Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki két óránként szoptat,...

Aki két óránként szoptat, hogy old meg egy nagyobb bevásárlást, egy barátnőzést, egy sétát?

Figyelt kérdés
Tőlünk fél óra a központ sétálva.Mire eszik a kicsim,rendberakom magunkat,és már nem is tudok indulni,hisz'kb.fél óránk(se)lenne,amit bent tölthetünk.Szóval ha muszáj menni,akkor készítek neki tápszert,és így egy etetés táp.De nem tűnik a legjobb megoldásnak,viszont a lakásba se lehetünk még hónapokig bezárva(vagy ki tudja meddig lesz még így)... 12 hetes a kicsi Ja és a délutáni séta is kajabekészítéssel megy...
2010. júl. 15. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha sétálni viszed a picit, nem biztos, hogy két óra múlva megéhezik... Az én manóm akkor akár 3-4óráig is bírja!
2010. júl. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Miért kell neki még mindig 2 óránként enni? Szerintem már átszokhatna a három órás időközre is.
2010. júl. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Az én lányom fél éves, de még mindig másfél óránként eszik, Ráadásul a tápszert nem eszi meg, fejni meg nem tudok. Úgyhogy mindig csak reménykedem, hogy elalszik a babakocsiban, és akkor nem kell rohanni haza etetni. Másfél hónapja elkezdtük a hozzátáplálást, de ez sem igazán segít, ugyanúgy kell neki a cici utána.
2010. júl. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Miért kellene tápszert bekészíteni a sétához? Ha a tápszert cumisüvegből esz, akkor miért nem fejed le a tejet és viszed neki azt cumisüvegben? Nagyon-nagyon le kell hűteni (én néha még egy kicsit a fagyasztóba is berakom mielőtt elindulok) és hűtőboxban elviszem. Tápszerben nem is gondolkodtam.
2010. júl. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Leülsz egy parkban,és megszoptatod.Nem kell odaláncolnod magad a lakáshoz amíg szopik.Sok plázában is van olyan helyiség ahol meg tudod szoptatni.
2010. júl. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen kedves második válaszoló,én is tudom,hogy nem kellene ennyiszer enni,de ha egyszer kér,nem fogok nem adni!Eddig nem evett ilyen gyakran,most beteg volt,és azóta így eszik(egy hete).Gondolom majd visszaáll,de addig is valahogy meg kell oldani a dolgainkat,ezért kérdeztem,mert nem tudom mások,hogy csinálják.Lehet,hogy hosszabb idő kell neki,vagy azt se tudom miért lett így,és tényleg ha hónapokig így marad ,akkor... Szóval kérek mindenkit,hogy ne azt mondja,hogy nem kéne így lenni stb. mert a kérdésemre szeretnék választ kapni,és nem pedig amiatt hallgatni,hogy gyakran etetem a kisbabámat.Köszönöm!És még annyit szeretnék a negyedik válaszolónak megírni,hogy nekem sajnos nincs annyi tejem,hogy miután evett a baba,még le is tudjak fejni egy adagot :( ,örülök,hogy elég neki a kettő egy evésre.Szóval ezért kell tápot vinnünk.És sajnos most tapasztalom,hogy SEHOL nem lehet szoptatni,nincsenek erre kialakított helységek!Eddig belefért a két etetés közti időbe az ügyintézés és fel se tűnt...
2010. júl. 15. 09:03
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
09.01 vagyok.Hely van,csak keresni kell.Azért írom,mert én éltem Pesten is kisgyerekkel,és amikor meg kellett szoptatni,kerestem egy kis parkot,vagy fás játszóteret.Már nem élünk Pesten,de itt is talátam mindig olyan helyet,ahol van egy pad,és nem az út szélén kell üldögélni,ilyent mindenhol találsz.Ha egy textilpelussal letakarod, a kutya nem veszi észre,h szoptatsz.
2010. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Pakolj össze mindent, és az utolsó mozzanat legyen a szoptatás, utána rögtön indulhattok is.

Ha kocsival mész, ott is meg tudod szoptatni, ha meg babakocsival, akkor keresel egy parkot, vagy félreeső helyet, és leülsz megszoptatni. Halkan megjegyzem, hogy ha bemész egy szimpatikusabb ruházati boltba, hogy a próbafülkében megszoptathatod-e a babádat, nem hiszem hogy elhajtanak.

Viszel egy kendőt/vékony takarót, akármit, és megeteted.

Én nem csináltam ebből nagy ügyet. Ha éhes a gyerek, akkor meg kell etetni. Szoptattam én is padon ülve, bokrok között. Mert volna bárki szólni egy szót is! :)

Láttam már az ikeában, a vásártér félreeső sarkában is szoptatni valakit. A világ legtermészetesebb dolga, senki nem fog megszólni érte, ha nem rakod ki a melledet.

Úgyis meleg van, nem kell azért hazarohangálni. Csak ügyesen, természetesen!

2010. júl. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Te szerencsés vagy, mert magaddal viheted a cicit, és bárhol megszoptathatod a gyermekedet. Nekem fejnem kell, és bár a tejet üvegben bárhová magammal vihetem, vagy a babámnak otthon hagyhatom, én a mellszívóhoz vagyok kötve, három óránként le kell fejnem a cicimnet, különben felrobbanok. :-( És hidd el, nyilvánosan szoptatni sokkal könnyebb, mint a fejéshez - utána meg a mellszívó mosogatásához - a helyet keresgetni.


Hallottál már erről? [link] Ezzel bárhol szoptathatsz, senki se lát semmit, és olyan anyagból van, hogy a baba nem fő meg alatta.

2010. júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
10:13as tudom miről beszélsz.2 hónapig nem szopott a kisfiam.Vagy hipp-hopp elaludt,vagy üvöltött,vagy öklendezett a cicin..Lefejt tejjel etettem.Aztán egyszer csak megtetszett neki!Így tényleg könnyebb!Már csak a hol a kérdés.. Egyetlen helyen találtam erre kialakított helyet,a plázában,de az meg olyan mocskos,hogy inkább nem....Végülis több helyen olvastam,hogy parkokban szoptatnak...nem tudom... nekem ez olyan furi,tudom,hogy nem látszik belőle semmi,de mégis.Aztán lehet,hogy csak szokni kell! :)
2010. júl. 15. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!