Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tanácstalan vagyok, úgy érzem...

Tanácstalan vagyok, úgy érzem nagyon elrontok valamit kisbabám etetésénél. Hogyan változtassak a hosszú etetésen? Normális ez így?

Figyelt kérdés
Kisbabám 5 hetes. 3 hetes koráig kizárólag anyatejet kapott, de sajnos tejem mennyisége nagyon lecsökkent. A bogyóktól, teákig a non-stop szoptatásig mindent próbáltam, hogy növeljem a mennyiséget sajnos sikertelenül, ezért tápszeres pótlást kell kapjon. Mindkét mellből szoptatom kb. 15-15 percet aztán büfiztetem, megmérem, elkészítem a tápszert. Elfogadja, de néhány korty után sírni kezd, mintha fájna a pocija, aztán szépen szívja tovább, többször is félrenyel. Az etetések így sokszor 2 órán át tartanak általában és be is kakil evés közben. Nem túl hosszú idő ez? Normális, hogy közben bekakil? Ki kellene köpnie a cumit, ha már jóllakott? Babám nem köpi ki, néha úgy érzem, hogy annyit enne amennyit csak adok neki, vagy csak már megemésztődik az anyatej ennyi idő alatt és valóban éhes? Időnként nyugodtan elalszik a hosszú evés után időnként nagyon sír és nyűgös és tömi az öklét a szájába mintha még éhes lenne. Sokat pukizik, ez lehet a tápszertől?
2013. nov. 26. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túl kevés a tejed, és sok levegőt is nyel mellette.

Én is 2 hónapig tudtam csak a lányom szoptatni, de már a kezdetektől tápszerrel is ki kellett egészítenem, mert nem volt elég.

A "vegyes" táplálást nagyon megszenvedte a pocija, el sem tudnád képzelni mennyit éjszakáztam vele, mert folyton sírt.

A doktornéninkkel 3 féle tápszert is kipróbáltunk, hogy melyik az, amitől nem fáj a hasa.

Majd végül inkább teljesen el is apadt a tejem, és utána az anyatej gyűjtőből kaptunk még fél évig tejet, és attól semmi baja nem volt.

Sose tudtuk meg miért, de valószínűleg az én tejemtől voltak a hasfájásai, így akár ez is lehet a probléma.

2013. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Szopiból a 15-15 perc nagyon kevés idő. Legalábbis az én babám a rosszabbik ciciből van, hogy 35-40 percig szívja, mire kifogy. A másikkal végez 20 perc alatt, így mi egy órán át szopizunk. De meg is van az eredménye, szépen megy a súlya. Ha csak 15-15 percet szoptattam volna, már ő is tápszeren élne.

2 hónapos baba anyukája

2013. nov. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:
73%

Mit értesz azon, hogy a non-stop szopival se nőtt eléggé a tejed?

2 hetesen is van egy növekedési ugrás, de ha ilyenkor nem szoptatsz többet, hanem pótolni kezdesz, akkor nem fog kellően megnőni a tejed, nem tud újra beállni az egyensúly.


Márcsak azért is lenne érdemes szerintem újra megpróbálkozni a sok szopival, mert macerás nektek a tápszerezés.

De az is felmerült bennem, hogy nem lehet, hogy nem is kevés a tejed, azért nem akar a babád üvegből enni?

2013. nov. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A non-stop szoptatást a védőnő javasolta tejszaporításra, mert hosszú szoptatási idő alatt is a két mellemből összesen 60 grammot tudott enni, fejéssel sem jött több és nem hízott a gyerkőc. Ez úgy nézett ki, hogy gyakorlatilag beköltöztem a gyerekszobába. Egy keddi napon kezdtük reggel mindkét mellemből 20-20 percig szoptattam, büfiztettem, letettem a kiságyába, sírt, mert nem lakott jól, ezért újra mellre tettem újabb 20-20 perc mindkét mellen, megmértem összesen evett a két "etap" alatt 60 grammot pedig szívta, mint a kis őrült, jó a technikája. A védőnő tanácsa szerint újra mellre tettem, szívta a cicit, majd a fáradtságtól bealudt kb. 30 percet. Ezt csináltuk 3 napon keresztül. Kimerültünk mind a ketten és a picur fogyott annak ellenére, hogy tényleg egész nap mellen volt. A melleim üresen csüngtek. Felhívtam a gyerekorvosunkat aki azt tanácsolta adjak neki pótlást, ne éheztessem, mert abból nagyobb baj lehet, mint a tápszertől. A pótlástól jól lakott, aludt 3 órát egyhuzamban, velem együtt. Utána még egy napig csináltuk tovább ezt a non-stop szoptatást, majd végül elfogadtam, hogy nincs mese muszáj tápival pótolnom. A doktor tanácsára szoptatom kb 15-15 percet mindkét mellből 3 óránként, mindig azzal kezdve amiből utoljára szopott és így általában két ciciből 80 gramm is összejön ehhez pótolok, mert láthatóan éhes marad még. Ha hosszabb ideig szoptatom akkor sem jön több össze. 4125 grammos a kisfiam. Evés után 1-1,5 órát alszik és akkor etetem amikor kéri. Nem nézem az órát. Ismersz kedves xStefix, egy jobb módszert?
2013. nov. 26. 11:23
 5/7 xStefix ***** válasza:
100%

Amit próbáltál, annak elvileg jónak kell lennie, csak valamiért mégsem működött. Mondjuk lehet, hogy tovább kellene még próbálni, de persze, ha a babád fogy, az mindig jelzésértékű! Szóval azt kéne kideríteni, hogy miért nem nő meg a tejed mennyisége... Iszol elég folyadékot? Pihenés?


A 3 óránként 15 perc még így is kicsit kevés szerintem, én ennél még pótlással együtt is gyakrabban próbálkoznék. Olyat csináltál már, hogy lassan csökkented a pótlás mértékét és közben gyakrabban szoptatsz? Hátha akkor jobban tudná követni a tejed a változást. Ez is egy lehetőség, ha a folyamatos szopi nem válik be.

2013. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam úgy, hogy megszoptattam két mellből, legalább egy órán keresztül szopizott, aztán bealudt, elfáradt a nagy munkába, sajnos csak 60 grammot tudott enni, aztán 1 óra múlva keltettem, újra mellre tettem, még kevesebbet tudott enni. Ezt egy hétig csináltam a non-stop szopi előtt.
2013. nov. 28. 11:58
 7/7 xStefix ***** válasza:

Hmmm... Na itt mondanám akkor azt, hogy szoptatási tanácsadó, mert ha ezek az egyszerű elvek nem működnek, akkor szerintem alaposabb kikérdezésre lehet szükség, hogy kiderüljön, mi és hol lehet a bibi.

Tanácsadókat a www.lll.hu, szaktanácsadókat a www.ibclc.hu oldalon keresztül érhetsz el.

Ha gondolod, írd majd meg, hogy alakultak a dolgok, kíváncsi lennék!

2013. nov. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!