Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor használjátok a cumit?

Mikor használjátok a cumit?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám, eddig nem fogadta el, egyszer kezdett úgy rákapni, de nagyon megsajnáltam, mert igazából a cici kellett volna neki, és kétségbeesetten szívta, hogy mi ez... úgy éreztem, hogy becsapom, azóta inkább csak mellre rakom, ha úgy látom, kell neki. Ti honnan tudjátok, hogy mikor éhes és mikor csak cumizna? Mikor adjátok neki? Milyen alkalmakra? Nem befolyásolja a szoptatást? Nekem igény szerint van szoptatva, van, hogy két óránként eszik, de olyan is van, hogy egy ébrenlét alatt háromszor is kérne, és ilyenkor is kortyol. Ti ilyenkor csak bedugjátok a cumit, mert úgysem lehet éhes?
2020. ápr. 4. 16:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos korában kapott cumit, mert jött a foga, a mellemet csak rágcsálta. 6 hetesen szerintem még nagyon kicsi ehhez, és mindig tud enni mert irtó pici a gyomra. Úgyhogy egyelőre a helyedben mindig magamhoz is venném, helyesen érzed, hogy erre van szüksége.
2020. ápr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Semmikor.

Tápszeres gyerekem kapott csak cumit, hogy pótolhassa a komfortszopit.

De az anyatejesnél kerültem a használatát, mert így is pótlás kellett, minden ingerre szükség volt, hogy ne csökkenjen a tej.

2020. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek nem fogadták el.
2020. ápr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan, műtét miatt kapott cumit a lányom. Utána persze rászokott. 2 évesen elválasztottam, másnap eldobta a cumit is.
2020. ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem kap cumit. Iszonyat idetlennek tartom a gyerekeket cumival a szajukban. Foleg a nagyobbakat. Egyik gyerekem se kapott soha.
2020. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És mennyire igaz az amit mondanak, hogy az ujjszopástól kifelé álló fogai lesznek, meg sokkal nehezebb leszoktatni? igazából csak ezért gondolkodok rajta
2020. ápr. 4. 18:29
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Két igény szerint szoptatott gyerekem van. Mindig cicit adok nekik, cumit nem is vettünk. Egyik se szopja az ujját, miért is tennék, ha kapnak cicit, amikor csak kérnek?
2020. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 khniki ***** válasza:
79%
Újszülött korában nagyon hasfájós volt, akkor kapott cumit. Én kesőbb órára kezdtem szoptatni, az beállt, de a cumit is inkább már csak alvashoz igényelte.
2020. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
3 anyatejes és 1 szívbetegség miatt tápszeres gyerekem van. Egyedül a tápszeres kapott cumit, ő is csak mert a kórházban rászoktatták (jogosan, hiszen ha sírt, emelkedett a pulzusa, ami neki nagyon gyorsan borzasztó magasra felszalad). Itthon ő is csak alváshoz kapott, kb másfél éves koráig igényelte.
2020. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem szereti a cumit, ellenben a rágómakit úgy rágja, mintha muszáj lenne.
2020. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!