Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik akár egy éven...

Anyukák, akik akár egy éven túl is sikeresen szoptattak a babát, három hónapos korára vizesebb lett a tejetek?

Figyelt kérdés
Nekem igen és a környezetemben akik így jártak a tápszert sujkoljak, a szoptatás elhagyásával amit nem szeretnék. Így is hízik a baba? Fogyni nem fogyhat ha nem tapszerezek mellé? Szeretnék én is két éves koráig szoptatni. Olyan írjon, aki megváltozott állag mellett is kitartott a szoptatás mellett köszönöm.

2020. jan. 30. 07:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
7-es ki mondja. Anyukad v anyosod?🤣
2020. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
En mar ezen tul vagyok emberek.Nem aktualis, de amugy vedono is mondta nekem hogy van olyan tej ami nem eleg taplalo es azert fordulhat elo az hogy orak mulva is ehes a gyerek. Nem anyam mondta es nem is az anyosom mivel anyosom nincs is :D. Egyebkent elejen rengeteg tejem volt mikor aludtam atazott az egesz lepedő is mire felkeltem minden tiszta anyatej volt. Aztan 1 honap mulva egyre kevesebb kezdett lenni vegul 2,5honapig tudtam csak szoptatni. Ugy hogy a vegen mar tapszert is kikellett bontani mivel az ejszaka kozepen mikozbe szoptattam sirt a gyerek hogy kb semmi nem jon belole.. Nem tudom hogy tudtok evekig szoptatni. Mármint hogy van az embernek annyi teje.en akarhogy akartam volna nemtudtam volna tovabb:/
2020. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kedves utolso az anyak nagy resze azert “nem tud” szoptatni sokaig vagy egyaltalan, mert nem informalodnak, fogalmuk sincs mit hogy kellene es nem a megfelelo szemelytol kernek segitseget. A vedono pl ilyen. A csecsemos nover is. Nem ez a szakteruletuk.
2020. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A tejnek az állaga igazából lényegtelen. Amit te lefejsz az az eleje, a vizesebb és laktózban dúsabb tej, az úgynevezett előtej, ami főleg szomjoltásra van. Ez fokozatosan megy át a zsírosabb hátsó tejbe amitől lényegében hízik a baba. Ebből kevesebb van, mert kevesebb kell legyen. De ha te fejsz akkor jön az eleje és valamennyi a zsirosból, de a 2 keveredik és a sok előtejben a kevesebb zsíros tej nem látszik úgy. De ez így természetes. Mindenkinél így van. Nem írod, hogy mekkora most a babád (kor, súly, centi). Ami igazából fontos az az, hogy nöjjön, termelje a pelusolat és lássad/halljad ahogy kortyol. Ha eddog csak anyatejes volt akkor csak úgy minden nélkül nem tud hirtelen kevés lenni a tejed. 3 hónapos növekedési ugrás is van, ami miatt sok baba többet akar szopizni, de ez pár napig tart. Fontos, hogy tudd ha igény szerint szoptatod és nincs zavaró tényező vagy egészségügyi probléma akkor a tej az annyi lesz amennyi kell. Ha azonban téged trauma vagy nagy stresszhelyzet ér vagy hosszan tartó betegség akkor lehet kevesebb a tej. Extrém esetben a havi baj is befolyásolja. Egy 3 hónapos baba havi minimum fél kilót kellene hízzon és kb napi 5 pisis pelust termeljen. Ez meg van nálatok.

A lányom 13 hónapos, reggel és este szopizik. Fél éves koráig csak anyatejes volt, pótlást csak a kórházban kapott kicsit amíg meg nem jött a tejem.

2020. jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ez meg nálatok? A végéről lemaradt a kérdőjel.
2020. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen ismerősöm akit sajnos a hülye gyerekorvos azzal ijesztegetett, hogy vizes a teje, nem elég a gyereknek ezért nem hízik, közben pont akkor volt a növekedési ugrás. Sajnos az ismerősöm se a legélesebb kés és itta az orvos minden szavát. Orvos utasítására kezde el 3 hónaposan hozzátáplálni, hogy hízzon a gyerek. Közben a szakirodalomban is megvan írva, hogy a főtt zöldség semmivel sem táplálóbb mint az anyatej. Ráadásul a baba gyomra se áll készen 6 hónapos koráig a ht-hoz, illetve fizikailag sem biztos, hogy érett rá. Az a baj, hogy nagyon sokan nem szakmabelieket kérdez meg, hanem nagymama, anyós, szomszéd, háziorvos, stb tanácsait hallgatja és nem kérdőjelezi meg! Mert régen úgy volt. Igen régen egy injekciós tűt használtak 100 emberre, attól még ma is így kellene csinálni? Vagy fűrésszel, altatás nélkül amputáltak, vicces lenne ha ma is így csinálnák, igaz?


Szóval, ha bizonytalan vagy kérdező, inkább kérdezz meg egy szakembert.

Ajánlom neked a lll.hu ott sok minden le van írva forrás jelölésekkel.

2020. jan. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 12! Sajnálom, hogy a védőnő nem jó tanácsot adott neked! Az elején sok anyukának folyik, sőt ömlik a teje. De ez idővel mérséklődik, hiszen a kezdeti túltermelés idővel beáll és a mell pont annyit termel amennyi elfogy, azaz amennyi a babának kell. 3-4 hetesen can egy növekedési ugrás, te akkor érezted hogy kevesebb a tejed. A növekedési ugráskor valóban azért akar sokat mellen lenni a baba mert kevés a tej és ezzel szaporítja fel. Ez egy teljesen normális jelenség, de nagyon ijesztő annak aki nem tudja, hogy van ilyen. Ha viszont a baba ilyenkor cumisüveget kap akkor utána elutasíthatja a mellet mert a cumiból csak úgy ömlik a szájába a mellből viszont komoly erőfeszítés kinyerni. Egy cumisüvegtől elkényelmesedett babát pedig elég nehéz vissza vezerni a cicire. Ilyenkor az anyukák megijedtek, hogy sír a baba a mellen és azt hiszik, hogy akiatt sír mert nincs tej, közben pedig amiatt sír mert nem jön olyan gyorsan mint a cumiból. Így egy idő után már csak a cumit kérik. Ez a folyamat vissza fordítható, de nem könnyen.
2020. jan. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy a tejet nem nézni kell. Szoptatni kell és a babát figyelni. Hízik? Termeli a pelusolat? Hallhatóan nyel? Ha ezekben gond van akkor jó szoptatási tanácsadóhoz dordulni.
2020. jan. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a hasznos válaszokat! A Kisbabám azóta már lassan hét hónapos, elkezdtunk kóstolni / hozzataplalni másfél hónapja, és nem adtam fel a szoptatást, igény szerint szoptatom továbbra is. Igen, hízott minden hónapban közel egy kilót, és valóban rengeteg pisis pelust termelt/termel a mai napig. Sosem várja meg a három órát két etetés közt, és nem mindig azért kéri a cicit mert éhes, hanem azért mert cicin alszik el. Ezt abból is észre veszem, hogy nem kap mohón a mellre, hanem csak bekapja és cumizik egyet kettőt. Ugyanakkor van egy úgynevezett tejleado reflex, ahogyan a baba ingerli a mellbimbót, a tej úgy kezd el omleni a szájába pár cumizas utan, és csak nyel es nyel. Ez megteveszto lehet, engem legalábbis megtevesztett nagyon sokáig, mindig azt hittem hogy éhes, nem lakik jól, közben csak a tejleado reflex dolgozott. Ma már tudom mikor indul meg, hiszen előtte olyan mintha a görcs huzna, vagy épp csak valami nagyon gyenge bizsergest érzek.

És valóban itt mindannyiotoknak igaza van. Én nagyon sokat fejtem. Nem azért mert cumisuvegbol akartam őt táplálni, hanem azért, hogy amíg a nagymamaeknal van, és megehezik, ne tápszer legyen neki adva. A tejemet így tudtam elemezni, a hűtőbe téve miután megdermedt, látni lehetett ahogyan a rétegek elvalnak egymástól,tetején a zsír, alul a víz, és a kettő között a 'sűrűje'. A sok fejestol gondolom aztán már egyre áttetszőbbé vált és a zsirreteg is vékonyabb volt. Na és itt kaptam meg a megjegyzéseket, mert nem csak én nézegettem a tejemet ami oda lett neki adva hanem anyósom is előszeretettel elemezte. Amíg csak zsirosat vittem át, azok közt is nézte a különbséget, mert volt hogy megjegyezte ez most jó zsíros ettől jól fog lakni. (?!) Bár a lelki állapotom is nagyon rossz volt az tény,de a túlzott fejes is okolható szerintem a vizesedesert. A kérdésem kiirasa után nem sokkal abba hagytam a fejest és a nagyi sem kapta meg már éjszakákra a babát, hiába vette zokon. Ezutan nem sokkal már nem voltak tégla szerűen kemények a tultelitettsegtol a melleim. És csak a babamra és az osztoneimre hallgatok azóta Is. Úgyhogy köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat, megerositettetek!

2020. máj. 29. 09:54
 20/20 anonim ***** válasza:

De jó!!! Gratulálok! Olyan jó sikersztorit olvasni! Örülök, hogy jó tanácsot kaptál, és meg is tudtad fogadni! További sikeres szoptatást kívánok!

(11 hónapos igény szerint szoptatott baba anyukája)

2020. máj. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!