Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi van akkor ha a 12 hónapos...

Mi van akkor ha a 12 hónapos lányom CSAK cicizik még? Baj? Tenyleg nem elég tápláló az anyatej 6hos kor után M akkor sem ha havi 1kilot hízott 10hos koráig?

Figyelt kérdés

Nem nagyon akar enni semmit elég válogatós ami ízlik neki abból is egy két falatot eszik.

Sem a püré, sem a darabos nem csúszik.

(76cm 13kg)


2019. nov. 8. 12:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg baromi vicces egy gyerek halála, vagy akár csak veszélyeztetése. Pláne ha az csak az idióta szülőknek köszönhető.. Jobb helyre születik, akkor nem szenved..
2019. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%
Át kellene gondolmi a hozzátáplálást, mert ennie kellene már. Van sok praktika, csak akarni kell. 6 hónapig az én babám is csak szopizott, de 7 hónaposan 1, 8 hónaposan 2, 9 hónaposan 3 étkezést váltottunk ki teljesen. Most lett 10 hónapos, haladunk tovább.
2019. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
60%

Egyértelmű, hogy privokatív kérdés.

Ha nem akkor pedig el kellene fogadnia, hogy 1 évesen már nem csak anyatej kell a gyereknek. Lehet anyuka lusta külön főzni a gyereknek? Gondolom könnyebb szoptatni. Már 6 hós korától el kellett volna kezdeni a hozzátáplálást. Nem mindig megy könnyen, nem szabad feladni, mert szoptatni könnyebb. Gondolom nem is nagyon kínálgattad, miután nem fogadta el.

2019. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
44%

Ha egy-kèt kanàllal eszik a kedvenceiből, akkor mar nem csak anyatejet eszik. Pròbalj adni neki a sajat èteleitekből, tarsasagban -etteremben , vendègsegben- hatha a tarsasàg meghozza a kedvèt. Adj neki èrdekes eteleket, különböző fűszerekkel.

A 6 hònapos kor a hozzàtàplàlas alsó korhatara , idelàlis esetben egy eves korig az anytej a meghatàrozò tàplàlèk. Ha minden nap kìnàlod egèszsèges, vàltozatos ètelekkel, akkor el fogja fogadni egy idő utan.

Nem ez az első ilyen kèrdès mostanàban. A legtöbb gyerek màr kisebb koraban is több ètelt igènyel. De attòl, hogy màs màr 6-7 honaposan betolt egy-egy pohàrka sütőtököt pl., attól a te gyereked mèg nem baj ha nem kèsz rà. Lehet , hogy az ő tapcsatornàja valami miatt lassabban èrik. Ha erőltetnèd, lehet hogy evèszavar vagy ètelallergia alakulna ki nàla. Èrzi a gyerek ösztönösen, hogy mire van szüksège. Van, aki 4 hónaposan màszik, van aki csak 8 hònaposan. Van aki 5 hònaposan felàll, van aki csak egy èvesen. Ha ezekben elfogadjuk, hogy nem egyszerre fejlődnek a gyerekek, akkor el kell fogadnunk azt is, hogy az evèsre sem egyszerre fognak megèrni.

2019. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is iszsz baba, de ezt azért én is túlzásnak tartom. Ugye tisztában vagy vele, hogy a legmodernebb ajánlások szerint a glutént például 7 hónapos korig be kellene vezetni, mert az ennél későbbi bevezetése növeli a gluténérzékenység kockázatát? És ez csak egy példa. Nekünk is döcögősen indult, de azért 8 hónapos korára elég sok mindent eszik. Milyen gyakran kóstoltatsz vele? Ízesíted az ételeit? Nem tudom hogy csinálod, de szerintem neked is kitartóbbnak, következetesebbek kellene lenned, ez nem így megy, hogy jó ha nem ízlik nem kell megenni, mert anyatejen nem élhet élete végéig. Pl. nálunk először kiköpte az almát, vettem más fajtát, úgy sem ette, akkor tettem bele egy kis anyatejet, úgy sem ette, reszeltem bele babakekszet, úgy sem ment, vettem pürésitett boltit, az sem kellett, végül sütőtökkel vegyítettem és így megette. Mindent ki kell próbálni, mert át kell valahogy állnia a "normál" étkezésre, majd ha ez megvan válogathat. És egyébként a kérdésre válaszolva, akármennyire is jó a szoptatás, 6 hónapos kor után nem kielégítő önmagában, a WHO is ezért ajánlja fél éves kortól a hozzátáplálás megkezdését.
2019. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Igen, én is pl elmentem a piacra és minden egyes standnál megnéztem, több helyről vettem, mert csak az édes ízlett.

Meg higítgattam, változtattam a pürésítés mértékét, mert vminek csak az állaga nem tetszik neki.

Vagy a hőérzete is más, olyan ételekre sír, hogy meleg, ami nekem nem az. De ezt is ki kellett tapasztalni.

Vagy hogy vmit akkor eszik meg ha keverem vmivel pl céklához alma és répa ízlik vagy ilyesmi.

2019. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. De ha megszerette már az evést akkor ezeket a rigolyákat hamar elhagyja. Utána majd a darabosra állítás jön, és ott is ez van. Banándarab tetszik, almadarab nem, húsdarab nem, sajtdarab igen stb. Kezdetben elfogadja az ember, aztán becsempészi.


És hogy eteted? Nálam pl sokszor végignézi a készítést közben zenét hallgatunk, "lelkesítem". A kanállal is szeret játszani, az tetszett meg neki először.


Családi étkezéshez odaül? Az enyèm kivisítja az ember kezéből a kaját. Nyilván nem adok olyat, ami nem jó, de már mehfigyeltem, hogy örül ha azt eszik, amit mi (vagy annak a babásított változatát).


Fűszereket is szeretik pl kapor, petrezselyem, bazsalikom, rozmaring, zsálya, fokhagyma, én ezeket szoktam, mértèkkel.

2019. nov. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%

Ne keverük a szezont a fazonnal



Nem arról van szó, hogy a kérdező nem eteti a gyereket, hanem arról, hogy a gyerek nem eszik.


Az enyém sem evett, sajnos neki súlygondjai is voltak.

Amikor elkezdtem hozzátáplálni "elromlott"


20 g ételért vért izzadtam.


Állandóan segítséget kértem, de minden szakember türelemre intett.

Ahol van mit enni, és kínálva is van a gyerek, ott éhen nem fog halni.


/ nyilván nem bukott, hányt, nem volt hasmenése, és nagyjából beteg sem sosem.. az orrszi porszit 15 hónaposan ismerte meg/



Tehát egyszercsak 12-13 hónapos kora körül elkezdte megenni, amit adtam.

Rájöttem, h. ő a sokszor keveset híve, mint az apja

Lehet közrejátszik, hogy kb 9-10 hósan terhes is lettem.

Most 16 hónapos.

Még szoptatom, de már napi 6-7-szer eszik szilárdat, kb 2 óránként, most sem sokat egyszerre


( apja 3 órá ként eszik)

2019. nov. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Kedves 19 és válaszoló. Hálásan köszönöm a válaszodat. Te voltál az egyetlen aki

1, megértette a kérdést,

2, nem rántott egyből kést.

Igen kínálom, megállás nélkül. Egy étel fajta és kb 20 felé elkészítési mód.

De a többi hülyével nem álltam le vitatkozni.

Valahol bízom benne hogy tudja mi a jó neki. Mert hízik szépen, és egészséges.

Azt hiszem kivárom, amíg rákap az évesre, addig úgy ahogy eddig, kínálgatom. Köszi a megnyugtatást és az egyetlen értelmes kommentet. 🥰🥰

2019. nov. 9. 08:11
 20/26 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, hogy veszed a bátorságot arra, hogy te itt mindenkit lehülyézz, ledegradálj csak 1 válaszolót nem. A kérdésed az volt, hogy 1évesen baj e ha csak cicizik. Erre válaszoltak a legtöbben. Talán te teszed fel hülyén a kérdést és nem mindenki hülye. Azért ezen egy kicsit gondolkozz el kedves kérdező.
2019. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!