megkönnyebbülsz.

A babát is viheted, ha nem tudod kire bízni, nálunk legalábbis inkább örülnek neki az asszisztensek, eldajkálják a vizsgálat pár perce alatt.

Mammográfus

2018. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem múlik, nézesd meg valahol, akár sebészet ambulancián, bárhol. Nekem is sokszor volt, egyszer kellett is rá antibiotikum. Akkor szigorúan jegelnem kellett. De legtöbbször a meleg, és a baba gyakori mellretétele segített.
2018. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A picit mindig úgy tedd mellre, hogy az álla a csomó felé legyen. Onnan ürít.

2 szoptatás között kápisztás borogatás (nyirkoos tetrába káposztalevél, kicsit megklopfplod, mikróba teszed, annyira legyen meleg, hogy fórró, de ne égessen, mehet is a melltartóba). Mocskosul büdös leszel tőle, de hatásos!

Én nem hiszek a mindenféle természetes csodaszerben, de ez nekem 4-ből 3x megoldotta a dolgot úgy, hogy ne kelljen gyógyszer. a 4. esetben is sokat hozzátett.

2018. nov. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!