Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Folyamatos mellgyulladás?

Folyamatos mellgyulladás?

Figyelt kérdés
Tejbelővéskor gyulladt be először a mellem lázzal, a hétvégén megint bedurrant és csomók is voltak benne, most megint lázas lettem és van egy csomó a mellembe megint. Szoptatok is fejem is nem értem mit csinálok rosszul.

2019. okt. 17. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy meleg fürdőt, vagy állj be a tus alá, és meleg vízzel locsold, próbáld meg kisimítani a csomót. Nekem ez bevállt.
2019. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szoptatásnál ha a baba álla a csomó felè van könnyebben eltűnik.
2019. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, nekem a haziorvosom írt fel antibiotikumot (Augmentint).
2019. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne fejj. Mikor fejsz, akkor további inger éri a melled, még több tejtermelésre sarkallva. Ez egy ördögi kör lesz, fejsz, mert sok a tej, és sok lesz a tej, mert fejsz. Nem tudod majd csak úgy abbahagyni, ráadásul ezzel azt is gátolod, hogy a baba magának állítsa be a kereslet-kínálatot. Én kipróbálnám a helyedben, hogy csak szoptatok, ha két szoptatás között feszül a melled, CSAK megkönnyebbülésig fejsz, mert így valószínű előbb-utóbb pont annyi tejed lesz, ami a babádnak elég és kisebb valószínűséggel lesz gyulladás. Lassan nyolc hónapja szoptatok, sosem fejtem, és egyetlen egyszer volt meggyulladásom.
2019. okt. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak attól félek hogy újra bedurran. Mindig azt hallom hogy teljesen ürítsem ki mert akkor így folyamatosan ez lesz a probléma
2019. okt. 18. 16:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismételni tudom csak magam. Tudom milyen szr a mellgyulladás, egy hétig negyven fok körüli lázzal láttam el a gyereket. De hidd el, hogy előbb-utóbb bele fogsz fáradni a folyamatos szoptatás-fejés kombóba, mert azért a szoptatás is időigényes. Teljesen meg egyébként sem tudod kiüríteni a melled,mert folyamatosan termelődik a tej. Én így csinálnám, ha félsz az újabb gyulladástól: az én babám pl három óránként szopizik, ezt veszem példának. Megszoptatod, kb egy óra múlva fejsz, de nem mennyiséget, csak egy kicsit, hogy megkönnyebbülj. Rá egy órára ugyanígy. A harmadik óra meg már a szoptatás. Nem tudom mennyiket fejsz, ha pl 80 milit egy fejésre, akkor megpróbálnék mondjuk eleinte 60-nál megállni így óránként két szopi között. Ha úgy látod így okés, akkor pár napig maradna ez, majd 3-4 nap múlva már lehetne csak 40-et. Megint hagysz kis időt, ha nincs gond tovább csökkented ugyanígy, és ha minden jól megy szép lassan szerintem el tudod hagyni. Mennyi idős a babád? Egy szoptatás alkalmából csak egy mellből szoptatsz vagy mindkettőből?
2019. okt. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lassan már 4 hetes lesz. Igény szerint szoptatom de magától beállt. Reggeli órákban 3 óránként eszik majd délután 4 óránként éjszaka pedig 5 óránként. Viszont 2 napja megfigyeltem hogy este óránként kéri és így nem is kell fel az éjszaka. Ezt a mellkiüritést én se értetem 🤷‍♀️
2019. okt. 19. 05:42
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem még csak most 4 hetes a kisfiam, viszont a gyógyszeres elapasztás mellett döntöttünk.

Már 10 napja szenvedek a mellgyulladással. 3 napig 39 fokos lázam volt. A mellem tiszta piros csíkos volt és csomós. A mellbimbóm és a bimbóudvar pedig tiszta ödéma. Ha csak a póló hozzáért ordítani tudtam volna. Egy héten keresztül minden nap (volt, hogy napi kétszer is) a kórházba jártam, ahol a csecsemősök masszírozták és fejték. Mellette antibiotikumot szedek még most is.

Én tényleg mindent megpróbáltam melegvizes fürdő, borogatás, két óránként fejtem, de egyszerűen nem bírtam már. A kicsi a láz miatt nem szopizhatott, emiatt hozzászokott a cumisüveghez. Mivel már felvenni sem tudtam a gyereket a fájdalom miatt, így el kezdtem szedni a gyógyszert. Már most szinte csak 1-2 csepp jön, de még mindig gyulladt.

Lelkiismeret furdalásom volt az elapasztás miatt, de sajnos nem volt más választásom.

2019. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Utolsó voltam.

Csak annyit még, hogy azt mondták, hogy mindent jól csinálok. (Oda is figyeltem rá pedig, mert a nagyobb gyerekkel is volt mellgyulladásom, de nem ilyen drasztikusan)

Szerintem te is jól csinálsz mindent. Esetleg a védőnőtől.kérdezz rá

2019. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!