Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kötelező az ujjszülöttkori...

Kötelező az ujjszülöttkori uh? A doki csak javasolta de ha lehet nem mennénk el mert nagyon macerás eljutnunk. és sokba kerül.

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Pontosan milyen uh-ra gondolsz? Úgy tudom a csípőszűrés az egyedüli uh-s vizsgálat; de azt ált. elvégzik a kórházban , utána pedig úgy 9-10 hetes korában kell vinni.(ingyenesen)

2009. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem egészen,mert kötelező koponya és hasi UH is van.

Jobb lenne elmenni,valahogy megoldani,mert ha baj van,nem veszik észre időben.

2009. aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy akkor én vagyok tudatlan, de az én babámnál a hasi uh-t is a kórházban csinálták meg ; a koponya pedig alternatív lehetőség, a gyerekorvos nálunk csak ajánlotta.
2009. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt koponya- és hasi uh.

Ez nem kötelező, csak ajánlott. Én szerettem volna elvinni a babámat, de nem utalt be a doki, mert "minek anyuka, nem látja, hogy jól van a baba".

A csípőszűrés nálunk 2 és 3 hónaposan kötelező (ingyenes).

A doki azért javasolta, mert valami gond van a babával, vagy csak úgy?

2009. aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom mie gondolsz, nálunk 8.000Ft a csecsemő uh. Én elvittem a lányunkat, ahol kiderült, hogy egy vérrög van az agyában :-(

Egyébként nem kötelező.

2009. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az előzők írták -a csípőszűrést megcsinálják automatikusan, a hasira és agyira kell külön beutaló- nekünk beutalóval ingyenes volt, igaz, hónapokat kellett várni, felajánlották h 10e Ft-ért megcsinálják azonnal ugyanott- azt mondták h akkor sincs semmi ha megvárom a plusz 2 hónapot -így vártunk, ahelyett h uazért a szolgáltatásért fizettünk volna...szóval sztem beutalóval mindenhol kell ingyenes variációnak lennie -kérdezz rá a dokidnál! M.
2009. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a helyzet az hogy a doki ajánlotta ingyenes helyet nem mondott hasi csipő és fej uh ez 12 ezer 12 hetesen kell külön csipő szürésre menni az ortopédiára!Mi lett a vérröggel?Felszivódott?
2009. aug. 3. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:
A csipo uh kotelezo,koponya,hasi nem.Meg se akartak csinalni,beutaloval mentunk,igy ingyen volt.Ott hepciaskodott az asszsztensno hogy kiszamlazzak a haziorvosnak...Sirva jottem ki,ugy nezett mindenki...Egy vesevel szuletett a babam.Jo hogy tudjuk,mert igy oda tudunk figyelni amire odakell ilyen eseten.Fogadott nogyogyaszom volt,es az istenhegyire is jartam kulon vizsgalatokra,tesztre,4dre.Nem latta senki mehen belul.Nem megijeszteni akarlak,csak az en peldamat irtam le.Mehen belul sz'rt se er az uh....Duhos vagyok ,de ha szolnak hogy gaz van anyuka,nem vetettem volna el.Lehet igy is elni csak vigyazni kell bizonyos dolgokra.
2009. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!