Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerdán szültem, új anyuka...

Szerdán szültem, új anyuka vagyok és egy kicsit kétségbe vagyok esve?

Figyelt kérdés
Belövelt a tejem. Amikor kiadták a babám este 8kor evett 90ml tápszert. De nem aludt, hanem sírt. Azt hittem puki, vagy bofi baj van felettem de nem nyugodott meg. Cicire raktam és 3órát szopizott. Büfi közben elaludt, de ahogy letettem kezdte előröl. Fél 12kor kapott 90ml tápszert és akkor nyugodott meg. Normális ez így? Nem lehet túl etetni?
2020. jan. 13. 05:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Most szoptatni akarod vagy tápszerezni?
2020. jan. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Hűű! Nekem is soknak tűnik a bevitt mennyiség. De! Ha a babának nem kell, akkor vagy nem edzik, vagy a mohóbb típus vissza bukja.

Ha megindult a tejed ( és szoptatni szeretnél) akkor viszont ne adj több tápszert.

2020. jan. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
43%
Én is ebben vagyok.Azt mondta a védőnő,hogy nem lehet túl etetni.És én is vegyesen etetem,mert kevés a tejem egyes!
2020. jan. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem feltétlen azért sírt mert éhes volt. Ilyenkor a picik szeretnék órákig is szopizni akár. Olvass utána a negyedik trimeszter kifejezésnek.

Írod, hogy akkor ébredt fel, amikor letetted. Valószínűleg azért, mert nem éhes volt, hanem a közelséged kellett neki.

A 90ml tápszer után még persze, hogy bealudt, az rengeteg.

2020. jan. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Tápszerrel túl lehet etetni és a tejtermelést gátolja, mert annyi termelődik, amennyit szopizik a baba, nyilvàn egy pici késéssel nő a kínálat.

A szopi nekik most minden, olyan íze van àllítólag mint a magzatvíznek, van olyan baba aki nagyon sokat mellen akar lenni.

Az első 2 hétben mindenkèpp igény szerint javasolt szoptatni hogy meginduljob a tej. Sokan utána is, de ilyenkor még a konzervatívabb irányzatok is ezt javasolják.

Fokozatosan le érdemes állni a tàpszerrel és max napi 1x súlyt mérni illetve a pisis pelusokat figyelni van-e elég.

2020. jan. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

És a 90ml rengeteg 5 naposnak, még ha csak tápszeres is... veszélyesen sok és kokira kiüti a babát a gyomorfal feszülése. Ezért alszik be.


Ha a mellen nyugodtan elvan, tuti, hogy jön tej. Az enyém 1 naposan sikítva sírt amikor szopizott de nem jött tej. Én is bizonytalan voltam pár nappal később hogy mennyi van és nekem is azt mondták, h ha elégedetten cummog (mindegy hány órát), pisil-kakil és legalább megáll a súlycsökkenés (még Neked stagnàlhat is mielőtt nőni kezd), akkor szuper.


Tápszert én elvettem pár nap alatt kb egy hét után már nem kellett, de én 30-50-et akkor adtam amikor semmi tej nem volt még.

2020. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Ha szoptatni akarsz, de nem elég a tejed, akkor rápótolni kell csak a tápszerrel; nem egy egész étkezést kiváltani vele. Először mindig mellen legyen. Ha egyből nem lakik jól, akkor tedd át a másikra is. Ha ezek után is elégedetlen, akkor jöhet a rápótlás; de az egy újszülött babánál ezek után max. 20-30 ml szokott lenni.

Ha mellen van, és csak szopizik, de nem nyel; akkor az csak cumizás. Van, aki hagyja; én kb. 1 hónapos korában elkezdtem leszoktatni erről, mert így kb. egész nap félmeztelenül járhattam volna, mert a lányom a mai napig nagyon cuclis. Akkor én cumit adtam Neki, de hamar 'lecserélte' a kezére. Azóta is azt szopizza, azzal altatja, nyugtatja magát.

2020. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Ha van tejed ne tápszerezd, ha szeretnéd tovább is szoptatni. Nem biztos, hogy éhes, lehet a hasa fáj, lehet kakilni kell neki, az új táplálékhoz hozzá kell szoknia, meg kell tanulnia kakilni. De lehet, h. csak álmos. Ha szoptatod és van tejed annyit eszik amennyi kell neki. A lányom volt olyan, h. egy órát is képes volt a cicin lógni. Anyatejjel nem tudod túletetni, a tápszerről nem tudok nyilatkozni. Evés közben is megállhatsz és megböfiztetheted.
2020. jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

#7 Az még lemaradt, hogy ha bizonytalan vagy abban, hogy van-e elég tejed, akkor mérjed le mérlegen pár napon keresztül evés előtt, és után. Az is informatív. Segít eldönteni, hogy azért nyűgös, mert nem evett eleget, vagy más lehet a háttérben. Pl. ha 5 naposan eszik legalább 40-60 ml-t, akkor nagy valószínűséggel nem az a baj, hogy éhen maradt.

Az viszont nem megoldás, hogy beletolsz egy újszülöttbe 90 ml tápszert (a lányom kb. fél éves korában evett meg ennyit); és azzal kb. kiütöd. Ráadásul a gyomra is kitágul, és ehhez a mennyiséghez fog igazodni már újszülöttként, és tényleg sosem fog jóllakni.

2020. jan. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekünk azt tanácsoltál ne mérjük étkezésenként, mert a digitális mérleg átlagol, és ezt látni is amúgy hogyha másképp mozog, mást mutat, hanem naponta és ott is a néhány nap alatt mért tendenciát figyeljük.
2020. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!