Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki meddig csinálná így a...

Ki meddig csinálná így a szoptatást? Érdemes még kínlódni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hetes, szóval születése óta nehezen megy a szoptatás. Én már idegileg kivagyok, állandóan enne, 0-24-ben. Próbáltam igény szerint szoptatni, de az azt jelentette, hogy szinte egész nap a cicin lógott, ha levettem már sírt. Szinte wc-re sem tudtam elmenni, se enni, se bevásárolni, a háztartás úszott. (A tej nem szaporodott közben) Most próbálom 3 óránként szoptatni, de tápszerrel pótolom születése óta, és másfél óra szopi után még csak 70-et evett, inkább csak cumizza, minthogy egyen.

Tudom, hogy a gyerek az első, de nekem ez sok, hogy 5 hét alatt nem lett annyi tej, hogy egyen, és aztán boldogság legyen.

Másfél óra után is pótolnom kell.

Szedtem tejszaporító kapszuát, ittam a laktoherb teát. Már nem tudom hogy csináljak több tejet.. Meddig lehet ezt így?


2019. jún. 3. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Egészen pontosan egy perccel sem csinálnám többet. Tudom, hogy az emberek az sulykolják a nőkbe, hogy a gyerek az első és legfontosabb (szerintem a család összes tagja egyformán fontos), de még ha el is fogadjuk ezt az álláspontot sem kellene ennek azt jelenteni, hogy akkor a nő meg nyugodtan menjen tönkre. Semmi baja nem lesz a tapszertol, én nem kínoznám magam tovább. Nem kell magad feláldozni a szoptatás szent oltárán.
2019. jún. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Én azért mielőtt teljesen feladnám, kikérném egy IBCLC véleményét...
2019. jún. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

2x kínoztam így végig magamat, és mindegyiknél csak kudarc és totál kimerülés lett.


Nagylányomnál 2 hónapig kínlódtam szoptatás+tápszer, de a második gyulladásnál letettem a szoptatásról, mert ha egy etetésnél a fele tejem meg volt már szuper volt...


Na gondoltam majd a másodiknál már mindent tudok, és én akkor is de akkor is szoptatni fogok. Hát 3 ónapgi kínlódtam, a baba megálas nélük cicin volt, a mellem vérzett a gyerek a vért hányta ki naponta... Ès még így is kellett hozzá tápszer. Majd 5x!!! volt gyulladásom ebböl 2x antibiotikum kellett, a többinél meg fájdalom csillapítóval szoptattam. A nagy állandóan tv elött ült, mert a kicsivel végül is egésznap szoptattam, játszóra nem jutottunk ki... Szerintem amit én csináltam az már nem normális ha így vissza gondolok.

2019. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
A leírtak alapján a baba valamiért nem tud hatékonyan szopni, valószínűleg rossz a technikája, vagy valami fizikai akadálya van (rövid nyelvfék pl). Szóval én a helyedben hívnék egy ibclc szoptatási tanácsadót, mert ha ez a gond, ő tud segíteni. Ha ezután se megy, engedd el a dolgot, de legalább azzal a tudattal engedheted el, hogy tényleg mindent megtettél.
2019. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Én hagynám a helyedben... de szerintem te is ezt akarod.
2019. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Én aztán totál béna voltam, három gyerekem van, háromszor tettem rosszul mellre őket! Pedig sokáig szoptattam utána, de idő és segítség kellett mind a háromszor. Szoptatási tanácsadó rengeteget segített, én már ezerszer feladtam volna. Mivel rosszul raktam mellre, kisebesedett a bimbóm, kínszenvedés volt, a baba sem lakott jól. Három gyerekemből kettőnek csippentették a nyelvféket, ami le volt nőve, ez nemcsak a szopást nehezíti, hanem később a helyes beszédet is akadályozza! Nagyon fontos, hogy ezt szakember megvizsgálja! Én csak szoptatós párnával tudtam kényelmesen szoptatni, ölben nem ment sem fekve. Amint belejöttem, onnantól mind a ketten megnyugodtunk, én még szerettem is ezeket a nyugis fél órákat. Az elsőnél én is tápszerhez nyúltam, kár volt, mert ha kaptam volna segítséget, simán ment volna a szoptatás jóllakásig. Én a laktoherbet nem ajánlom, a kórházban is ellenezték, mert sok babánál hascsikarást okoz. Sok víz, levesek, bőven elég. Gyümölcslevek is higítva. Kérj segítséget! Ha úgy sem megy, akkor se legyen bűntudatod, marad a tápszer.
2019. jún. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Epp ezert hagytam abba a szoptatást. Vagy egyik vagy masik, de a ketto nagyon megterhelő volt. Evett mellből es meg pótoltam is. Éjjelente 3x 1 orat fent lenni, koszi nem. 1,5 hónapig szoptattam éjjel is, es utana befejeztem. Napközben meg 4 hónapos koráig bírtam idegileg. Ennyi volt. Ezt nem nekem találtak ki. Az isziszt nem bírtam volna. En nem tudtam volna non stop szoptatni, es mellette nulla enido, nulla főzés, nulla takarítás.
2019. jún. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
A cici nem mindig az evést szolgálja. Én nem aggódnék a helyedben, ha a babádnak elegendő pisis-kakis pelusa van, és súlyban gyarapszik. (Főleg így, hogy tápszeres pótlást is kap.) A helyedben egy laktációs tanácsadóval találkoznék, hogy ő személyesen is segíthessen a jótanácsaival.
2019. jún. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pontosan ket napig csinaltam, miutan haza jottunk a korhazbol. Aztan elkezdtem fejni a tejet es uvegbol kapta 3 orankent! 3 honapig birtam az allando fejest, aztan szepen elapasztottam es most tapszert kap.
2019. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Mindenképpen javasolt felkeresni szoptatási tanácsadót! Emellett nekem Dévény tornán a szájüregben talált a gyógytornász letapadt izmokat, melyeket kimasszírozott, s ezáltal (is) hatékonyabb lett a babám szopása.

A szoptatás első kb három hónapjában én is folyamatosan küzdöttem a nem elegendő anyatejjel és hogy nagyon sokszor keredzkedik mellre a kisfiam (1-1,5 óránként). Kértem tanácsadó segítségét és sokat javult a helyzet. Most öt hónapos a kisfiam.

DE az anyatej csak tápanyagban "helyettesíthető" tápszerrel teljes mértékben (anyatejes babák kevésbé fogékonyak a betegségekre).

Remélem közben megoldódott a problémád. 😊

2019. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!