Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mást is kikészít az igény...

Mást is kikészít az igény szerinti szoptatás?

Figyelt kérdés

Még csak 2 hetes múlt a babám, de úgy érzem fizikailag nem fogom bírni. Alapból nehezen indult a szopi, tanácsadó segített, és csak bimbóvédővel megy (nem fogadja el már anélkül). Viszont amivel problémám van, hogy 1-1 szoptatás 1,5-2-akár 3 óra is és a szoptatások között nem alszik szinte semmit. Itt úgy kell érteni, hogy 20-30 perceket (azt is rajtunk) napközben, illetve napi kétszer este felé “kiüti magát” annyira, hogy 1,5-2 órát is alszik.

Le volt nőve a nyelve, elvileg az okozhatta, hogy nehezebben ment a szopi, többet kellett küzdenie érte, és miután átvágták neki, 2 napig jobb is lett a helyzet. 3-3,5 fél órákat aludt, de azóta visszatért a régi rendszer.

Én meg már hihetetlenül fáradt vagyok, ha alszik próbálok én is aludni, de nagyon ritkán jön össze, mert nem alszik. Sokszor gondolom, hogy egyszerűbb lenne a tápszer, akkor legalább néha a férjem megetethetné és én tudnék pihenni kicsit. De tudom, hogy neki a szoptatás a legjobb, ezért szeretnék kitartani, viszont nem tudom meddig bírom, egész nap kómás vagyok, alig van energiám, szegény férjemet is sajnálom, mert sokszor egy hárpia vagyok, annyira ingerült vagyok. A szülés előtt megfogadtam, hogy nem rakom majd minden nyikkre mellre a babát, de mindenhol ezt tanácsolják, ráadásul látszólag ő is ezt igényli.

Másnak is ilyen nehéz ez? Én fújom fel, vagy valami tényleg nem jó?

A félreértések elkerülése végett, nem várom el, hogy aludja át az éjszakát vagy ilyesmi, megelégednék azzal is ha csak 2 óránként kelne...számomra az is megváltás lenne.

Illetve nem vitát szítani szeretnék, hanem a babámnak, a családomnak a legjobbat.



2020. jún. 13. 22:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Tudom, hogy ez most nem segít.. de jobb lesz..


Bár én nem éltem meg ennyire tragikusan.. egyszerűen próbáltam magam megtalálni anyaként is.. így a legkisebb bajom volt a szoptatás.

Éjjelente hiába aludt már el a babám nyomasztottak a gondolataim..

Sokszor épp csak elaludtam 10-15 percre rá ébredt a kicsi


2. Babánál a túlélésre játszottam..

3 hetes növekedésugrást egy 40,6 fokos lázas 1,5 évessel csináltam meg...

Csak mentem előre, mint egy zombi

/ férjem az előtte való napok szabadsága miatt reggel5- este 8-ig volt el/


Aztán most 3 hós a kicsi,”lassan 2 a nagy, már teljesen jó

Napirend kialakult... vannak nehezebb napok,de mindenki tudja a helyét

2020. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Ne rakd minden nyikkra mellre. Első babánál én is elkövettem ezt a hibát, reszkettem a fáradtságtól és sokszor bealudtam ülve a szootatásokba.

Kialakul majd, most még szinte azonos minden síràs, de lesz majd éhes vagyok, álmos vagyok, fáj valami sírás. Most próbáld meg egyszerűen az előző szoptatástól a következő szoptatás megkezdését két órára nyújtani. Elvileg ennyi idő kell is a pocakban lévő tejnek hogy megemésztődjön, tovább jusson és így ne keveredjen az újabb adaggal, ami hasfájást okozhat.

2020. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Igen, ez ilyen. Elvileg idôvel jobbnak kéne lennie. Hát nálunk nem lett jobb. Naponta kétszer szoptattam. Reggeltôl estig meg estétôl reggelig. 2 hónapig bírtam ezt az ôrületet, aztán tápszerre váltottam. Az valami megváltás volt. Szoptasson fél évig tizenórákat egy huzamban, akinek 6 anyja van.
2020. jún. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Bàr könnyebb helyzetben voltam,mint te, mert egyszerűen indult a szoptatàs, ès 3 òràn àt folyamatosan csak 1x evett a gyerekem (hajnali 2-től 5-ig, 2 ès 3 hetes kora közt, egy èletre nem felejtem el), de a következő segìtett. Minden hajnalban 2 òràra àtvette az apja. Addig èn kidőltem a babàval közös franciaàgy mellett a földön aludni. Ha cici kellett a babànak, ugrottam, de azt leszàmìtva addig ő dèdelgette. Az is nagyon jòl jött, hogy hetekig otthon volt az apja szülès utan, ès előzetesen lelkileg felkèszültem arra, hogy az első hónapok a szoptatàsròl fognak szòlni. Ezen kívül pròbalj meg minden màst elengedni, azt a nagyon kevès időt hasznàld ki, mìg a pici is alszik! Kitartàs, jòl csinàlod.
2020. jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Igen az eleje nehéz. De ha kitartasz jobb lesz. Az első 3 hónapba (amit amúgy 4. treszternek is hívnak) úgy éreztem mást se csinálok csak szoptatok. Sokat segített az együtt alvás és a hordozás.

Most 9 hónapos. 2 perc alatt végez és már szalad is. Már nem ér rá.

Az első időben nekem is voltak olyan gondolataim, hogy inkább tápszer, de nem adtam fel és nem bánom

2020. jún. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Az igény szerinti, a te igenyed is.... Nem, nem kell, hogy arrol szóljon, hogy szenvedsz. Lehetne ez az időszak boldog, mosolygós is!

Az én babám is akkor evett amikor éhes volt, de az 3 óránként volt kb, tudtam nagyjából mikor számíthatok rá. Egy evés kb 20 perc volt akkoriban. Ha megnyugtatas stb kellett neki, arra ott voltam én, az apja, ringatás, friss levegő, babakocsi stb.. A mell nem, de szerencsére ő nem is igényelte, csak evésre.

Szerintem próbáld 2 etetés között meghúzni a határt, elkülönítebi, húzni az időt. Meg fogod ismerni mikor sír az éhség miatt.

En ki se bírtam volna.. Hogy foglalkozol így bármi mással? Nem kell hogy a szenvedésről szóljon!!!

Szóljon ez az időszak arról, hogy boldogok vagytok, foglalkozz magaddal, a pároddal :)

2020. jún. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Szerencsére nem is kell már sokáig bírnod! Nekünk szépen lassan csökkent a szopik hossza, most lassan négy hónapos és napközben én könyörgök neki, hogy egyen már, mert ő nem "szól", minden érdekesebb... szépen fokozatosan jobb lesz, ahogy nyílik a világ, nehogy feladd! Én is sokszor azt mondtam a férjemnek, hogy mindjárt meghalok végelgyengülésben, aztán most mégis itt vagyok... Kitartás! És szerintem ne hallgass azokra, akik szerint ne rakd mellre. Nagyon gyorsan elszáll az idő és nehogy megbánd! Örülj, hogy cicivel meg lehet nyugtatni. Én koreai dráma sorozatot néztem a telefonomon közben, az kicsit elterelte a figyelmemet. Mostmár ilyen tíz perceket tudok nézni amíg eszek kb...
2020. jún. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
Adj neki cumit, aminek a formája hasonlít a bimbóvédőhöz. Pl mam bimbóvédőhöz mam cumi. Vagy aventeshez avent cumi, stb.
2020. jún. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Nem olvastam a kommenteket, gondolom, volt cumi, tápszer és időre etetéses tanács is.

Ezeket felejtsd el. Nyugodtan tedd minden nyekkre cicire, hidd el, kifizetődő. Én is pont ugyanennyire nehezen éltem meg az első heteket. Sokat sírtam, azt hittem, sosem lesz ennek vége. Se éjszakám nem volt, se nappalom, csak a gyerek kénye-kedve szerint éltem. Tartott ez 2,5-3 hónapig. Aztán megváltozott, amikor elkezdte érdekelni a világ.

Most egy nyitott, érdeklődő, felfedező, kiegyensúlyozott és boldog baba. Mindenkivel jól elvan, és nem lett se cicifüggő, se anyafüggő. Most 1 éves. Még mindig szoptatom, de már kb csak elalváshoz kéri, nagyon ritkán kéri azon kívül.

Én gondolkodtam a tápszeren (pedig volt elég tej), a cumin (pedig ezt aztán végképp nem akartam). Voltak olyan pillanataim is, amikor bevágtam az ajtót magam után, hogy én ezt nem csinálom tovább. Ilyenkor benne van az emberben a fáradtság, az új felelősség, a régi élet elgyászolása, a félelem attól, hogy valamit rosszul csinál és még a hormonok is tombolnak ezerrel. Ezek teljesen normális érzések, és ne aggódj, el fog múlni hamarosan, csak tarts ki!

Amikor már nagyon kész voltam, én előszedtem a kendőt, magamra kötöttem, és elmentem vele sétálni. 2-3 órákat is mentünk ilyenkor, az mindig jól esett, aludt, mint bunda (babakocsiba 3-4 hónapos koráig nem lehetett tenni, mert üvöltött)

2020. jún. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

A fiammal hasonló szenvedés volt. Le volt nôve a nyelve amit szoptatási tanácsadó vett észre 3 hetesen. Akkor még közelében se volt a születési súlyának és pluszban a szájpadja is gótikus amivel nem tudott rendesen vákuumot képezni. Kapott tápszer pótlást amitől cumizavaros lett és sztrájkolt a cicire. 4 hónapig húztuk így, mikor is a szájpenész teljesen megsemmisítette az addig elérteket.

Azért írtam ezt le mert tudom milyen a nehéz szoptatás (a kislányom kedden lesz 2 hetes, neki is le van nőve a nyelve, kedden vágják, de neki rendben van a szájpadja, nem egyszerű de sokkal ügyesebb) tudom milyen a tápszerezés és az sem egyszerűbb hosszú távon.

2020. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!