Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért problémás minden második...

Miért problémás minden második nőnek a szoptatás?

Figyelt kérdés
Ez egy ősi ösztön kellene hogy legyen, amikor baba és mama is tudja, hogy mit kell csinálni. Nem hinném, hogy az állatvilágban ismerik a bimbóvédők és krémek világát. Miért van ez? én is szenvedek, mert a babám nem nagyon tudja bekapni a cicit. Ez miért létezik egyáltalán? Régen, meg szerintem most is az őslakosok nem hiszem, hogy küzdenek ezekkel a problémákkal. Szerintetek? Az a baj, hogy már a kórházban cumisüvegből kapják a vizet? mondjuk nekem az elején sem ment, amikor ezt még nem kapott.
2020. márc. 23. 20:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem leszek népszerű a véleményemmel, de egyszerűen azért, mert van más lehetőség, és mert szabályozni akarják kívülről, túlságosan beleugatnak. Ne aggódj, ha nem lehetne mást adni a babának, és nem az órát meg a millilitereket néznék az anyukák, hanem csak szoptatnák a babát, 90%nak minimum menne. Nyilván így is lenne, akinek nem, de tuti nem igaz, hogy az anyák több mint fele képtelen szoptatni, márpedig ennyien nem teszik.
2020. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Bocs, én most konkrétan arra gondoltam csak, hogy nem megy a mellrehelyezés. Sebes bimbók, ilyenek. Nem arra, hogy nincs tej.
2020. márc. 23. 21:11
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem eltávolodtunk a természettől..

Az emberiség egy része.


Nekem szerencsém volt! 2 évig szoptattam segédeszközök nélkül. Sosem volt komolyabb gondom, tanácsot sem kellett kérnem. 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem...


Hozzáteszem, hogy se anyukám, se a húgom nem szoptatott. Hogy nem tudtak, vagy nem akartak, mindegy. Állítólag anyukám nem tudott, húgom nem akart.. Ezt se tudom megérteni, de ilyen is van.

De tudom, hogy nem mindenki ilyen szerencsés... Sajnálom őket, ha szenvednek!


(én meg túlkondicionáltam magam szerintem... 2 éve elválasztottam a lányom, de még mindig van minimális tejem. Ez a másik véglet már....)


Ez van.


Szerintem sokan meg is ijednek az elején. A tejleadó reflex pl nekem nagyon fájdalmas volt. De megszoktam, és el is múlt. Valakit már ez elrémiszt.

Valaki csak a szex kapcsán tud gondolni a melleire. Vagy fél, hogy nylonzacskók lesznek. (nekem sem lett az!)


Sok probléma felmerülhet. De szerintem a tápszer sem egyszerűbb. Ott megtalálni a megfelelőt... Kész kihívás.

2020. márc. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Meg eleve ahogy elő van adva az egész... Szoptatós hálóing, felső, melltartó, fotel, ezt egyél, azt igyál, ezt ne, azt ne...

Merő stressz. Nincs meg az intimitás!!


Megvesz mindent az anyuka, 100ezrekért (de minek??), és csodálkozik, ha valami nem megy, Vagy ha fáj az elején. Vagy ha fél liter teje kifolyik reggelre, és tócsában ébred, mint én.


Egyrészt ez a macera riasztó, másrészt meg az újszülött EGY KÜLÖNÁLLÓ SZEMÉLYISÉG!

Nem egy "szopógép" - - elnézést a kifejezésért. Ő nem egy robot, aki a hiperszuper szoptatósfotelben óramű pontossággal fog szopizni, hanem egy másik ember! Csak még kicsi.

Össze kell szokni!!

2020. márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

Tegnapi kérdés volz talán nem nyitja ki a baba a száját eléggé, mit csináljon? Hát segítsen neki, nagyon finoman, és szépen mondja meg a babának, hogy tátsa ki a száját. Pár alkalom, és tudni fogja!

A baba mindenhez alkalmazkodik, hisz az élete múlik rajta. Ha nincs szervi eltérése (lenőtt

2020. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
Bocs,elküldte. Szóval ha nincs lenőtt nyelve vagy letapadt izma vagy valami, szopni fog.
2020. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Rossz volt a technikája a lányomnak, ő valószínűleg nem, vagy csak éppenhogy maradt volna életben ha nem ebben a korban születik. Semmilyen anatómiai eltérést nem találtak, többször nézte több orvos, mindene tökéletes volt, mégsem tudott szopni. Ahogy szívta, a szája lefelé eső oldalán folyt ki a tej. Próbáltunk minden pózt, volt vagy 5 féle párnánk, kendőben, ágyon, akárhogy...nem és nem. 10 napos korától hozzá kellett pótolni, 2,5 hónapos kora óta 100% tápszeres, a cumisüveggel nincs ilyen gondja.

A kérdésedre nem tudom a választ, de amikor küzdöttünk és totál el voltam keseredve, sokat sírtam, én is sokat gondolkodtam ezen. Régen természetes volt, az evolúciónkból egyenesen következik, a fejlődésük gyökereitől hozzuk magunkkal a szoptatást. Hová tűnt a természetesség? Az ősi ösztön - babának és mamának egyaránt? Én nagyon szerettem volna szoptatni és hiszek (hittem) benne, hogy ez ösztönből fog jönni, megtaláljuk majd egymást, egy pár jó tanács a kórházban és egy kis leskelődés a tapasztaltabb anyukák felé elég lesz majd és minden szép és jó lesz, nem is készültem jobban rá. Majd jött a feketeleves. Már a szülőszobán cicire tettem, nyilván nem vártam el semmit tőle, de már ott sem sikerült semmit elérni, pedig volt tejem. Onnantól csak lejtő, szegénykém két napig üvöltött az éhségtől, mire kapott fecskendőből donor anyatejet - utána 4 órát aludt egyhuzamban. Küzdöttünk pedig rendesen, ő is és én is, de nem ment. Nyugtat, hogy valamennyi tejet azért kapott, minimális értékes anyagot tudtam neki átadni, még ha töredékét is, mint szerettem volna.

Tudom hogy nehéz időszak, de ha muszáj tápszerezni akkor gondolj arra, mekkora mázli hogy 100-200-1000 évvel ezelőtt éltek, és életben tud maradni a babád. Nem ördögtől való ám.

2020. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Húúú... hát, most kapni fogok a pofámra, de leírom. Az állatok sem tudnak mindannyian szoptatni. Birkákat tartunk itthon, az előhasú anyák ( először ellett anyák) közül sokan nem akarnak szoptatni, sőt, van olyan, amelyik egyáltalán nem fogadja a bárányát. A bárányoknak sem megy könnyen, ha az anya tapasztalatlan. Nem értik, hogy mi történik velük, a szoptatás nem ösztönös cselekvés, inkább egy fájdalmas, idegen valami. Az anyai ösztön segít nekik, hogy erőlködjenek rajta, aztán egyre ügyesebbek, egymásra találnak általában. Az ember is ilyen. Tudod, hogy babád lesz, de nem tudod, hogy mi vár rád. Nincs tapasztalatod, nem tudod a konkrét megoldásokat az adott szituációban, de az anyai ösztönök elvisznek a megoldáshoz. Néha a tápszer lesz ez a megoldás. Még egy dolog, szerintem, mivel régen sokkal több gyerek született, a családok pedig összetartóbbak voltak, így a régi anyák nagyobb eséllyel látták a szoptatás technikáját, volt kitől tanulni. Nekünk nincs, én 26 évesen érintettem, néztem meg először közelről babát, mégpedig a sajátomat. Nem volt segítségem. Nagyon megszenvedtem a szoptatás első pár hetét.
2020. márc. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbbeknek szerintem azért, mert rossz tanácsokat kapnak, rossz helyről. Ráadásul egymásnak tökéletesen ellentmondó tanácsokat. Hát ember legyen a talpán, aki ebből bármit is kihámoz, ami értelmes abban a hormonokkal túltelített, kimerült, bizonytalan állapotban.

Meg legtöbben legyintenek rá a terhesség alatt, hogy úgyis jön majd ösztönösen, aztán meg mégsem, mert ez igenis egy tanulási folyamat a babának és a mamának is. Aztán a sok szar tanács és sikertelen próbálkozás után feladják.

Én nagyon készültem terhesség alatt, mert nagyon szerettem volna szoptatni. Mindennek utána jártam, voltam szoptatási tanácsadó előadásán, nagyjából mindent tudtam, amit kezdő anyaként erről tudni érdemes, magabiztosan indultam neki. Aztán amikor ott voltam az újszülöttel úgy, hogy 3 nap alatt összesen 3 órát aludtam, teljesen elbizonytalanodtam. Az se segített, hogy az éjszakás csecsemős pont az ellentétét mondta annak, amit a nappalos. 1 hétig szenvedtem, mire eljutottam oda, hogy félretegyek mindent, és csak magamra és a tanult dolgokra hallgassak, és máris minden ment, mint a karikacsapás.

Lassan 9 hónapos, még mindig szoptatok, és van tej bőven, pedig már 3x eszik szilárdat/kanalasat.

2020. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
1 hetet töltöttünk az ikrekkel a kora osztályon. Időre kellett szoptatni, fix 20 percem volt rá / gyerek, ha nem ébredt fel etetésre, akkor szét kellett feszíteni a száját, hogy a cumisüveget a tápszerrel bele tudjam dugni. Tejem nagyon nehezen indult be, így hiába tudtam mellre rakni őket, nem volt sikerélmény, és megszokták, hogy a cumisüvegből bezzeg könnyen jön. Egy idő után el se fogadta az egyik fiam a cicit :( Erőltetik a kórházban is a szoptatást, de egyáltalán nem szoptatás barát a rendszer.
2020. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!