Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Idő szerinti szoptatás és...

Idő szerinti szoptatás és igény szerinti szoptatás és miért?

Figyelt kérdés
2020. aug. 7. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Mert az idő szerinti szoptatás, míg be nem áll egy rendszer, majdhogynem sírni hagyás.


Nekem tegnap nagyon éhes volt a fiam, és 1,5 óra után lenyomott még 120 milit. Most hagytam volna másfél órát bőgni éhesen? Mert nem hagyja abba ringatásra, az éhség nem olyan. Addig sír amíg nem kap enni vagy ki nem merül annyira hogy álomba sírja magát, még a karodban is.


Másrészt azzal hogy idény szerint etetek, nem kell felkelteni éjszaka csak mert 3 óra eltelt, hanem aludt egyben 9 órát. Mennyivel jobb már?

2020. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Igény szerintivel kell kezdeni és majd meglátod, nagyin gyorsan idő szerinti lesz belőle. A baba beállit magának egy rendszert.
2020. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Igény szerinti. Te se óra szerint eszel. Így tudja magának szabályozni, beállítani a tejet. Aztán egy idő után úgyis fixebbek lesznek az időpontok. Így annak is nagyobb az esélye, hogy nem apad el 1-2 hónap után.
2020. aug. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
2 hónapos a babám, éppen most állunk át az idő szerintire. Van egy nagyobb testvére és próbálom az övéhez igazítani. Persze rászánok jó pár hetet, mire valós napirend lesz belőle, tehát megszoptatom, ha kéri. Főleg ilyen melegben érthető, ha szüksége van pár kortyra.
2020. aug. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Én igény szerint kezdtem szoptatni. Hamar beállt a lányom a 2 óránkénti evésre.
2020. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
A legelején szerintem nem is tudod nem igény szerint szoptatni. Már csak azért sem, mert különben nem lesz (elég) tejed későbbre, az első hetekben állítja be magának a mennyiséget. Plusz egy pár hetes-hónapos kisbabának a szopizás nem csak evés, hanem a megnyugvás és a biztonságérzet egyetlen módja. Szegényke 9 hónapig volt a pocakban 0-24 all inclusive ellátással, és ebből hirtelen kiszakadva még csak tetézné a sokkot, ha azonnal a 2-3 óránkénti szoptatást erőltetné az anyja. Egyébként az igény szerint szoptatott babák is hamar beállítják maguknak a saját bioritmusuk szerint a rendszert, szóval annyira nem kell ezen aggódni szerintem, hogy fél éves koráig váratlan pillanatokban követelné a mellet.
2020. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Németországban élünk, amikor a védőnőt erről megkérdeztem, először azt hitte viccelek. Felcseszte magát azon, hogy ilyet emberek csinálnak. "A csecsemő nem busz"
2020. aug. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 khniki ***** válasza:
Én 3 hetesen kezdtem neki beállítani a napirendet. Hamar hozzászokott, egy hét után már ő is akkor lett éhes, mikor idő volt. 11 hós, mai napig órára eszik. Semmi baja, imád enni, mi meg tudjuk tervezni a napot.
2020. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!