Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek sorozatosan begyulladt...

Khniki kérdése:

Akinek sorozatosan begyulladt a melle, meddig győztétek a szoptatást?

Figyelt kérdés
Én már kezdem feladni. Testileg, lelkileg nagyon megviselnek a gyulladások. Még csak 7 hetes a babám, de már az 5. kezdődik... Fájdalmas is, meg aztán mindig újra kell szapotítani a tejet. Mire sikerül, kb jön a következő gyulladás. Sokat sírok emiatt, ha úgy érzem, nem lakott jól a kisfiam, pedig szépen fejlődik. Amikor lázam is van, alig tudom ellátni, nagyon nehéz.
2019. okt. 31. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kitartottam..végül 14 hónapig.
2019. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És miert nem próbálsz kevésbé ragorcsolni? Adj neki tápszert is és amikor és amennyi anyatejet tudsz.
2019. okt. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ihen, az lenne a legjobb, ha nem görcsölnék rá, nincs abban semmi, ha tápszert kap. De ezt könnyű mondani... Egyébként van elég tejem, csak ha begyullad, az picit apasztja, utána újra kell 1-2 nap, hogy visszajöjjön az a mennyiség.

1. válaszoló, bravo! Minden elismerésem!!

2019. nov. 1. 02:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 18 hónapig szoptattam a fiamat, de már le akartam róla szoktatni, amikor úgy begyulladt, hogy első ránézésre a doki azt mindta ez tàlyok és fel kell tárni. Szerencsére nem az volt. Olyan sok tejem volt, hogy nem ette meg a babám, állandóan túltelítődött, folyamatosan csomós volt. Nekem az segített, hogy szoptatás után lefelytem a maradékot, többször masszíroztam és borogattam. Tudom milyen érzés, nagyon megértelek. Annyira leveri ez a lázas mellgyulladás az embert mint egy influenza. Probálj meg sokat pihenni, lelki okai is lehetnek, hogy túl sok elvárásnak akarsz egyszerre megfelelni. Remélem hamar túl leszel rajta. Ha nem hát nem, tényleg ne görcsölj rá, akkor marad a tápszer. De szerintem el fog múlni ez az időszak, és nem lesz gond a szoptatással. :)
2019. nov. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%

Kitartottam 2 évig. Szörnyű volt, tényleg pokoli. Tejcsatorna elzáródások, gyulladás, tejkő. Minden amit akarsz.

Nekem sok tejem volt, ezért is bírtam is ilyen sokáig. Nálam sajnos egy ördög kör volt. Sok volt a tej, a baba nem szívta ki rendesen, a maradék begyulladt, ha nem fejtem ki. Ha kifejtem még több lett, és nagyobb valószinűséggel gyulladt be újra. Rettenetesen nehéz volt megtalálni az egyensúlyt, hogy ne gyulladjon be, de ne is termelődjön túl sok ismételten.

Ami nekem segített:

-rengeteg folyadék (ha kevesbbet ittan besűrűsödött, nehezebben jött ki)

-állandó maszírozás (ha éreztem, h elkezd valahol kicsit fájni, egyból kimaszírozni onnan)

-laza melltartó, laza felső (nehogy egy kicsit is szorítson vagy megnyomja)

-semmi testmozgás, futás vagy kardió egyáltalán nem jöhetett szóba

Itt azt kell mérlegelni, hogy van-e annyi tejed, hogy megérje a babát szoptatni. Ha csak szoptatsz és van bőven, akkor én kitartanék. De ha csak pár ml-t eszik, a többit úgyis tápszerrel kell pótolni akkor hagynám.

2019. nov. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!