Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerdán szültem, új anyuka...

Szerdán szültem, új anyuka vagyok és egy kicsit kétségbe vagyok esve?

Figyelt kérdés
Belövelt a tejem. Amikor kiadták a babám este 8kor evett 90ml tápszert. De nem aludt, hanem sírt. Azt hittem puki, vagy bofi baj van felettem de nem nyugodott meg. Cicire raktam és 3órát szopizott. Büfi közben elaludt, de ahogy letettem kezdte előröl. Fél 12kor kapott 90ml tápszert és akkor nyugodott meg. Normális ez így? Nem lehet túl etetni?
2020. jan. 13. 05:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Én is nagyon sokallottam, a csecsemős azt mondta így kell. Ma reggel 60at evett, vissza kellett vinni 60at csinált neki, mondta etessem meg. Az utolsó 20ml nem ment és kikapta a gyereket a kezemből, hogy akkor majd megeteti ő. Várom, hogy ma hazaengedjenek remélem otthon ügyesebbek leszünk. Vagy leszek inkább én.
2020. jan. 13. 10:31
 12/20 anonim ***** válasza:
Borzasztó. Otthon jobb lesz. Mikor mentek?
2020. jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha hazamész szoptasd ahogy a pici kéri. Ha van elég pisis, kakis pelus, akkor nincs baj a tej mennyiséggel.

A facebookon van egy csoport:Szoptatási tanácsadás kérdezz felelek. Ott nagyon sok hasznosat olvashatsz a szoptatás róla, tápszer elhagyásról.

2020. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

90 ml szerintem rengeteg egy pár napos babának...

Mikor én szültem a kórházban volt egy táblázat a falon, h mikor mekkora a gyerek gyomra és mennyit eszik...

Ha jól emlékszek egy hetesen volt 45-60 ml... És csak az egy hónapos babának volt írva a 90 ml...

2020. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Mióta itthon vagyunk, igaz 1 nap nem kellett a pótlás. 60at eszik. Amikor a kérdést kiírtam abban az este 8-éjfél között van fent de nem "zabáltatom tápszerrel" ahogy azt bent tanácsolták. Jó, hogy ilyen egyhangúlag válaszoltatok, nagyon kétségbe voltam esve.
2020. jan. 14. 13:12
 16/20 anonim ***** válasza:

Sajnos hogy ilyen butaságokat mondanak, erről tudnék én is beszèlni.

Javaslom a La Leche Liga oldalát infókért.

2020. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Coffelia ***** válasza:

Hú, ebből a kórházból próbálj meg mielőbb elszabadulni, mert össze-vissza játszadoznak a kisbabák emésztőrendszerével... :( Egy újszülött, illetve párnapos baba gyomra akkora, mint egy meggy MAGJA. Amit beszippant, hamar megemészti, és már jöhet is a következő adag. 90 ml tápszer beletöltése teljesen ellentmond a vele született fiziológiának. Csak ez a csecsemősöknek kényelmes.

Az ideális helyzet a rooming in lenne, ahol nonstop veled lehet, rengeteget szopizhat, lehettek testkontaktusban, és ha gondod van, vagy szükséged van pár óra alvásra, csak akkor bízod a csecsemősökre.

Lépjetek le onnan mihamarabb, és ha majd otthon lesztek, fészkeljétek be magatokat egy takaró alá az ágyba, fetrengjetek, szopizzon, simogasd, ölelgesd, és a korai éhségjelekre azonnal tedd mellre: tátogás, ökölrágás. Ilyenkor még semmi más nem érdekes, nem kell porszívózni, főzni, mosogatni, főleg ha első baba. Ilyenkor az a fontos, hogy a pici és a tejmennyiség egymásra találjon, nincs semmi elvárás, csak a boldog nyúlás, pihenés, ismerkedés. Felejtsétek el az órát, számoljátok a pelusokat, aztán hadd menjenek a napok. Minden oké lesz!

2020. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Coffelia ***** válasza:
Ja látom, hogy már hazamentetek, jaj de jó! Drukkolok!
2020. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hú Előző, amúgy tök igazad van, de ez a "ne főzz ne takarits", egy újszülöttes házban, ahová jönnek vendégek, az asszony nem dolgozik csak a háztartas a dolga. Én nem mertem volna megcsinálni, hogy szrok mindenre, pedig 25 lépcső van nàlunk, csak épp senki nem cipekte rajta a porszívót meg senki nem főzte meg az ételt helyettem, még a császáros varratos napokban se. Szerintem csak ilyen nagyon gazdag nők tehetik ezt meg vagy akinek naponta jár a saját anyja 😢
2020. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Coffelia ***** válasza:
Hát nálunk ez teljesen egyértelmű volt, hogy az első 2-3 hétben nem ez a dolgom, hanem a baba adaptációnak a segítése. Egyszer jöttek "vendégek", a sógoromék családja meg az anyósom vidékről, akkor pizzát rendeltünk, a sógornőm mosogatott, és nem vendégként hanem családként viselkedtek, segítettek meg babáztak. Minden más látogató max félórás beugrásra jött, hozni valamit vagy segíteni. A férjem eleve egy hétig itthon volt, miután hazajöttünk a kórházból, ő takarított, de nem kellett semmi extrát csinálni az átlaghoz képest, hiszen a baba vagy kézben, vagy valamelyik ágyon/kanapén volt. Az ebédet hétköznap ételfutártól rendelük menüben, hétvégén ő főzött. A hathetes gyermekágyi időszak a természet rendje szerint erről szól, a babának és a mamának is jóval több nyugis szimbiózisra és testkontaktusra van szüksége a közös élet elkezdéséhez, mint hisszük. Nálunk nem léteztek egyéb elvárások.
2020. jan. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!