Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi ez az új rendszer hogy a...

Mi ez az új rendszer hogy a tápszerezéshez engedély kell?

Figyelt kérdés

Meglepődve olvasom itt hogy többen úgy jártak, hogy a kórházban a tej megindulásáig csak főorvosi engedéllyel kaphatott a baba tápszert?

Mi ez komolyan? Hagyják éhezni a csecsemőt még nincs tej? Minek ehhez ENGEDÉLY??? Ez nem egy műtét vagy gyógyszer hogy engedély kelljen?

Hogy van ez? Ti is jártatok így? Mi ez az új hülyeség??



2019. dec. 31. 00:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%
Én nem ezt tapasztaltam, pedig egy igazán baba barát kórházban szültem. Nekem szerencsére nem vt gondom, mind 2 gyerekemet gond nélkül szoptattam/szoptatom, de első alkalommal volt a szobában egy anyuka, aki egy nappal előttem szült. Mindent bevetettek, de csak sírt szegényke, a második nap mondta a csecsemős, hogy ide tápszer kell. Elvitte, megetette és a kicsi megnyugodott. Mikor mentek haza ellátták recepttel. Senki nem bunkózott, hiszen anyuka megpróbálta, de van, hogy nem megy.
2019. dec. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is két ismerősöm járt így.Az egyiknek "szerencséje volt"mert másnap adtak tápszert a gyereknek.Azóta sincs teje,várhattak volna a tej megindulásra.A másiknak konkrétan majd éhen halt a gyereke.Ekkora idióta dolgot életemben nem hallottam.A legtöbb nőnek 3-5 nap mire beindul a tej.Persze jobb az anya tej,de azért a tápszerrel sincs nagy baj,jobb mintha éhezne szegény baba.
2019. dec. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

Azt hiszem, átestek a ló túloldalára...

Első gyerekemmel (9 évvel ezelőtt) az történt, hogy a kórházban ELŐÍRTÁK az első naptól, hány grammot KELL ennie naponta (minden nap egyre többet), a hűtőben ott volt a bekevert tápszer. Mivel lassan indult be a tejem, kötelező volt neki tápszert adnom (pohárral), és felírnom a mennyiségeket, ezt ellenőrizték is. Volt, hogy a nővérek leszidtak, hogy miért csak annyit adtam, amennyit, pedig a babának elég volt. A babát éjszakára elvitték. Az eredmény: a babám sokat aludt (5-6 órákat akár), alig szopott, a mellem begyulladt (hiába fejtem, masszíroztam stb.), anyatej mellett mindig muszáj volt adnom neki tápszert is. 3 hónapos korára a sok mellgyulladástól tályog lett az egyik mellemben, amit fel kellett vágni. Emiatt végül teljesen abba kellett hagynom a szoptatást, bár addigra már amúgy is csak kb. 30-50 ml tejem volt szoptatásonként.

A másodiknál 2 évvel később (miután elolvastam kb. mindent, ami a szoptatással kapcsolatos) ugyanebben a kórházban nem voltam hajlandó tápszert adni a babának, éjszaka velem maradt (baba-mama szobában). Amíg kevés volt a tejem, forralt vizet adtam neki. Nem halt éhen, nem sírt sokat - valamennyi tejem biztosan volt, mert szoptatás és egy pici víz után el tudott aludni. Nem veszített sokat a súlyából, nem lett sárga, hazamehettünk rendes időben. Otthon néha kapott pótlást, de leginkább lefejt anyatejet, tápszert ritkán és minimális mennyiségben. Sokat volt mellen, így sikerült feltornáznom az anyatej mennyiségét annyira, hogy 2 hónapos korától egy gramm tápszert se kellett neki adni, és végig szépen gyarapodott. Sosem voltam egy tejcsárda, úgyhogy nagyon örültem ennek az eredménynek.

Én egyik véglettel sem értek egyet. Az anyának kellene eldöntenie, megfelelő tájékoztatás és szakszerű segítség mellett, hogy akar-e adni tápszert a babának, és mennyit.

2019. dec. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%
Nyíregyháza Jósa András kórház.. pont ez van amit leírtál. saját tapasztalat..
2019. dec. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
62%

Azert csinaljak ezt, mert sokszor tenyleg az a helyzet, hogy a tapasztalatlan es tajekozatlan anyuka OK NELKUL adna tapszert mar kb első nap, idot se hagyva a folyamat beindulasanak. Nem rosszbol, csak nem igazan tudja, hogyan is mukodik a dolog, ezzel viszont el tudjak rontani mar az elejen az egeszet akkor is, ha amugy lett volna tej. Annyiszor lattam a korhazban, hogy azert kapott masodik ejjel tapot a baba, mert anyuka mellen logott fel ejszaka, es "ezt nem lehet birni, ez igy nem normalis". Pedig de, csak tudni kene, hogy ez miert van, es kis kitartas kell, rendezodik par nap alatt. Ehelyett azt hiszik, hogy baj van, ha nem csak 3 óránként szopik az ujszulott, es felelembol mar megy is a tapszer.

Ami rossz ebben, hogy egyszeruen nem engedik a tapszerezest az az, hogy szoros kontroll kene, tenyleg odafigyelve a korhazban, hogy felismerjek, mikor jon el az a pont, amikor mar kellene a tapszer. Ahogy irtak elottem szolok is, sajnos olyan is van, hogy szinte kiszaradasig viszik a dolgot, es ennek nem lenne szabad megtortennie. Itt van az, hogy a szemelyzetnek latnia kene azt a pontot, amikor nem lehet tovabb varni a tejre. De ehhez ugye oda kene figyelni, nem ra se nezve a babara ravagni, hogy szoptassa anyuka, jo lesz az.

Amugy kerdezo, kis sulyu babanak se kell automatikusan tapszer am. Nekem mindketto kicsi volt (2200, 2600 gramm), sosem kapott egyik sem, alig esett valamit a sulyuk, es be sem sargultak iszsz mellett. Mindig helyzetfuggo, csak ahogy irtam, tenyleg figyelni kene a babakat, hogy meg lehessen itelni, kell-e tapszer. A masodik babanal nekem pont az volt, hogy ok nelkul akartak adni neki, megelozeskepp, merthogy kicsi (o volt a nagyobb a ketto kozul) ott kellett vitatkoznom, hogy van tejem, mert nem akartak elhinni. Vegul kibuliztam, hogy ne kapjon, de nem volt egyszeru. Ez is nonszensz.

Szoval a megoldas az odafigyeles lenne, nem mindenkire rahuzott protokollok.

2019. dec. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%
Szolnokon ugyan ez a helyzet. A kislanyomnak sem adtak tapszert. Csak leszidtak hogy fogy meg szoptassam. Sajnos nem volt mivel mert nem volt tejem. Pedig en aztan szedtem mindent hogy legyen. Majd amikor mondtam hogy hivjanak a csecsemosok gyerekorvost nem akartak.nem vagyok nagy hangu de akkor aztan kaptak...szalad is az orvos es fel is irta a tapszert. Mi az hogy orvost nem hivnak és nem adnak enni egy gyereknek. Szegyen!!!! A viselkedesukrol meg ne is beszeljunk. Soha tobbet nem szulnek ott.
2019. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
80%
Én külföldön szültem. Itt még a terhesség során készítenek egy "kartont", hogy én/mi hogyan szeretném/nénk a szülést és a szoptatást. Így azon az úton támogatnak amit választottál. Nincs ítélkezés, bármi is legyen a döntésed. Én úgy döntöttem, hogy szeretnék szoptatni. A császár után kb 10-15 perccel már el is kezdődött a szoptatás. Már ott kiderült, hogy egy csepp tejem sincs. Így hoztak donortejet és azzal tanították meg jól szopizni a fiúnkat. A mellemen volt szopizott és néha csepegtettek kis tejet a mellemre, hogy ne legyen hasztalan a próbálkozása. Szépen meg is tanult szopizni. Mire a szobánkba kerültünk a babánk már szépen szopizott, bár tejem nem volt. 2 nap múlva sem volt semmi, akkor már nagyon keservesen sírt az éhségtől, mivel utoljára a születés után kapott valamicskét. A két nap alatt többször jeleztem, hogy szerintem nincs semmi a mellemben és a pici éhezik. Válaszul annyit mondtak, hogy valamennyi biztosan van mert a pici nem veszített sokat a súlyából, nyugdodjak meg. Második nap délután már nagyon keservesen sírt, ismét mentünk a nővérekhez, hogy nem e lehetne valamit tenni mert éhes. Ekkor hozták a mérleget. Evés előtt pelus csere, etetés majd újra mérlegelés. Ekkor végre ők is látták, hogy egy grammal sem több a gyerek és valóban nincs tejem. Ekkor már végre hozták a tápszert. De minden etetés előtt ez a procedúra zajlott le (pelus csere, mérleg, etetést majd ismét mérleg) amíg nem lett pár grammal több a gyerek. Én szerencsés voltam mert kb másnap este be is lövelt a tejem. A rendszer alapvetően jó. Annyit mondanák hátrányára, hogy a végletekig ragaszkodtak a természetességhez. Szinte könyörögni kellett a pótlásért, utólag értem miért, de akkor abban a helyzetben nagyon nehéz volt.
2019. dec. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%
Miért vagyunk lepontozva? Járt itt egy szoptatásnáci vagy mi?
2019. dec. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%

Egészséges és időre született baba annyi tartalékkal érkezik, hogy az alatt a pár nap amíg belövett az érett tej elég neki az a kevés kolosztrumot ami már terhesség alatt is termelődik.

A tápszer orvosi eszköz és nagyon szoptatás barát megoldás az ha orvosi jóváhagyással adják.

2019. dec. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
70%

Itt szoptatás náci és tápszer imádó is járt. 😂 A teljesen jó válaszokat is lepontozza. Én csak a kérdésre válaszoltam mindenféle egyéb komment nélkül és lepontoztak. Bababarát kórházban az van, hogy orvosi kompetencia a tápszer, mert így nagyobb az esély, hogy sikerül majd a szoptatás. Ez a válasz a kérdésre. De biztos ezt is lepontozzák...

Ahol en szültem kérés nélkül hozták a tápszert. Ez se jó, aki nem tudja, hogy hogyan működik a szoptatás annak ez be tud tenni az elején.

2019. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!