Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet az oka, hogy már az...

Rakottkrumplistészta kérdése:

Mi lehet az oka, hogy már az elejétől nincs tejem?

Figyelt kérdés

Februárban volt (kényszer) császármetszésem.

Még a kórházban belázasodott a babám amit két dologgal indokoltak. Az egyik, hogy túlságosan be takargattam és a másik hogy nincs benne elég folyadék, mert kevés a tejem. Mondták, hogy a császármetszésnél kicsit később indul be a tejtermelés, szóval annyira nem aggódtam.

Viszont azóta is nagyon nagyon kevés a tejem már az első héten muszáj volt pótolni 😔 és azóta is. Sőt inkább az anya tejjel pótlom a tápszert, nem fordítva. Pedig rendszeresen eszem és sok folyadékot iszom. Vettem 'tejtermelő teát' is de semmi. Nagyon csalódott vagyok, mert a szülés sem volt "normális" és még a szoptatás sem ☹️ úgy érzem, hogy ezek miatt nincs is meg köztünk az a ragaszkodás, mivel bárki oda adhatja neki a cumis üveget....voltatok már hasonló helyzetben? Ti hogy vészeltétek át? Mert nekem úgy érzem nagyon nem lesz könnyű.



2020. márc. 28. 11:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy első babám..
2020. márc. 28. 11:01
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem a bogyóktól, teáktól lesz tejed, hanem attól ha non-stop mellen van és nem kap üvegből pótlást, hanem maximum szoptatásbarát módon és a minimumot.

Ez van.

Nehéz, de máshogy nem működik.

Vagy kitartasz, vagy elengeded.

Első gyereknél én is hibáztam. Korán pótoltam és nem pl: SNS-ből.

Egyébként nem nem törvényszerű hogy más adja oda a pótlást, csak azért mert más is oda adhatja.

Ha úgy érzed, hogy ezzel veszítesz, akkor add csak te. A tápszeres táplálás is lehet ugyanolyan meghitt.

2020. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanúgy jártam, mint te. Nagyon sokáig küzdöttem, hogy legyen tejem, nagyon sokszor tettem mellre, ittam ettem egészségesen, ha nem szoptattam akkor fejtem éppen. De annyit sikerült elérnem, hogy fél óra rágcsálással ordított a babám, fejéssel 10 ml-t tudtam produkálni. Nálunk családi "vonás", senkinek nem volt teje, hát én nem hittem ebben, és mondom csakazért is lesz. Hát a kórházban a sürgősségi császár meg az ottani bánásmód teljesen bestresszeltetett szóval ez is rátett egy lapáttal. Egyszer egy kedves csecsemős segített, a mellretételben, bimbóvédőt is adott. De a másik rázta csipkedte a babámat ( elaludt folyton) már kék zöldre marta a lábát. A babám lusti volt, kezdett sárgulni ezért kapott tápszeres pótlást. Iszonyú miket éltem át a szoptatás miatt a szülés utáni hetekben...

De van nekem egy nagyon kedves védőnőm aki megnyugtatott, hogyha nem megy akkor ne kínozzam magam, megtettem mindent amit lehetett. A babám tápszeres, nagyon szépen fejlődik, okos, egészséges, értelmes baba. Csak ez az egy vigasztal.

Te se érezd rosszul magad! Mindent megtettél, lelkiismeretes lehetsz, ahogy így olvastam a dolgaidat, ne bántsd magad. Senkisem fog megkövezni mert nem sikerült. És senkinek semmi köze hozzá, mit eszik a babád, fő, hogy egészséges legyen. :)

2020. márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Az első gyerekemmel én is kb. úgy jártam, mint te. Egyre több pótlás kellett, egyre kevesebb lett a tejem, végül aztán feladtam. Én is szedtem, ittam mindenféle tejszaporító cuccot, fejtem stb. A másodiknál se volt sok tejem, pótlás kellett, de nála annyit változtattam, hogy nem nyomtam tele tápszerrel (csak egy kisebb adagot készítettem), és utána visszaraktam cicire. Továbbá együtt aludtam a picivel, napközben hordoztam, és több volt a bőrkontaktus is. Ezzel a módszerrel a 3. hónapra sikerült annyira feltornáznom az anyatej mennyiségét, hogy már nem kellett pótlás.
2020. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Még annyi, hogy az okát nem tudom, miért nem volt elég tejem, csak tippjeim vannak. Anyukám és a nővérem is probléma nélkül tudott szoptatni, a nővérem még le is adott tejet, olyan sok volt neki. Valószínűleg a hormonjaimmal volt gond, illetve a nagyobbik gyerekem hipotón baba volt, szoptatási tanácsadót is kellett hívnom, mert nem tudott hatékonyan szopizni. Nagyon türelmetlen baba volt, az elején iszonyúan fájt a szoptatás, véresre szívta a mellbimbóimat. Kellett egy kis idő, mire sikerült begyakorolnunk a megfelelő technikát, de addigra már alig volt tejem.
2020. márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

az szoptatáson kívül a tápszeres etetés mellett a szeretet, kedvesség, ölelés, és később az együtt-játék, a mondóka, ringatók, a mese mind kialakítja a bensőséges kapcsolatot anya-gyerek közt. Nem fog sérülni a kapcsolatotok, nyugodj meg. Jobban sérül szerintem ott, ahol a fentieket elhanyagolva, minden nyekkenésre mellre teszi az anya a gyereket - és megköti abban a bizonyosságban, hogy ez minden baj megoldása.

Szépen alakíts ki ritmust az etetés-foglalkozás-alvás - ébrenlétben napirenddel ~6 hetes kortól. Írj naplót, hogy lásd milyen az Ő ritmusa. A legjobb nyugodt kisgyerekkor így alakul ki. Mert az ősbizalom meglesz - "tudja" már 10-12 hetesen, hogy mi lesz, hogy lesz. A ritmikus rendszerek -légzés, keringés - most alakul, fejlődik. A napi ritmus tartása segíti ezeket. Minden összefügg. Régen a természet adta a ritmusokat, nappal-éj, világos-sötét, évszakok - ma nem, a nevelésnek kell ezt biztosítani. Ne félj, minden rendben lesz, sok örömöd lesz a kicsiben, a sok aggódás mellett :))

2020. márc. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Én is császárral szültem a fiamat lassan 4 éve, és nekem sem indult be a tej. 10 milik jöttek max. Hetekig próbáltam, állandóan cicin volt, ittam a mindenféle tejfokozó vackokat, próbáltam fejni géppel, kézzel, szóval tényleg mindent. De nem lett több, sőt, egy idő után már annyi sem. A fiam szívott kettőt, utána kiköpte és ordított, mert semmi nem volt benne. Na akkor elengedtem a dolgot... Most terhes vagyok a húgával, és ha ugyanez lesz a helyzet, nem is fogom erőltetni. Mivel jelenleg még ki tudja meddig nincs ovi, a nagyot is el kell majd látnom otthon. Ha véletlenül addigra normalizálódna a helyzet, akkor meg a nyári szünet miatt nem fog oviba menni... Nem tehetem meg, hogy 0-24 a mellemen lógjon a kicsi.
2020. márc. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tehetem meg, hogy 0-24 a mellemen lógjon a kicsi"

Dehogynem, megtehetnéd, ha akarnád. Egy ovis már felfogja illetve rengeteg mindent lehet szoptatás közben is csinálni. Mesét olvasni példának okáért.

Ha nem lehetne időt szakítani szoptatásra nagyobb, de még otthon lévő gyerek mellett, akkor kis korkülönbséggel senki se szoptatná a másodikat. ;)

2020. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

#8


Azért ez nem teljesen igaz. Nem mindenkinek kell nyűglődnie 10 miliért is úgy, ahogy nekem kellett annak idején, csak akkor még tényleg abszolút semmi más dolgom nem volt, mint az egyetlen gyerekem érdekében ezzel foglalkozni. És sajnos még így sem volt eredményes. Az is lehet, hogy most - példának okáért - lesz egy sima szülésem, és simán fogok tudni szoptatni. Bár így lenne, én lennék a legboldogabb... De a nagyot elhanyagolni emiatt, márpedig nem leszek hajlandó. Igen, le lehet kötni szoptatás közben is, ideig-óráig, és meg is érti a helyzetet, szintén ideig-óráig. Jó példa a vírus. Tudja, hogy amiatt nem mehet most oviba, amiatt nem megyünk messzebbre bicózni, amiatt nem jöhet velem a boltba, stb. Mégis minden nap megkérdezi újra, hogy mikor láthatja az ovis barátait, minden nap bepróbálkozik, hogy menjünk ide, oda, amoda...és minden nap el kell neki mondani megint, hogy nem lehet, és miért nem. Ő sajnos vagy nem sajnos, egy nagyon érzékeny kisfiú, és nem fogom ezt a helyzetet azzal tetézni, hogy esetleg még teljesen háttérbe is szorítom a kistesó miatt. De mondom mégegyszer, jó esetben erre nem is lesz szükség, hanem kialakul egy arany középút, ahogy mindenkinek jó, ebben bízom...

2020. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Derwer ***** válasza:
32%

A szoptatás természetes és jó dolog, mi is támogatjuk.

De ha nincs (elég) tej, felesleges ezt erőltetni, tápszer nem ördögtől való, erre lett kitalálva! Nem kel félni, nem leszel rosszabb anya emiatt és a gyermek se szenved kárt! Összesen az első félévben lesz gyengébb az immunvédelme, mert az anyatejen keresztül kapná az antitesteket is ami elmarad.

De ennyi, utána már nincs kimutatható különbség.

2020. márc. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!