Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha lemérem az egész napi...

Ha lemérem az egész napi pisis pelusok súlyát, abból következtethetek így a tej mennyiségére?

Figyelt kérdés
Babámnak van napi 5-6 pisis pelusa, de nem ducik. Mostanában estefele vergődik a cicin, mintha nem jönne a tej és sokat sír. Ha nyomom, nekem is alig jön tej. Ha lemérem a pisis pelusokat az elmúlt 24 órábol és kivonom a súlyát ugyanannyi száraz pelusnak, azt kapom meg, hogy mennyi tejet fogyasztott? Mert akkor kevés... Egyedül az zavar meg, hogy jól gyarapszik. De tegnap az egyik evés előtt besüppedt a kutacsa, szóval lehet kevés a folyadék.
2020. márc. 1. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem annyit iszik, amennyit kipisil. Izzad, kilélegez vízpárát, kakil. Ha pontosan tudni akarod, csecsemőmérleggel tudod ellenőrizni grammra pontosan.
2020. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly???? Sose hallottam ekkora hülyeségről
2020. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De ha van olyan mérleget amivel pontosan tudsz pisil pelust mérni, akkor kellene tudnod a babát is mérni szoptatás előtt-után. Annak több értelme lenne.
2020. márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már inkább mérd meg a babát evés előtt és után..
2020. márc. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem azt mondta egy szoptatási tanácsadó, hogy ne úgy képzeljem el a mellem mint egy hordót, hogy az kiürül. Minél többet van rajta a babád annál többet indul be a tejleadoreflex. Csak én úgy veszem észre, hogy pl az én babám ezt nem tudja kivárni, türelmetlen. Illetve este alapból mindenkinek kevesebb a teje, de laktatóbb is a babádnak mivel zsírosabb. De mérd le az esti etetés előtt és után is a megnyugvás kedvéért. Ha az számít az én gyerekem teli pocakkal is sajnos nyűgös minden este, lehet hogy a nyugosseg nem az éhségnek köszönhető.
2020. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom őt lemérni, mert annyira nyűgös és mozog
2020. márc. 1. 20:15
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Azért csak rá tudod tenni azt a gyereket a mérlegre.. vagy tovább megyek, ha már ilyen picin az van amit ő akar, állj rá először egyedül, majd vele te a mérlegre, értelem szerűen ismételd meg evés után is, igaz így egyel több kivonásra lesz szükséged, de biztos menni fog..
2020. márc. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mérleget használsz, hogy nem tudod rátenni ha sír? A babamérlegből nem tud kiesni. Ne aggódj
2020. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A nagy mérleg nem tud ennyire pontosan mérni. A babamérleg digitális, ráteszem én, de ha megmozdítja a kezeit lábait, ugrálnak a számok, olyat tudok mérni hogy mondjuk 50 és 100 g között evett, hát ez nem sokat mond. Pár hete még jól meg lehetett mérni, de most folyamatosan nyűgös és mozog.
2020. márc. 2. 03:18
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj egy elemcserét. Attól, hogy mozog meg kell, hogy mérje. Nem tudok olyan babát elképzelni aki éhes és nem rugkapal nem jelzi sírással, hogy éhes lenne. Valami gond lehet a mérleggel.
2020. márc. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!