Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ido alatt nyertetek...

Mennyi ido alatt nyertetek vissza a terhesseg elotti formatokat?

Figyelt kérdés

5 honapos a baba es szeretnek kezdeni valamit magammal. Szoptatok, tehat nagy dietakba nem akarok belekezdeni.

Terhesseg alatt kb 28-30kg-t hiztam, ami rengeteg. Ebbol lement mar 16kg, igy van meg 14kg felesleg rajtam. Amugy azt veszem eszre, hogy meg vizes is vagyok (a zokni nyoma ugyanugy megvan meg mint terhesseg elejen kb. Nincs bedagadva a labam, csak egy vekony csikban latszik a nap vegere). Amiota megszuletett a baba kivanom az edesseget. Terhesseg elott es alatt egyaltalan vagy nagy ritkan, most men annal inkabb. :( Errol is le kene szoknom. Az akaraterom megvam mar, most a.kerdes, hogy dietazzak inkabb vagy tornara fektessem a hangsulyt vagy mit tudtok ajanlani, ami nem hat ki a szoptatasra, de megis eredmemnyes? Koszonom a valaszokat elore is!



2019. dec. 28. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
A kérdés remek, engem is érdekelne. Szintén 5 hónapos babával. Rajtam csak 5-6 kg maradt,de az is sok. Szörnyű, hogy mennyire kívánom az édességet, a szénhidrátot.Döbbenetes mennyiséget eszek, de szerencsére így stagnál a súlyom. Nyilván ha nem enném fogynék rögtön. Csak megállni nem bírom...
2019. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Egészséges életmód és neked tetsző mozgás. Ha séta idő vagy akkor 1-2 órás babakocsi tologatós is tökéletes kezdésnek. Vannak jópofa babával vagy csak simán végezhető tornák is. Vagy ha van segítséged aki vigyáz q babára akár mehetsz is valahova mozogni.

Az egy régi tévhit, hogy nem szabad fogyókúrázni szoptatás alatt. Valóban nem lehet drasztikus, fontos tápanyagokat megvonoó kúrát csinálni, de hosszú távon nem is azok hoznak jó eredményt. Fontos, hogy ne nassolj, egyél minél kevesebb fehér lisztet és ne igyál kalóriákat. A szoptatás önmagábam is kalóriát éget, így ha arra vigyázol, hogy ne egyél többet mint amennyit alapból elhasználsz már jó úton jársz. Ne éhezz, de figyelj arra, hogy mit eszel.

2019. dec. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves #2-es. A baba 1-2 órát nem bír ki a babakocsiban, sőt örülök ha egy 20 perces seta kozben nyugton van. Nem az a leteszem es ugy marad tipus. :)

Kedves #1-es. En is ugyanezt csinalom. A sulyom nem valtozik, ha nem ennem a csokit allandoan tuti fogynek, de valahogy nem birom ki. Ez valami orulet, h mennyi edesseg kell :(

2019. dec. 28. 22:44
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám kilenc hónapos, még mindig iszsz szoptatok hozzataplalas mellett. Igaz én “csak” 16 kilót híztam, és ebből kb 3-4 kg ragaszkodott hozzam makacs módon. Én hathetes kontroll utan kezdtem el edzésre járni babával együtt, mellette figyelek a kajára, reggelire pl zabkása, sok saláta, ha kezdek megéhezni előbb sok folyadékkal próbálom csillapítani az éhségét, kevés nasi bár világ életemben édesszájú voltam, szóval egy tábla csoki bármikor gond nélkül lecsúszna. Nekem az edzés és az hogy figyelek a kajára nem befolyásolta a tejem mennyiségét. Amúgy hét-nyolc hónapos volt, mikor visszanyertem a szülés előtti súlyom, bár azért a látvány meg nem olyan mint terhesség előtt, de lassan alakul.
2019. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Júliusban szültem.

Összesen 12 kilót híztam szülessel le is ment kB.

72vel mentem szülni jelenleg 59-60 vagyok.

2019. dec. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
4.5 hos, masodik gyerek, mar lement minden. Szules utan 4 hettel kezdtem fokozatosan edzeni otthon. De mar szules utan 2 hettel elkezdtem az intenziv gyaloglast. Ne egyel sokat es mozogj, varazslat nincs. A szoptatasra meg nincs hatassal az edzes, lusta anyukak kifogasa.
2019. dec. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő gyerekem +25el szültem. Az elsőnél mire kijöttem kórházból csak +5 maradt, az lement hatodik hét végére, nem lehetett megmondani szültem. A második után egy gramm se ment le, teljesen felborult hormonháztartás hiába figyetem oda mindenre, annyi voltam fél év után is amennyivel mentem szülni. Utána orvos elkezdte beállítgatni, lement öt kiló, de itt terhes lettem így most patt helyzet.
2019. dec. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Első körben egy labor. Tudom, nem ez volt a kérdés, de ha vizesedsz még mindig azt a vonalat is vizsgáltasd ki. Nekem folyamatos diéám van (IR-es vagyok, napi 180gr szénhidrátot ehetek csak), mellette 2,5 évig szoptattam, nálam nem kavart be (nem tudom, hogy másoknak mennyire, azt mondják az extrém éhezést kell kerülni, finoman lehet szoptatás alatt). Néz szét, milyen otthoni edzéseket tudsz csinálni mint például a plank kihívás, nagyon kevés időt vesz el, kezdésnek nem is rossz, utána lehet emelni az edzéseket, ha a pici is jobban engedi. Guggoláshoz nagyon jó súlyzó a baba, élvezik is általában, hogy anya fogja és mozognak (baba mama torna?) . Étkezésnél a minőségi és tápanyagban hasznos dolgokat próbáld enni, ne sanyargasd magadat, de figyelj oda, mikor mennyit (!) és mit eszel.
2019. dec. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves #8-as. Itthon aerobicoztam mar es babaval is tornaztam, viszont attol tartok, h a sulyzozassal vagy babaval nem a fogyas indul be, hanem az izomzat epitese. Nem vagyok szakerto, de regen edzettem, akkor az edzom azt tanacsolta, hogy ha fogyni akar az ember eloszor csak kardiozzon (futas/seta/bicaj).


#6-os. Nem vagyok lusta anyuka! Minden nap friss ebed kerul az asztalra es a lakas is ragyog! Ja es a gyerekre is 100% figyelmet szentelek. A kerdesem az volt, h milyen dietat vagy edzest tudtok ajanlani, ami a gyerek mellett vegezheto, es eredmenyes!

2019. dec. 29. 07:52
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

15 hetes korában vékonyabb voltam, mint előtte


Babakocsiban szinte sosem volt..

Kendővel hordoztam, ha kellett ottthon is.


15 kg-ot szedtem fel..

2019. dec. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!