Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másodjára jobban akarom...

Másodjára jobban akarom csinálni, min változtassak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hetes korától eleinte nagyrészt anyatejes volt, majd a 6. hónap végére elapadt a tejem és tápszeres lett.

Azóta is keresem magamban hogy mit rontottam el.

3 hetesen volt egy növekedési ugrása, nem volt elég tejem hirtelen és egész nap csak sírt, megváltás volt a tápszer 1-1 alkalommal, ami nyilván könnyebben jött az üvegből.

Most ismét terhes vagyok, szeretném ha második babám teljesen mértékben anyatejes lenne. Mit tegyek ha a 3. héten ismét hirtelen kevés lesz a tejem? Kisfiamnál nem működött, hogy gyakran cicire tegyem, mert nem jött semmi, behergelte magát és csak sírt. Érdemes lenne szoptatási tanácsadót felkeresnem? Ha igen akkor szülés előtt vagy után?


2019. dec. 7. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Én a növekedési ugrás előtt 3 napig fejtem az etetések között, így addigra kicsit több volt a tejem. Azt az egy napot meg át kell vészelni táp nélkül. Nehéz, de legalább tudod, h csak egy nap.


Amúgy a fél év szerintem tök jó.

2019. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 khniki ***** válasza:
70%
A növekedési ugrásnál nem szabad feladni. Lehet, hogy átmenetileg kevés a tej, de éhen halni nem fog, neked viszont attól lesz több tejed, ha minél több inger éri a mellbimbót. Pár nap alatt beáll a nagyobb mennyiség és onnantól helyreáll a rend.
2019. dec. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Attól mert 6. hónapra elapadt a tejed, még nem vagy rossz anya vagy ilyesmi, és nem is rontottál el semmit. Jesszus, ne legyünk már ilyenek. Nagyon bosszantó. Anyám 3 hónapig tudott szoptatni, akkor mi tesóimmal elbas..ttak lettünk vagy mi? XD Van akinek amúgy a genetikájában ez meg van határozva. Lehet ha mindent máshogy csinálsz, akkr is elapadsz hat hónapnál. Ha akarod keress fel tanácsadót, vagy fogadd meg az előzőek tanácsát. De ha nem jön össze, akkr sem kell depressziózni.
2019. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk szamomra rejtely hogy valaki inkabb hallgatja 1-2 napig hogy uvolt a gyerek, mint hogy adjon neki az ordog talalmanyabol potlast. Am mindenki maga tudja. A 6 honap meg teljesen jo. Amugy, ha anyatejjel szeretned megoldani, az ilyen helyzetekre fejj le elore es fagyaszd le. Igy az uvoltest se kell hallgatnod es anyatejet is tudsz neki adni.
2019. dec. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bízz magadban! Figyelj a növekedési ugrásokra, akár 1 hétig is tarthatnak. Hagyd sokáig cicin a babád olyankor. Linkelek neked pár videót, tuti sok mindent tudsz már amit elmond, de egy kis ismétlés nem fog ártani. https://www.youtube.com/playlist?list=PLSkk3JPtgqcSlDveLdxR1..
2019. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A 6 hónap is nagyon jó! Bármennyi anyatej aranyat ér a picidnek! Engem 9,a tesómat 8 hétig tudott szoptatni anyum. Egészséges vagyok és szuper a kapcsolatom vele. Szuper dolog az anyatej, de egy anya szeretete a legfontosabb és azynem tejben mérik. :) Amúgy nagyon szuper, hogy előre készülsz! Ez is azt mutatja, hogy a legjobbat akarod. Ja és ne hidd el, hogy genetika, én 11 hónapja szoptatok. Holott anyum keveset tudott. Az első 6-12 hét kulcsfontossagú, ezalatt ha lehet ne legyen cumi és cumisüveg. Ha pótolni kell akár lefejt tejjel, akár tápszerrel akkor lehet fecskendővel pl.
2019. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon készültem a szoptatásra, ezért (tudom, nem vagyok normális) rögtön az első naptól kezdve kifejtem szoptatás után azt a mellemet, amelyikből a fiam evett. Amikor már két mellből szopizott, akkor szopi után azonnal kifejtem azt a mellemet, amelyikből először evett (amit elvileg teljesen kiürített), a kővetkező szopinál pedig arra a mellemre tettem, amelyikből az előző evést befejezte. Így, ha esetleg hagyott is benne valamennyit, azt vagy kifejtem, vagy a következőnél ki is szívta, ezzel azt üzenve a testemnek, hogy nem elég, még több kell, még több inger éri a mellem. Nekem ez bevált. Az első 3 hónapban valójában szoptattam és fejtem, persze egy idő után a szopik és a fejések ideje lerövidült, ahogy mindketten gyakorlottabbak lettünk.

Így sok tejem volt, persze, a növekedési ugrásokat még így is megéreztem, de nem volt kétségbeejtő. Tápszert sosem kapott. Másfél éves koráig szopizott.

Aztán a második babámbál, a kislányomnál már nagyon tudta a testem a dolgát, Nála már nem fejtem, hanem sűrűn etettem, be is jött, Ő egyévesen választotta el magát úgy, hogy utána még hetekig csökkentő fejéseket alkalmaztam (épp csak annyot fejtem ki, hogy elkerüljem a mellgyuszit), annyi tejem volt Vele is.

Most várjuk a harmadik babánkat, készülök fejben nagyon a szopira, és ugyanígy fogom csinálni.

2019. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy kerdezek a kerdesednel! Kedves utolso az etkezesedre mennyire figyeltel többet ettel ?
2019. dec. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!

Az elején mindenfélét hall az ember, én is hallottam a környezetemben olyanokat, hogy sok-sok szénhidrátot kell enni, az egyik anyuka a sok fehér lisztből készült pékárura esküdött. Próbáltam, mintha használt is volna, de nem éreztem jól magam a sok kenyértől.

Aztán kaptam a tanácsot, hogy igyam rengeteget, én ezt annyira komolyan vettem, hogy literszámra ittam a vizet. Aztán egyszer csak valaki figyelmeztetett, hogy a sok folyadékbevitel a visszájára fordulhat...szval teljesen összezavarodtam.

Úgy döntöttem, eszem, ami jól esik, természetesen próbálkoztam kiegyensúlyozottan táplálkozni. Nem vittem túlzásba semmit, vízből bőven elég volt a kb. 2,5 liter per nap. Ami nagyon jól esett (és szinte tejcsárda lettem utána), az a leves, rengeteg, tartalmas levest ettem, de kívántam is őket (húsleves, zöldségleves sok zöldséggel, krémlevesek), ezek bejöttek.


Szval nem ettem többet, inkább kísérleteztem, mi milyen hatással van a tejmennyiségemre, aztán ösztönösen azt ettem, ami jól esett. Az biztos, hogy tudatosítottam magamban, hogy nem az első gyerekem szoptatása lesz az az időszak, amikor leadom a még fent ragadt kilókat. Nem görcsöltem a kilóimon (kb. 5 kiló súlyfeleslegről van szó egyébként), nem sportoltam aktívan addig, amíg a kisfiam már stabilan evett sokfélét (olyan 10 hónapos lehetett, amikor azt éreztem, hogy már nem központi az anyatej).


Ami viszont nagyon hangsúlyos volt, és egyértelműen hatott a tejemre, az a pihenés volt. Ha nem pihentem, kínlódtunk a szopival, ehettem mellé bármit. Ha aludtam a kisfiammal, akár napi többször, amikor Ő húnyt egyet, rengeteg tejem volt. Így rászoktattam magam arra, hogy az Ő pihiideje az én pihenőidőm is. Nem érdekelt a házimunka, aludtam Vele együtt (amúgyis szopizott éjjelente is, szval nem sokat aludtam egyhuzamban az első egy évben, jól estek a nappali pihenők).

Meg még valami: az éjjeli szoptatások is nagyon turbózták a tejem mennyiségét. A kisfiammal aludtam egészen addig, amíg el nem választotta magát (másfél évesen), éjjelente annyit szopizott, amennyit akart, reggelre mindig rengeteg tejem lett. Ja, és nappal is engedtem komfortszopizni, amíg olyan pici volt, hogy igényelte a cumizást a mellemen. Sokszor úgy aludt napközben, hogy belealudt a komfortszopiba.


Szval: kiegyensúlyozott táplálkozás, sok folyadék (de nem sok liter naponta), rengeteg pihenés/alvás, fejés szopim után az első időszakban, valamint éjjeli szoptatás és komfortszopi. Nekem ezek jöttek be, ha úgy végiggondolom.


És nem lett matricagyerekem. Most 6,5 éves iskolás nagyfiú a fiam, egy igazi önbizalombomba!

2019. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es voltam.
2019. dec. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!