Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptatott...

Igény szerint szoptatott babátok 3 hónaposan kB hányszor szopizott? Mennyit hízott a 2. Státusz óta?

Figyelt kérdés
3 hónapos kislányom még mindig szinte egesznap cicizik és nincs rendszer, amikor kéri kapja. Nekem ezzel semmi bajom, a gyerek orvos viszont nagyon megijesztett hogy a babám most csak 280 gramm körül hízott a 2.honapos státusz óta és írt fel tápszert hogy minden szopi után adjak neki 30 ml. Én megijedtem, és sajnos adtam neki 2 x. Óriási hasfájás lett belőle. És el határoztam nem adom. Szoptatok ha kell 0-24. Az igaz hogy kevesebbet evett de nem azért mert kevés a tej vagy hasonló, hanem nagyon hasfajos és a sok pukitol szopi közbe feszíti magát stb és így sokszor alig eszik. A gyerek orvos kötelezhet arra hogy igenis adjak neki tápszert? Vagy ha én azt mondom nem, akkor nem.!?....nyilván ha látnám hogy éhes szopi után vagy valami gond van és kevés neki a tej adnék tápszert. De nem hinném hogy ennyi inger ellenére kevés lenne. Alltalaban szopi után csorog a tej a szájából és boldogan alszik a karomban. Szerintem nincs baj :)
2020. jún. 24. 23:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és hát amugyis nehezen megy az egezs szopi, sajnos csak bimbóvédővel tud szopizni a lányom. Nem azért mert nekem fáj vagy bármi ilyesmi. Mikor megszületett állandóan befelé szívta az alsó ajkát és nem ment a szopi, a kórházban a csecsemosok azt mondták csak védővel fogok tudni és adtak egyet és sajnos hallgattam rájuk. Azóta is csak azzal megy, mindennap próbálkozom nélküle. Néha megy neki de csak pár percig. Egyszer volt hogy egész éjjel védő nélkül cicizett de reggel már megint nem ment, nem is értettem ezt.... De ha már több mint 3 hónapja megy így, ne most legyen már vége pláne úgy hogy lehet nincs is semmi baj.
2020. jún. 24. 23:24
 2/18 anonim ***** válasza:

1,7 kg-ot hízott, minimum 8-szor szopizott.


Ha úgy látod, hogy amúgy jól van lakva, jól érzi magát, szerintem is felesleges adnod neki mást (csak majd nyilván hozzátáplálást, ha elkezditek pár hónap múlva). Szerintem erre nem kõtelezhet senki. Gondolom úgy is érezni fogod rajta, ha sajnos mégis kell neki más, akkor meg adsz neki.

2020. jún. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!


Vagy esetleg mérleged nincs, hogy meg tudd nézni, hogy egy szopi alatt mennyit eszik? Vagy lefejsz tejet, és cumisüvegbe öntöd, és ìgy nézed meg?

2020. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Amikor nem fáj a hasa akkor igazából egesznap mosolyog, jó kedvű, tök kis husi baba. Mindneki mondja milyen tokás és hurkás. Tehát külsőre se úgy néz ki mintha baj lenne. Én ideig azt hittem minden jó, sajnos a doki tényleg rám hozta a félelmet. De remélem jók a megerzeseim.es hogy most nekem lesz igazam.



Hűha szép kis hízás :)

Hát ehhez képest a 280 gramm igen kevés. Köszönöm a válaszod.

2020. jún. 24. 23:38
 5/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs már mérleg, pont nem rég adtuk vissza akitől kaptuk.
2020. jún. 24. 23:39
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem fogadja el egyik cumisüveget sem, ugye azt a 2 x i tápszert is itató pohárból kapta. Abból is alig akarta inni.
2020. jún. 24. 23:40
 7/18 anonim ***** válasza:
A most 3 hónapos kislányom havi minimum 1 kg-ot hízik. Ő is sokat szopizik. Vannak napok, amikor szabályos 3 óránkénti szopik vannak, más napokon pedig sűrűbben kéri.
2020. jún. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem ártana bérelnetek, vagy vmilyen anyás csoportban megkérdezni, hogy kinek van-e, kõlcsön tudja-e adni. Vagy esetleg napi mérést tudtok csinálni, hogy a karodba veszed, ráállsz vele, majd nélküle a mérlegre, és kivonod, a külõnbségből megkapod, hogy ő mennyi most (mi így mérjük mióta visszaadtuk a babamérleget).


Mondjuk az én fiam kis súllyal született, hamarabb is, de kint hamar behozta a lemaradást nagyon hamar. Meg első pillanattól fogva nagyon ügyesen szopizott, és folyton rajtam csüngött. 😂 Szóval nem is csodálom, hogy annyit hízott. De utána fokozatosan hónapról-hónapra egyre kevesebbet, most másféléves, és 12 kg. :)


Védőnőtök mit mondott? Ő is ennyit mért?

2020. jún. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor mérdd meg, hogy az itatópohárba mennyi tej fér!? Az én babám se nagyon ivott cumisüvegből, kb megtudnám egy kezemen számolni, hogy mennyiszer, cumit se fogadta el. Viszont kis pálinkáspohárból itattuk, amikor már más folyadékot is adtunk neki. :)
2020. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Tényleg mérni kellene egy napig mennyit eszik , szerintem is. Egy hónap alatt ez kevésnek tűnik Ha megvan a 100-150g / tskg 24 óra alatt, akkor elméletileg elég az anyatej ha más gond nincsen.

Az én 3 hósom kb 2-2,5 óránként eszik nappal , cserébe viszont éjszaka alszik . Annyi, hogy most már nagyon hamar végez , 10-15 perc alatt jóllakik . Nála ez a sokszor keveset éves vált be hasfájás ellen. Mióta erre ráállt megszűnt ez a probléma .

Lehet , hogy másféle tápszert is ki kellene próbálni , nem mindenkinek válik be rögtön az első .

2020. jún. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!