Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet elapasztani az...

Hogyan lehet elapasztani az anyatejet? 2 & fél éves, bölcsis. Nincs már rá szüksége. Csak megszokásból szopik. Mindent jól eszik. Cumiként szolgál neki de már nem szeretném.

Figyelt kérdés

2020. okt. 9. 14:02
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Apa azért alszik a masik szobában mert apa dolgozik. És neki muszáj pihenni. A tesó meg iskolás neki is muszáj. Nem éjszakázhatnak ők is. A vizet nem issza. Nem kiságyban alszik. Együtt alszunk ketten rendes ágyon. Éjszakai fény mindig van. Nincs sötét.
2020. okt. 10. 08:59
 12/23 anonim ***** válasza:
56%

Ha csak vizet kap, akkor inni fogja, egy gyerek se halt még dacból szomjan.

Két és fél évesen már cukros üdítőn él, oké hogy hígítod, de ez egy 15 kilós gyerek (kb), az általunk bevitt cukor töredéke is elég neki hozzá, hogy pörögjön. Arról nem beszélve, hogy gondolom éjszaka nem mosod meg a fogát miután ivott, szóval a fogait is szép lassan tönkre fogja tenni a cukor. Kellett hogy legyen egy első alkalom, amikor Cappyt kapott, mert ha nem lett volna, akkor most azt se tudná, mi az. Tehát ezt te rontottad el.

A cicit meg el kell venni tőle, sajnos nincs más megoldás, lesz 2-3 rossz nap utána, de aztán elfogadja. Semmi szüksége már rá. Egyetlen kérdés van itt, mégpedig hogy meddig akarsz éjjel virrasztani. Minél tovább nem lépsz, annál tovább fogsz.

2020. okt. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Na jó. Kérlek ne irj tovább. Ertem én hogy tanacsot akarsz adni de konkrétan egyfolytába fikázol minden lépésemet. Nem tusom hogy védőnő vagy e mert nagyon hasonlítanak a szavaid a mienkre aki konkrétan egy kaalap szar mert csak osztani tudja az észt de normális elfogadható tanáccsl nem tud szolgálni. Kérlek hagyd ezt abba. Nem cukros üdítőn él. Iszik néha vizet is nagyon ritka. De azért el ne várd már tőlem hogy most is kapasbol minden szojását azonnal valtoztassak meg vonjak meg tole mindent. Nagyon sok gyerek nem issza a vizet. Van aki teát szörpöt, gyümölcslét. Ne te döntsd már el mit igyon. Nem kólát iszik csak egy kis ártatlan cappyt abból is a savanyúbb fajtát azt is vizezve. A családban mindannyian vizet iszunk. Egyedül ő nem. Probaltam hidd el nem cappyt kapott legelőször. Csak amikor volt egy betegsége ami mellett nagyon fontos volt a folyadékbevitel s ez az egy volt amit szívesen ivott akkor örültünk a dokival hogy iszik tudod. Úgyhogy mielőtt itt az egész életünket kiosztanád próbálj meg a kérdésemre koncentrálni. Azt jérdeztem hogy lehet elapasztani a tejet, illetve tanácsok ANYUKÁKTÓL akik már választották el a gyermeküket. Nem kértem profi nagykönyves védőnők süket diumáját. Kösz. S haladj mostmár tovább. Tőled már nem kérek tanácsokat mert kb ilyan mintha anyósomat kérdezném. ( vagyis mindig mindent rosszul csinálok címmel)
2020. okt. 10. 13:50
 14/23 anonim ***** válasza:
63%

10es vagyok.

12esnek pedig igaza van ám.

Én még azt hozzâtenném, hogy az alvás se normàlis. Neked kellene apával egy szobába lenni. A 2 gyereknek meg külön,külön szobában.

Magatoknak tennél szivességet.

2020. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ja s képzeld csokit is szokott néha enni meg nyalókát. Na most mard le magad!!!
2020. okt. 10. 13:59
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

Semmi baj nincs a csokival.

Màs is ad. Abból pont elég cukrot visz be. Ezért kerüld az üdítőt, az tényleg felesleges napi szinten.

2020. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Rajta vagyunk ezen is hidd el. De amíg ennyiszer kel éjszaka addig hogy oldjam ezt meg? Éjszaka fel kel keres nem talál el kezd ordítani megint az van akkor hogy mindenki ejszakazni fog.
2020. okt. 10. 14:01
 18/23 anonim ***** válasza:
68%

Ez a gyerekkel jâr. Pàr éjszakàt kibirtok.

Egyébként tedd a szobàjàba a sajàt àgyába. Tedd oda a vizet. Menj át ha sír. Simogasd, mesélj. Öleld meg... Akàrmi. Aztàn menj vissza a férjedhez

2020. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Derjaderja ***** válasza:
55%

Ezeken felesleges vitázni. Sok család alszik így a kisgyerekes években, teljesen normális szerintük meg sok szakember szerint is.

Véleménykülönbség miatt nem illik egy másik felnőttet ilyen fensőbbségesen leszólni.


Ez nyilván egy rosszalvó kisgyerek, szerintem fokozatosan lehet leszoktatni, ő már nagy,.lehet mesélni is arról, hogy a cici fáradt, megbeszélni vele. Kérj további ötleteket olyan közösségben, ahol Hozzád hasonlóan gondolkoznak pl Hordozóház Alvás/Altatás Facebook csoport. Nyilván ott meg a másik végletből van pár agresszor, de mát olvastam sok jó ötletet is, és ekkora és ennyit ébredő gyereknél teljesen érthető, ha eleged van.

Az éjszakai cukros üdítőt én se pártolom. Próbáld mindig kicsit jobban higítani, amíg vízzé nem válik 🤣

2020. okt. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm végre rgy normális mondat, tanács. Igen higitom egyre jobban és igen ő rossz alvó a bátyja ugyanez volt pedig nem cicizett. Facebook és mindenféle közösségi f... Ság mentes család vagyunk.

Az anyatej is cukros. Lehet hogy pont attól szomjas és ezért kéri rá az inni valót. Ezért gondoltam a legjobb ötletnek először is a tej elapasztását.

2020. okt. 10. 14:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!