Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kérdés jóindulatú, tehát ne...

A kérdés jóindulatú, tehát ne rohanjanak le a tápszeres anyukák! Normális az, hogy annyi kismama szerint kevés a teje?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert itt a fórumon tízből kilenc kismama szerint nincs elég teje és pótol tápszerrel. Nem túlzó ez az arány? Lehet, hogy az orvosok is elhamarkodottan ítélik meg a helyzetet és készségesen felírják a tápszert. Ezzel csak az a baj, hogy innét már egyenes út vezet a tejmennyiség csökkenéséhez, majd elapadásához.
2008. nov. 19. 08:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Véleményem szerint minden kismama maga érzi, hogy mennyi teje van. Én nem akartam tápszerrel pótolni. Egy hétig küzdöttem, fejtem óránként, háromnegyed óránként, mégsem lett több. ittam mindenféle teát, bogyót, amit csak el lehet képzelni. A gyerek pedig sírt, mert nem volt elég neki az a 80-90 ml amit oda tudtam neki adni 3 óránként. Ugyanis 110-120 ml igénye lett volna. Már a végén én is sírtam, vérzett a mellem, stb. Ennek sincsen értelme... Így most már nyugodt vagyok, mert ha nincs annyi tejem 3 óra elteltével, mint amennyit ő enni kíván, adok neki tápszert. Szerintem mindenkinek jobb ez a megoldás. Az én orvosm nem írja fel ok nélkül a tápszert, de ha "értelmes" dolog miatt kérik, akkor megérti, és igazat ad az anyukának. Ez természetesen az én esetm, mindenki maga tudja, érzi, hogy mennyi teje van, vagy éppen mindent megtesz-e azért, hogy több legyen. Görcsölni viszont nem érdemes rajta, mert annál inkább nem lesz!
2008. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Az alapvető probléma gyökere valószínűleg odáig nyúlik vissza, hogy még sajnos elég sok kórházban a 3 óránkénti szoptatást szorgalmazzák.

Az igény szerinti szoptatás főleg azért jobb, mert a baba akkor kap anyatejet, ha éhes, nem akkor, amikor letelik a 3 óra (addig meg had üvöltsön?) Ebből következik: minél sűrűbben szopizik a baba (IGÉNYE SZERINT!) annál jobban stimulálja a tejtermelést - mint ezt tudjuk.


Arról nem szólok, hogy mert a nagykönyv szerint meg van írva, mennyit kell hízni hetente a babának...

Mert ha csak 5-10 grammal is kevesebb, máris írja fel az orvos a tápszert, és sajnos sok anyuka - gyermekét"féltvén" meg is veszi, oda is adja, így a gyermek meg szép lassan áttér a cumisüvegre, anyukának pedig elapad a teje.


Nem véletlenül mondják, hogy törekedni kell a kizárólagos szoptatásra!

Olyan nagyon ritkán fordul csak elő, hogy a szülés után nem indul be egyáltalán a tejelválasztás. Én személy szerint még sosem hallottam ilyenről, de ez nem mérvadó.


Egyébként sajnos saját tapasztalat volt 2 évvel ezelőtt, hogy amikor kisebbik lányom megszületett, én már másnap mellre tettem (este született 8-kor, és mivel elég picire sikeredett, így éjszakára melegedőbe tették) reggel kihozták, és az volt az első, hogy megkínáltam. el is fogadta. Onnantól rendszeresen kb 2 óránként igényelte(még ha picit is). két nap múlva alacsony vércukorszinttel bent kellett maradnia éjszakára a csecsemősöknél, én bementem lefekvés előtt megetetni, mire közölte az egyik csecsemős, hogy feleslegesen vinném ki etetni, hiszen még nem szopik mérhető menyiséget.

Kivittem, megszoptattam (persze előtte a nővér lemérte) majd visszavittem, és a mérleg 30 grammal többet mutatott.


Én már akkor tudtam, hogy beindult a tejem, napi 80-100 grammokat szopizott.


Ő meg inkább nyomta volna bele a cukros - vagy milyen - vizet cumisüvegből...hát, kössz!

2008. nov. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

7 hónapos a kislányom, kezdetben annyi tejem volt, hogy adtam le, majd egyik napról a másikra éppen, hogy elég lett. Kb. 3 hónapos volt a manóm, amikor elkezdtem menstruálni. EGY CSEPP TEJEM SEM VOLT 1 HÉTIG. Gyakorlatilag úgy éltünk, hogy non-stop a cicin volt, esténként már nagyon-nagyon sírt. A második nap elküldtem a férjem a patikába tápszerért, mert a fagyasztott tejet nem fogadta el. A bébim nem ismerte a cumisüveget, így nem fogadott el semmit üvegből, ha kanállal adtuk, akkor félrenyelte. Esténként 10-15 ml tápszert tudtam neki fecskendővel adni. Egy hétig mensiztem, utána is nehezen állt vissza a tej mennyisége. Azóta is így van: ha nagylány vagyok, nincs tejem.

Mindezt azért írtam le, mert én nem adtam fel, küzdöttünk mind a ketten, hogy helyreálljon a rend. Azóta is csak anyatejet kap, illetve most kezdtünk el a gyümikkel ismerkedni.

Nyilván az is hozzájárult, hogy azalatt az egy hét alatt csak a bébimre tudtam koncentrálni, valamint az is, hogy szerencsére semmi probléma nem volt a cicimmel. Bíztam magamban, úgy voltam vele, hogy ha annyira nagyon-nagyon éhes lenne, akkor nem foglalkozna azzal, hogy nem tejcsit kap ciciből. Szerintem az is nagyban hozzájárul, hogy van-e elég teje az anyukának, hogy mennyi lelki támogatást kap.

Egyébként amikor elmeséltem a gyerekorvosnak, hogy a mensi alatt nem volt tejem, az első reakciója az volt, hogy akkor ír fel tápszert. Nem biztatott, hogy valószínűleg ez átmeneti állapot, jó húsban van a bébi, nem kell aggódni, hogy lefogy... stb. Szóval szerintem a dokik hozzáállásán is sok múlik.

Üdv.

2008. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
igen én is azt vettem észre, hogy itt is rengetegen kérdezik, hogy mennyit kell ennie egy 4 hetes babának. Az én középső lányom is kevesebbet evett, mint a nagykönyv szerint, és sírt is. De, mint sajnos utólag kiderült nem az éhség miatt. Az akkori gyermekorvos rögtön kérdezte, hogy napi mennyiségre mennyit eszik, és rá is vágta, hogy az kevés, pótolni kell. Aziután és most is vékony, és soha nem volt annyi a testsúlya, mint az átlagnak. Ma már sajnálom, hogy becsapott a helyzet!
2008. nov. 19. 10:00
 5/27 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nagyon sokan hamar feladják és rögtön rohannak az orvoshoz aki természetesen felírja a tápszert ha kérik.Ahogy a fórumot olvasgatom sokan nem megfelelően szoptatnak és sokan elhanyagolják a mellüket,nem fejnek stb.Ezért nem csodálkozom hogy sokaknak egyenes az út ahhoz hogy tápszerezzék a babájukat.Nem értem a szülőket.

Én megfogadtam a szülésznőm tanácsát és mindent betartottam amit még a terhesoktatáson is hallottam.Már a kezdetektől fogva fejek mindkét mellem független melyikből szopott,ezáltal rengeteg tejünk van már a fagyasztóba 25 liter pedig a lányom csak 2,5 hónapos.Napi átlag 6dl-t fagyasztok le mostanában.Lesz mit ennie ha bármi történne.A mellem se gyulladt be, nem volt csomós stb.Én betartom amit a gyerekorvos is mondott a 4 óránkénti etetést,de ha nagyon sír a baba akkor azért kicsit megszoptatom nem hagyom sokáig sírni,de azért ő is hozzászokik már a 4 óránkénti evéshez.Sokkal kiegyensúlyozottabb mint mikor össze vissza evett.De mindenki maga dönti el hogyan akarja táplálni a babáját.

2008. nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
71%
Én is az elején nagyon jól tudtam szoptatni aztán mikor a lányom nagyon elkezdett nyügösködni és tanácsadáson kiderült hogy megálta súlygyarapodása mi is kénytelenek voltunk tápszerhez nyúlni és azóta hála az égnek nincs semmi baj!
2008. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
Szia.Erre csak azt tudom írni sajnos vannak olyan anyukák az ismerőseim között hogy az alakját félti és nem a kicsire néz hogy soptassa,inkább diétázik.Szoptatás ideje alatt bőségessen kell enni,inni.Olyan előfordul 10-ből 4 hogy valóban nemtud szpotatni.Nagyon sokszor feladhattam volna énis a küzdelmet,és elapasztom a tejet.Vannak olyan napok mikkor nagyon sok tejem van,és vannak olyan napjaim amikkor alig van tejem,olyankor a legjobb megoldás gyakrabban szopiztatni kicsit több folyadékot inni és tápanyagban gazdag ételt enni.Nagy segítség a tejtermelődésnek a heti 2-3 alkalommal egy kispohár bor is,vagy sör.És ami a legfontosabb mindig nyugotnak kell lenni,mert ha idegeskedik valaki valóban pár nap alatt elapad a teje.Az első kicsit 22 hónapig szoptattam,a második 5 hónapos és csak szopizik.Nagyon sok anyuka aki nem tud szoptatni,nagyon bánja,mert sokkal egyszerűbb, éjjel ha felébred a kicsi csak odaadni neki,és nem kell kevergetni.
2008. nov. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
29%

Kedves "szupermamik", akik büszkék lehetnek arra, hogy nem kell tápszerhez nyúlni!

Hallottatok már olyanról, hogy egy baba nem tud szopizni?Gondolom igen.Mert hát ez a szoptatás dolog szerintetek a világ legtermészetesebb dolga!Az én babám már a kórházban sem szopizott, 1 hónapos koráig harcoltam, ordított a mellemen, fejtem a tejet, én is sírtam vele, mert ugye MINDENÁRON szoptatni akartam, ahogy azt a várandósságom alatt terveztem. Csoda, hogy a több heti kínlódás, bedepresszálás miatt nem ment el a tejem...Nos, most szopizik, hála a kitartásnak, csakhogy nem tud jól.Nincs vákum, kiesik a szájából a mellem, nem úgy szívja, ahogy kéne.Így nem lakik jól, hiába fejek, a tejem így kevesebb, és képzeljétek, tápszerhez kellett nyúlnom. Merje azt mondani valaki, hogy csak azért, mert így könnyebb, és én nem teszek meg mindent....Fel is hagyhatnék a szoptatással, úgysem tud szopizni a kislányom.De harcolok.És egészítek tápszerrel.Kedves "szupermamik"!Gratulálok neketek!

egy 3 hós kislány mamija

2008. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

szió, azert azt is vedd figyelembe, hogy aki teljesen egeszseges, sok a teje, az nem ir ide :) szoval szerintem a helyzet nem olyan vészes! remélem

25,2 hetes kismami

2008. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
50%
Mi akik "SZUPERMAMIK" vagyunk már néha nagyon kellemetlenül érzem mamgam. Sajnos kissebségben vagyunk.
2008. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!