Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Keveset tudok fejni. Már...

Keveset tudok fejni. Már próbáltam kézzel, nem megy. Kézi mellszívó sem vált be. Most a pesztonka gépi mellszívót vettem, de 10-20 ml a max, pedig már 1.5 hete csinálom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék már újabb mellszívóra költeni,11000 volt a gépi is. Szerintem nem üríti ki teljesen a mellem. A babám, mikor már nem kell neki a cici, jól kiüriti, de ha megnyomom a mellem,még jön pár csepp. Akkor csak fejni kellene nem, mert van még benne! De ez a 10-20 ml elkeserítő...és iszok,eszek, lactoherb tea...stb.. Hogy fejhetnék többet? (mert a babámnak pótolni kell cumisüvegből)
2008. nov. 28. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Nos, a fejés nem megoldás. Több okból is, mégpedig azt az időt amit a melleid gyötrésére fordítasz, fordítsd inkább szoptatásra. Természetes ha szopi után megnyomod amelled jön belőle egy pár csepp, hiszen a mellek folyamatosan termelik a tejet. Akkor kellene fejned ha szoptatás után sugárban spriccelne még a tej, mert akkor biztosan van a mellben felesleg, amit célszerű kifejni.

Annak semmi értelme hogy lefejt anyatejet cumisüvegből adod a kicsinek. Helyette szoptasd gyakrabban. Ugyanis a baba szopómozdulatai ingerlik a mellet, ezáltal kiváltódik a tejleadó reflex, amit viszont nem biztos hogy a fejéskor minden esetben sikerül kiváltani legyen akármilyen hipi-szupi mellszívód is.

Ha kell mindkét mellet kínáld oda, ha kell óránként szoptass, minél többet szopik a kicsi, pár nap múlva érezhetően több tej is termelődik. A puha mellekben gyorsabb a tejtermelődés, a tej főleg szopi alatt termelődik. Egy szoptatás alatt töbször is cserélhetsz mellet, a kicsi mindig talál tejet, mert a tejleadó reflex újra és újra megindul.

NYugodj meg ne idegeskedj, ne méricskélj, ne nézd az órát csak szoptass igény szerint és éjjel is fontos a szopi ha ébred a baba.


Egy 7 hónapos baba anyukája aki még mindig csak szoptat

2008. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Én csak azt szeretném mondani neked, hogy ne aggódj mert az elején senki nem tud literszámra tejet fejni.A tej is csak idővel lesz több ahogy nő majd a babád igénye.eleinte én is ennyit tudtam fejni de most már napi 4-6 deci tej az amit lefagyasztok.Ja és azért fejjél szorgalmasan minden szopi után.
2008. nov. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért nem hasznos az első válaszoló válasza? Pedig igaza van. Én 6 hetes kora óta két ciciből szoptatom a kislányomat, és nem tudok lefejni két ciciből 10 ml-t sem, de nem zavar, mert ha megint éhes, cicire rakom, és eszik. Próbáld meg, hogy két ciciől szoptatsz, ugy hogyha elengedi a pici az egyiket, akkor rakod rá a másikra, és majd utána mindkettőt fejd ki, mindegy mennyi van benne, és lehet igy nem kell pótolni neki.

Egy próbát ugy gondolom megér.

10 hetes kislány anyukája

2008. nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!