Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor használjátok a cumit?

Mikor használjátok a cumit?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám, eddig nem fogadta el, egyszer kezdett úgy rákapni, de nagyon megsajnáltam, mert igazából a cici kellett volna neki, és kétségbeesetten szívta, hogy mi ez... úgy éreztem, hogy becsapom, azóta inkább csak mellre rakom, ha úgy látom, kell neki. Ti honnan tudjátok, hogy mikor éhes és mikor csak cumizna? Mikor adjátok neki? Milyen alkalmakra? Nem befolyásolja a szoptatást? Nekem igény szerint van szoptatva, van, hogy két óránként eszik, de olyan is van, hogy egy ébrenlét alatt háromszor is kérne, és ilyenkor is kortyol. Ti ilyenkor csak bedugjátok a cumit, mert úgysem lehet éhes?
2020. ápr. 4. 16:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos igaz, hogy ha későn szokik le az ujjszopásról, akkor előre fognak állni a fogai. Nekem is így volt. Még szoptam az ujjam mikor jöttek a csontfogaim. Az alsó sor hátrébb, a felső előrébb áll kicsit. Nem feltűnő csak ha nagyon nevetek. A harapásom rossz, de már megszoktam
2020. ápr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
46%
Igen,igaz hogy kifelé fog állni a foga.És az is igaz hogy ha az ujját szopja nehezebben szokik le,mivel azt nem tudod elvenni tőle.Nálunk a fiam 5 hónapos koráig cumizott,aztán csak a cumisüveg kellett neki.A lányom 4 hónapos és nagy cumis.Hogy a kérdésedre is válaazoljak,pl.akkor is jo a cumi,mikor csak cumizik a ciceden,nem szívja.Ha cumi van a szájaba attol még tudod babusgatni,és az öledbe fogni.
2020. ápr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%
Soha nem adtam cumit a gyerekemnek. Igèny szerint szoptattam, ha komfortszopira volt szüksège, akkor azt kapta.
2020. ápr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%
Mi altatashoz használjuk a kiságyban, mert nehezen alszik el, ha nagyon álmos, akkor is rögtön rakezd a sírásra ha letesszuk, viszont a cumi megnyugtatja, csak nem lógathatom fölé az ágyban a cicit :) Ezen kívül olyan helyzetekben pl. Orvosnál, hosszabb autóúton adjuk oda, mikor nem nagyon lehet máshogy megnyugtatni.
2020. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem értem ki és miért pontozgat le, nekem mindegyik válasz hasznos volt.

Akik engedik a komfortszopit, honnan tudjátok, hogy azt szeretné egy baba? Ugyanúgy az éhség jeleit mutatja? És aki mindig engedte a komfortszopit, annak a babája az ujját se szopta? Nekem mostanában kezdte el a kezét szopni a baba, amikor hasra rakom, azt nem mindig szereti, akkor szopizza, az ujját még nem találta meg, hanem az egész öklét.

2020. ápr. 4. 21:13
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik szopta az ujját, a másik nem. Mindkettő igény szerint szoptatott volt. Az ujjszopósnak (kisiskolás korig szopta) kell fogszabályzó, ő már 3 hósan átaludta az éjszakát, pedig hasfájós volt, és magának beállított egy nagyon fix napirendet ill. másfél évesen magát választotta el. Míg a csak és sokat ciciző kisebb csak 4 évesen (ő 2 éves koráig szopott és úgy kellett lebeszélni), ráadásul 5 évesen derült ki, hogy le van nőve a nyelve. Cumit egyik sem fogadott el. Pedig sokszor felmerült bennem, hogy inkább fizetek fogszabályzót, csak aludjunk. És ezek után nem hiszem, hogy bármivel van bármi összefüggés, amire számítani lehetne :)
2020. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%
Soha mert nem kell neki. Próbáltam már rá szoktatni de semmi m kiköpi. Szerencsére. Így csak cici marad cumizásnak estére. 🤗🤭😌😏
2020. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy 6 hetesnél ne keresd a külön jeleit. Az a jel, ha csinálja. Tedd mellre mindig amikor kéri és hagyd utána is. Le fog válni ha elég neki. Később alakul ki. Kb. 3 hónapos kortól már jóval kevesebbet fog eleve szopizni is, mert leköti jobban a világ.

Igény szerint szoptatott gyerekem nem lett ujjszopis se.

2020. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!