Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan aki semennyi anyatej...

Van olyan aki semennyi anyatejet nem tudott adni a babájának?

Figyelt kérdés
Lett valami hátránya belőle?

2019. nov. 22. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam volna, de nem lehetett, szülést követő naptól kemót kaptam :( (terhesség alatt derült ki, kockáztattunk, megtartottuk a babát).

23 éves, még az évi egy nátha se mindig van meg. Nincs allergiája, semmi baja.

2019. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt valamennyi, 3 hónapig, de nem sok. Kisfiam eddig 1x fázott meg (láza sem volt-csak oltástól). Most 10 hónapos. Barátnőm babája mai napig igény szerint szoptatott baba (9 hónapos). Legalább 2-3x megfázott már és alig tudott kijönni belőle. Nálunk 4 napig tartott.

Hozzáteszem nagyon el voltam keseredve amiatt hogy nekünk igy alakult ez a dolog. Kolegám vigasztalt. 2 gyereke van, az egyiket egyáltalán nem tudta szoptatni az anya, a másikat igény szerint 1 éves koráig. A szoptatott gyerek gyengébb immunrendszerű, többet beteg.

Barátnőmnek 3 gyereke van. A középsőt 1 éves koráig szoptatta, a másik kettőt alig 2-3 honapig. Ott is a középső a leg”betegesebb”.

Lehet hoy ezek csak veletlenek, de nekem ezt meselték es a tapasztalatom is ez.

Másik oldalról: 3-an vagyunk testvérek. Engem 6 hónapig, hugomat 3 hónapig, kisebbik hugomat 6 hetig szoptatott anyukánk. Mindig is nekem volt vele a legjobb kapcsolatom es a legerősebb kötődesem. Hogy ez ezert van-e nem tudom. 🤷🏻‍♀️ Hangsulyozom ezek csak sajat tapasztalatok. Mindenkinel mas lehet :)

2019. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte semennyit. 10 ml jött le egy alkalommal, a másik mellemböl ennyi sem. Az újszülött 30-40 ml-t eszik. 1 hét után hagytam abba, tápszeres lett. Most két és fél éves lesz, kétszer volt lázas beteg, szerintem ez nem számít soknak, a mai tápszerek már jók.
2019. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mind2 babámat igény szerint szoptattam, az egyik 4 hónaposan lett beteg, a masik 7 hónaposan (először). Barátnőm tápszeres babája 1 éves és mèg nem volt beteg. Úgyhogy én ezt nem értem..
2019. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Furcsa amúgy, hogy a többségnek a 6 hónap már hosszú szoptatás. Én mindig szégyenkezem, hogy csak 9 hónapig tudtam szoptatni a fiam. (Egyáltalán nem beteges amúgy, max évi egy nátha.) Mifelénk azt nyomatják, hogy legalább 2 éves korig szoptasson az ember, ehhez képest kevés az én 9 hónapom. Meg amúgy a 2 évet én iszonyú soknak érzem. Egy kétéves már hatalmas nagy, önálló gyerek, nem anyatejre van szüksége.
2019. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyum. Semmi teje nem volt egyik terhessege utan sem. A korhazban persze meg a negyedik szüles utan is gyötörtek mert biztos nem probalja elegge, hiaba mondta hogy az elso harom gyereket se tudta szoptatni. Se nekem se tesoimnak nem szarmazott hatranyunk ebbol. Ovodas korunktol evi 1-2 natha meg a szokasosnak mondhato gyerekbetegsegeink voltak. Allergiaja a noveremnek lett de nem gondolom hogy köze van a szoptatas hianyahoz.
2019. nov. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!