Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés utáni első menzesz...

Szülés utáni első menzesz azonnal rendszeressé válik?

Figyelt kérdés
Azért ide tettem fel a kérdést, mert még szopizik a babám, 4-5 alkalommal naponta. Most 7 hós. Juni 7.én megjött a menzeszem, de azóta semmi. Ma elfogott egy kis hányinger, meg vagyunk ijedve a férjemmel, talán terhes lehetek megint? Ezzel az lenne a fő gondunk, hogy legutóbb is veszélyeztetett terhes voltam, terhességi mérgezéssel + végül császármetszéssel.
2010. aug. 9. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül lesz azonnal rendszeres.


nekem világéletemben 28 napos ciklusom volt, ezen belül a 16. napon volt ovum. Szülés után 4 hónappal jött meg először, és mindjárt más volt, mert rövidebb volt, nem fájt és kevésbé vérzett. Az ovum pedig a 16. nap helyett a 20-on volt (teszteltem). Most várom a második menszeszemet, 28 nap helyett 32 napra.

2010. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem lesz rendszeres...
2010. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy rögtön beáll, pláne ha még szoptatsz.

De azért a védekezésre érdemes jobban odafigyelni, ezért is.

2010. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első menstruációm szülés után a babám 3,5 hónapos korában jött meg, a másodk, amikor 5 hónapos volt.

Onnantól beállt 28-29 napos ciklusokra.

Akkor csak szoptattam, most 17 hós kicsi és még szopik.

Szerintem csinálj egy tesztet:-))

2010. aug. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

előző

A peteérésem is ugyanúgy félidőben van, mindig érzem, kicsit szokott fájni a petefészkem, olyan érzékeny az alhasam.

2010. aug. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én majdnem 2 és fél éve szültem, és még most sem állt be teljesen a menstruációm. Fél éves volt a lányom mikor először megjött, és míg szoptattam még összevisszább volt. A helyedben mindenképp vennék tesztet!
2010. aug. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk!4 hós volt a kisfiam amikor előszőr megjött,aztán mindjárt 5 hós még semmi jele,ha a héten nem lesz semmi én is tesztelek.Csak szopizik még,éjjel is töbszőr.Nem terveztünk harmadik bébit,főleg két császár után!Annó a lányom 5,5 hós volt amikor előszőr volt és utána jött rendesen 26 napos ciklusokkal!
2010. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tegnap teszteltem, negatív. Mi a véleményetek a spirálról?
2010. aug. 11. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!