Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt menstruáció?

Szoptatás alatt menstruáció?

Figyelt kérdés

Kizárólag anyatejjel táplálom a babám. 4 hónapos és a szülés óta most jött meg először a menstruációm. 4 napig tartott, első 2 nap volt intenzív vérzés, a többi nap maszatolás volt.

Tudom, hogy kinek előbb, kinek később jelentkezik a mensi, de leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy ez mellett még mennyi ideig sikerült szoptatni? És hogy mennyire befolyásolta a szoptatást?


Normális válaszokat várok, akik nem tudnak érdemben hozzászólni, azoknak ajánlom a következő kérdést, vagy mit bánom én mivel ütik el az időt, csak ne ide irkálják a sületlenségeiket, mert senki sem kíváncsi rá...! Köszönöm!



2020. ápr. 10. 09:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
8: nem, semmi. Tudtam is, hogy nem fog megjönni, mert semmi jele nem volt annak, hogy bármilyen formában működne a ciklusom. 90%-ban észreveszem a peteérést is, tudtam, hogy nem volt, így nem is számítottam időben a menzeszre.
2020. ápr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Köszi, 8-as! :) Hát, akkor nem tudom mi lehet. Mert amúgy nagyjából már visszaállt nekem a "normális kerékvágásba" (először kétszer 33 napra, utána 25 majd 26 napra), de most a 36. napnál tartok és még semmi, csak a 25. nap tájékán a mindjárt megjön érzés, hasfájás, görcsölgetés, meg tegnap belenyilalt a fájdalom a méhembe. Csak folyásom van, de színtelen, szagtalan. Két tesztet csináltam, negatívok lettek. Stresszes nem vagyok, babára sem vagyok rápörögve (bár szeretnék már), kicsit félek, hogy valami komolyabb baj van. Kedden beszélek egy nőgyógyásszal.
2020. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Tehát változó...


Én észre vettem, hogy van peteérésem, mivel így utólag bele gondolva elég sok tojásfehérje nyúlós folyásom volt, mint terhesség előtt. Már akkor furcsáltam, mert szülés után nem volt ilyen.


Bízom benne, hogy 6 hóig tudok még szoptatni. Nem tűnt fel idáig hi kevesebb lett volna a tejem miatta.

2020. ápr. 10. 15:58
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha kevesebb, akkor se ess kétségbe, 2 napig többet fog cicit kérni a baba és ennyi. Nem kell emiatt pótlás vagy ilyesmi.

12: azt szokták mondani, hogy szoptatás alatt kb bármi normális a menzesz kapcsán, mert ugye bezavar a hormonhaztartasba, úgyhogy ne nagyon aggódj rajta, majd megjön :)

2020. ápr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Köszi, 14-es! Csak azért rossz ez így, mert szeretnèk babát, de még szoptatni is szeretném a fiamat. Kicsit irigykedve olvasom azokat a történeteket, hogy szoptatás alatt lettek várandósak, velem meg most ez így kicseszés, hogy így nem tudom mikor próbálkozhatunk újra. :'(
2020. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!