Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szállnak rá ilyen...

Miért szállnak rá ilyen mértékben a kórházi csecsemősök arra az anyára aki nem szoptat?

Figyelt kérdés

Vagy nem akar vagy nem tud, ezeknek mindegy mind úgy néznek az ilyen anyákra mintha minimum gyerekgyilkosok lennének.

Miért van ez? Rámenősek, erőszakosak. Van a kismamának elég baja azzal ha nem tud szoptatni, meg annak is aki nem akar. Szerintem. Nem kell ez.



2019. nov. 23. 22:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
32%
Régen meg ugyanezek köveztek meg ha vki 2 óra 50 percnél akart szoptatni...
2019. nov. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Látom máshol is ez megy. Nem a sztyeppén vagyunk több évtizeddel ezelőtt, úgyhogy a nővéreknek is a mai kor szerint kellene gondolkodniuk. Nem csak olyan van akinek nincs teje, hanem olyan is aki valami oknál fogva nem szeretne szoptatni, ezt kellene tiszteletben tartani nem ráerőszakolni az emberekre.
2019. nov. 24. 13:14
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

Fúúú, ezen én is mindig fennakadok. A legtöbb csecsemős tényleg egy orbitális nagy paraszt, már elnézést, és képtelen tiszteletben tartani, ha valaki ilyen vagy olyan okból kifolyólag nem akar/tud szoptatni. Ugyanis mindenkinek a MAGÁNÜGYE, hogyan eteti a gyermekét. Ehhez nincs senkinek semmi köze és ha nem tűnt volna fel, 2019 van, nem az őskor, halistennek van lehetőség tápszerre, úgyhogy egyik gyerek sem fog éhen halni.

Az viszont szánalmas, hogy néhány fanatikus csecsemős képes lenne hagyni éhezni szerencsétleneket, ha anyukának nem lövell be a teje vagy nem akar szoptatni. Az ilyet kéne kivágni a fenébe, amiért egy kisbabát veszelyeztet!

Én sem szoptattam, ezt már előre megmondtam az orvosnak is, kaptam tejapasztót és nem is kifejezetten "baba-barát" kórházban szültem, mégis okoskodott ott nekem a csecsemős, hogy de tegyem mellre meg miért nem szoptatok blabla, és hogy nem fognak tápszert adni és hogy fejezzem be ezt a viselkedést (??) stb.

Na hát nálam betelt a pohár én úgy kiosztottam a nőt, hogy pislogni nem tudott. Baromi szar passzban voltam én is, brutál nehéz szülésem volt, sajgott az alfelem, fájt mindenem, kimerült voltam, erre még ez a tahó is jött kioktatni, primitív, kritikán aluli stílusban. Na hát nem volt benne köszönet, amit kapott, tőlünk zengett az egész folyosó.

Semmi köze, hogyan etetem a gyerekem, amit neki is megmondtam, továbbá nem kell az engedélye a tápszerhez, mert én speciel vittem be és megmondtam, hogyha fejtetőre áll is ezzel fogom etetni a lányom. Azonnal visszavett az arcából és szépen elment a dolgára, az orvos is rászólt egyébként, hogy állítsa le magát, de azt hitte bármit megtehet. Tévedett. Pont ez a baj, hogy sok anyuka hagyja a megaláztatást és nem áll ki magáért, így azt hiszik jogukban áll így viselkedni. Pedig az első ilyennél szépen le kéne állítani őket, hogy tudják hol a helyük.

2019. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utolsó! Teljes mértékben egyet értek veled!!!
2019. nov. 24. 15:48
 15/17 anonim ***** válasza:
53%
13-as! Szívemből szóltál! Én sem fogok szoptatni, ezt már eldöntöttem. Bár én magánkórházban fogok szülni, remélem nem lesz paraszt senki. Egyébként tudnál írni erről a tejapasztóról? Szóltál és egyből kaptad? Nem is jött tej egyáltalán? Mert én nem akarom. Nem is bánnám, ha nem lenne. Megírnád hogy van ez?
2019. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
3as, talán azért nem mondják mert logikus és nem feltételezik hogy ezt valaki nem tudja? :-D Arról meg nem ők tehetnek hogy te nem ismerted fel időben.
2019. nov. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már senki nem olvassa, amit írok, azért mégis idevésem, csak most vettem észre, hogy többhelyütt meg lettem szólítva, és hibáztatva "kiszáradás" ügyben.


A mindent tudó anyukáknak üzenem: nehéz észrevenni, hogy a gyereked kiszáradó félben van, amikor folyamatosan a szájában a cumisüveg, és mondjuk kedden még saját lábon megyünk le az orvoshoz délután, aki azt mondja, a gyereknek tiszta a tüdeje, gyógyulófélben van, ezután egész éjjel tök jól van, folyamatosan szopogatja a cumisüveget, majd másnap délelőtt leesik a lábáról, és bár még mindig láztalan, de folyamatosan köhög. Lerongyolunk az ügyeletes orvoshoz, aki jó félórát várat, majd közli, hogy tüdőgyulladás, a gyerek egyre rosszabbul van, már nem lehet itatni, azonnal megyünk a kórházba, beérünk, ott megint órákat váratnak, a gyerek továbbra sem iszik, viszont egyre bágyadtabb. Nagy nehezen felvesznek az osztályra, ezután nyomják bele az infúziót, hogy életben maradjon, mert amit a szakszemélyzet elfelejtett közölni, hogy egy köhögő beteg gyerek NÉHÁNY ÓRA ALATT ki tud száradni.


Lehetsz te akármilyen tájékozott szuperanyu, az egészségügy nemtörődömségét nem tudod kivédeni.

2019. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!