Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan lehet észrevenni ha az...

Honnan lehet észrevenni ha az anyatej nem táplaló vagy kevés tej?

Figyelt kérdés
10hetes a babàm àllandóan cicin lóg én is fàradt vagyok és a mellbimbóim is kivannak védővel nem szopizik :( 30-40-60percenként riad ciciért sir majd lenyugszik,kevésbé hasfàjos a picim ,tanàcstalan vagyok,hizni hizik a babàm de nem nagy ütemben mint az első hetekben ... Első gyermekes anyuka :(
2016. nov. 15. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Olyan nincs, hogy nem jó a tej, vagy nem tápláló!! Ez egy régi baromság. Reggel inkább vizes és több , este inkább zsíros es kevesebb. Valamint a szopi eleje vizes a vége zsíros. Mind tápláló és kell.


Szaporítani úgy tudsz, ha sokat teszed mellre, igény szerint szoptatod. Lassan meg kell edződnie a bimbodnak. Jól teszed mellre?

2016. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Pisis, kakis pelus ha van elég, jókedvű és meghízza a 400-500 grammot havonta, akkor én nem aggódnék
2016. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Azt írod, rendesen hízik. Ha van egy folyamatos, elfogadható mértékű gyarapodás, akkor nem kevés az anyatej mennyisége, olyan pedig nincs, hogy nem tápláló az anyatej.


Tehát a probléma nem az anyatej összetétele vagy mennyisége, hanem az állandó szopizás. A két szoptatás közötti időt kellene szép lassan növelni, napi 10 percet lehet hozzáadni, és a cél, hogy elérjétek legalább a 2 és fél órát.


Én is elkövettem ezt a hibát az első babámmal, merő szeretetből és tapasztalatlanságból folyamatos ciciztetés volt, ami - mint kiderült később - egyikünknek sem volt jó.

2016. nov. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Tehát mondjuk a mai napra a cél, hogy 40 percnél hamarabb akkor sem szoptatod meg, ha kisbalták potyognak az égből, ha felkel és nyöszörög, akkor vígasztald meg másként (az, hogy felébred és sír, nem állandóan azt jelenti, hogy anya, éhes vagyok). :)


Holnapra a cél az 50 perc és így tovább, két héten belül be fogtok állni a mindkettőtöknek jó ütemre. :)


(hármas voltam)

2016. nov. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Milyen színű a kakija? Azért kérdezem, mert pont tegnap olvastam, hogy ha zöld, akkor előfordulhat, hogy a vizes részt szívja ki és az miatt is fájhat a hasa. Nálunk is jó hízás, de többször zöld volt és ezért olvastam utána. A pocija is fáj sokszor.
2016. nov. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

a vizes rész ami az elején jön, az a szomjoltó, a zsíros, ami utána, az pedig a tápláló. anyatejes babáknál pont, hogy megesik, hogy zöld a széklet, az nem jelent rosszat.

ha hasfájós, attól is lehet hogy az anya puffasztókat eszik.


van a növekedési ugrás is, olyankor sűrűbben akarnak cicin lenni.

a gyermek állítja be a tejtermelést, ösztönösen érzi, ha sűrűbben akar szopizni, akkor jobban beindul a tej is. pár napig akár 2 óránként is mellre tehetnéd.

2016. nov. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ági83 ***** válasza:
0%
De bizony van olyan,hogy vékony a tej,azaz nem elég tápláló. Ilyenkor szokták tápszerrel még pótolni. Ha tudsz szerezni digitális mérleget,mérd,hpgy mennyit szopizott,ha keveset adj neki még tápszert.
2016. nov. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%

De van olyan, hogy nem tápláló. Az enyém folyton éhes volt, mert a tápszert és a cumit alig-alig fogatta el, folyton cicin akart lenni, de soha, de soha nem lakott jól. Több tápszert és több típusú cumit is kipróbáltunk. Ráadásul nagyon rossz evő volt és az is.

Viszont azért sem álltam le a szopiztatással, mert vitamin viszont dögivel van benne, amire meg szüksége van. Most 16 hós és egyszer volt náthás 2 napig.

2016. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!