Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit teszel azért hogy több...

Mit teszel azért hogy több terjed legyen?

Figyelt kérdés

#szoptatás #tápszer #Tejbelövés #Tej eladó reflex
2020. szept. 4. 22:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Az első és legfontosabb, hogy minél gyakrabban tegyük mellre a kisbabát. A kezdeti időszakban érdemes éjjelente is egyszer-kétszer szoptatni. Jó tudni: a babának nem árt, ha néhány napig nem lakik jól teljesen. Amikor éhes, gyakrabban eszik, erősebben szív, és ez már 1-2 napon belül serkenti a tejtermelést az ő igényének megfelelően.

2020. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
56%

-nonstop mellen

-ha épp nem akkor fejtem

- Karamalzot ittam

- Herbária tejszaporítót ittam

-sok folyadékot ittam

-mellmasszázs

-meleg párnát raktam rá


4 hét után sírtam a mellfejő felett, hogy egy fél korty jött ki csak megint!

A babám tápszeresen jött ki a kórházból és végül az is maradt.

2020. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
64%

Én mindent kipróbáltam, semmi nem vált be.


Elegem is lett, teljesen. Főleg ebből a hülye bandából, amelyik szerint óránként akár 5x is mellre kell tenni a gyereket.


Mindent megcsináltam, de valójában sosem lövellt be rendesen a tejem. És akkor ezek még idegeltek is.


Nem értek egyet az ISZSZ-el, ezek után meg főleg.


A gyerekem 100% tápszeres, és soha, még csak náthás sem volt.

2020. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
54%
#3 pacsi ;)
2020. szept. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Én szerdán szültem, péntek reggelre gyönyörűen belövellt a tejem. Nagyon sok volt az első 3 hónapban, olyannyira, hogy volt egy hét, amikor 600g hízás is megvolt.., de a havi 500-800g kb megvolt. utána..Hát.. én amit meg lehetett tenni megtettem... szoptatás, komfortszopi, kínálás, sok folyadék, sok pihenés( már amennyit egy kisbaba enged) ukko szoptatós tea, mecsek szoptatós tea, szaporító fejés, iszisz... 6 hetes kontoroll után megjött. Mondták a dokik is, hogy emiatt is apadhat. Hát, 3 hónapos 1 hetes korára tápszeres lett a babám. Az elején nehezen fogadtam, mert szerettem volna tovább szoptatni, de nem ment. Olyannyira hogy kb egyik napról a másikra teljesen elapadt a tejem. Miután tápszeres lett, próbáltam még ezerrel fejni, hogy visszahozzam, de nem ment. Pár nap után feladtam. Mondván, nem fogom csüngésig gyötörni a cicijeimet, ha csak 5-7 ml jön le, nem fogom idegesíteni magam, hogy nem megy. És jól tettem, hogy abbahagytam. Kiegyensúlyozott anya mellett, kiegyensúlyozott, 6 hónapos boldog baba van :)
2020. szept. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
72%
5 nekem is kb ez volt. 3 hónapos volt a fiam, mikor megjött. Az egy dolog, hogy kiköpte a tejem, de ráadásul szó szerint egyik nap meg volt, aztán semmi. Hat mondom mi van?!
2020. szept. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
57%
Igen, elég fura, frusztráló..nekem még 2 hós se volt.. de ezután akárhányszor megjött, folyton kevesebb lett a tejem. 3 hós korára meg kb elvágták. Mostmár, annyiból jó, hogy ehetek amit szeretnék, nem kell azon aggódnom, bántja e a pocakját :)
2020. szept. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
75%
Semmit nem tettem,igény szerint szoptattam/szoptatom. Szerencsés vagyok,hogy van bőven tejem. Meg nem görcsöltem rajta soha. Úgy voltam vele ha van anyatej az szuper,de ha nincs majd megetetem tápszerrel. Mondjuk az iszsz az egy tök jó dolog a tej szaporítás szempontjából,meg ösztönös is volt ez nálam,képtelen vagyok órára etetni és nézni az időt. Viszont a már 10 hónapos fiamnál úgy érzem ez most vissza ütött. Nem akar enni szilárd ételt csak nagyon keveset fogad el,mert ha éhes vagy szomjas mindig cicit kér. Nem tudom róla leszedni és szerintem ez az iszsz miatt van. De ez már egy másik kérdés.
2020. szept. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
60%
8-as igen amiatt. Csak ezt nem illik “negatívként” megélni. Állítólag 😃 de en megértelek. Nekem ott volt a határ, ha egy gyerek már ki tudja fejezni, hogy ő cicit ker, akkor már nem kap. Nekem nagyon bizarr, hogy egy akarattal és tudattal rendelkező ember akarjon belőlem enni. Amíg magatehetetlen csecsemő ok. De nálam itt a határ, úgyhogy megértelek.
2020. szept. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 Carragher_x ***** válasza:
5%
Veszek egy tehenet.
2020. szept. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!