Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondják mindig, hogy a...

Miért mondják mindig, hogy a szoptatás ingyen van?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem szeretnék vitát provokálni.

Most született meg a kisfiam. Úgy alakult, hogy vegyesen eszik tápszert és anyatejet is.

Mindenhol azt olvasni, hogy az anyatej a legjobb, mindig kéznél van és még ingyen is van.

Tény, hogy a tápszernek jól megfogható költségei vannak, de én most full “átverve” érzem magam. (Ezt értsetek jól, nem sírom a kispárnámat tele).

Hol van ingyen a szoptatás?

-Megnövekedett folyadék igény, amit azért a többségünk nem a csapból elégít ki.

-Szoptatós teák, bármik.

-Megnövekedett táplálék igény, amit a többségünk nem fehér kenyérből és párizsiból fog fedezni...

-Melltartó betét. Meg a legolcsobbal is 3000 Ft/hó és akkor napi egyszer cserelem, mert ugye nekem nem folyik a tejem

-Mellbimbó krém. Lansinoh 10ml 2500ft. Egy nem elég egy hónapra

-Mondjuk a legtobbünk vesz egy mellszivót is, nekem Avent elektromos van de számoljunk egy kezivel 15 ezerért

-speciális melltartók


És biztos vagyok benne, hogy fel se soroltam mindent.


Még a jól megfogható költség is minimum 10 ezer Ft/hó. Bár a szoptatos teák, barna sörök stb mennyiségtől függően csúnyán megdobják. összességében meg szerintem minimum annyi, mint a tápszeres etetés, persze itt függ a tápszer márkájától meg árától, illetve az általunk fogyasztott élelmiszerek minőségétől is.

Az én készülékemben van a hiba, vagy ez az ingyen van az anyatej, egy elég erős csúsztatás tényleg?



2020. febr. 17. 14:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Soha nem ittam semmiféle szoptatós teát, nem éreztem, hogy többet kéne ennem...

Nem volt elektromos mellszívó se, csak egy párszáz forintos gumis kézi pumpa.


Ha nem szoptatnál, akkor nem ennél semmit? Ugyan már!


szokásos nyavajgás.

2020. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Én max vizet ittam picivel többet, talán fél literrel. Semmi más nem volt.

Mellbimbó krémet egyszer vettem, amikor megharapott, azóta egyszer sem kentem.

Ezek a szoptatós teákat, söröket felejtsd el kérlek, baromságok. Igyál több vizet és szoptasd minél többet, így be fog állni a kereslet-kínálat is.

2020. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Bármire lehet költeni amire az ember akar, de attól még nem muszáj
2020. febr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Ezekből amit vettem, az 1 db szoptatós melltartó (aztán rájöttem, hogy jó a másik is), 1 csomag melltartó betét ill. 1 krém. Mindezt összesen 5 szoptatós év alatt...
2020. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

6 hónapja szoptatok. Nincs szoptatós melltartó. Krémet csak az elején használtam, mikor még béna voltam és kisebesedett. Melltartóbetétet nem használok mert nem folyik a tejem. Nem is értem neked minek. Nem iszom semmi mágikus szoptatós löttyöt és nem is zabálok.

Szóval ha nem spilázod feleslegesen túl akkor ingyen van.

2020. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Megnövekedett folyadék :plusz fél liter víz, 2l ásványvíz kb 80 Ft, az napi 20 Ft


Megnövekedett étvágy az napi kb 500 kcal, még örül is az ember hogy végre ehet, ez jutalom


Teák meg sörök meg ilyesmik... Felesleges, nem kell. Igyál vizet és pihenj, szoptass!


Szoptatós melltartót nem is értettem, a simából könnyebben kibújtatom a cicim.


Mellkrém 1 db Garmastan az elején, soha többet nem kell, el se fogy.


Mellszívó asszem 3ezer volt, szuperül működik. Sima cső amit húzogatni kell.


Melltartóbetét van mosható. Egyszer kell megvenni, még sok se kell, úgyis mosol naponta baba mellett.


Minden csak azon múlik akarod-e. Ha igen megoldást találsz, ha nem, akkor kifogást.

2020. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert ingyen van. Az a te döntésed, hogy ezekre költesz, de ez nem feltétele a szoptatásnak! 100 éve egyik se volt, aztán mégis tudták szoptatni a gyereket 3 éves koráig. Ahogy a harmadik világban is, a mai napig.

Enni, inni akkor is kell, ha nem szoptatsz, és nekem speciel nagyon megfelel a csapvíz. Melltartót is hordok egyébként is. Melltartó betét helyett 1000 ft-ért vettem anyatejgyűjtő kagylót, ami abban összecsepegett, az elég volt pótlásnak. Krémek helyett is ezt használtam, nem ért semmi a mellbimbóhoz, érte a levegő, és gyorsan gyógyult. 1-2 hét után megedződött, azóta nem fáj, nem sebes.

Lassan 3 éve szoptatom a legkisebbet, 3 gyerekem van. Szerintem egy vagyont spóroltunk azon, hogy nem kellett tápszer, és mindig volt nálunk friss babakaja.

A minőségi étkezésre amúgy is odafigyelünk, nem tudom plusz kiadásnak tekinteni. Viszont leszoktam a kávéról, amin több ezret spórolok.

2020. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Saját tapasztalat:

- Folyadék az első pár hétben fogyott számot tevően több. Ahogy beállt heti 2 literrel több fogyott körülbelül.

- Nem ittam se szoptatós teát se tejserkentő sört. Hosszú távon ezekkel jó is vigyázni, mert hizlalnak.

- Enni is csak az első hetekben eszel lényegesen többet.

- Melltartó betét nem fogyott el 2 csomag se az eddigi 14 hónap alatt. Ez is az elején kell, meg mondjuk ha nagy váltás van van, hogy egyik napról a másikra kevesebb tejet kér a baba.

- Krém is csak az elején kell, ha jó a mellre tapadás akkor később nem lesz gond.

- 3 1000-1500 forintos melltartó 1+ évre. Én azelőtt is simán évente vettem ennyit.

- Mellszivót vettem 15 ezerért. Alig használtam. Nekem kár is volt. Szerintem 10 ezret simán adnak még érte.

2020. febr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Melltartó - nem vettem külön szopis melltartót, a merevítő, szivacs nélküli melltartóim tökéletesek voltak.


Krém: én a gyerek popsikrémével kenegettem, szoptatás előtt letöröltem, nekem sokkal jobban bevált, mint az ilyen csoda mellbimbókrémek


-szoptatós tea, sör, mellszívó stb: egy sima kézi mellstívőm volt 2000ftért, hogy ne gyulladjon be a mellem, tökéletes volt. Az ilyen 2 pumpás mellszívók, szoptatós teák, stb azoknak kell akiknek kevés a tejük, de bármi áron szoptatni akarnak. Ők nem azért csinálják, mert olcsóbb, mint tápszerezni.


-vízigény, kaja: semmivel nem ittam többet, és ir diétán voltam, cukorbetegség miatt, ha akartam volna se ehettem volna többet. Ez is az olyan anyukák mániája, akiknek kevés a tejük, de bármit megtennének, hogy több legyen, ezért nyomatják a rokonok a népmeséket, hogy zabáljál madártejet, aztán a végén mindent összeesznek csak legyen tejük.


-melltartó betét-az első 6 hétben amúgyse nagyon mentem sehova, így megoldottam többszöri fürdéssel meg Ruha cserével, utána meg beállt a kereslet kínálat, így max 1-1 dbot használtam el a legolcsóbból a biztonság kedvéért.


Egy normális, természetes,megfelelő mennyiség tejnél, nem kényszeres szoptatásnál semmi extra nem kell a szoptatáshoz, csak te és a baba.

2020. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Összesen 4 évig szoptattam eddig, egyedül a mellszívóra költöttem az elsőnél. Egyszer. Nem kell minden vackot felvásárolni, sem zabálni.
2020. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!