Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a komfort...

Mi a véleményetek a komfort szopiztatásról?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat is, akinek már nincs is teje, mégis mellre teszi a gyereket hogy megnyugodjon..

Normális ez? Vagy gondolom itt is ugye kinek mi.. nekem pl nem annyira tetszik ha cuminak használja a mellem. De ha azon alszik el, akkor hagyom egy kicsit, majd lerakom. De az, hogy minden nyekkenésre, vagy csak ugy mért ne mellre tenni..



#szoptatás #Kpmfort szopi
2020. nov. 10. 23:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
26%

Nem lett volna semmi, ha nem írja le, hogy nem egészséges. A másik tábor sem lobogtatta a vizsgálatok eredményeit, hogy márpedig dee, komfortszoptatni nagyon fontos. A válaszoló a saját élményét képezte az általánossá, hogy önmagát igazolja, hogy ő márpedig jó anya, hiszen a következő kommentben már írta is :)

Pedig "sajnos" egészséges, nem véletlenül van a "tejfog" elnevezés is. Szóval ne hangoztasd, hogy nem egészséges, mert az.

2020. nov. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
58%

"A válaszoló a saját élményét képezte az általánossá, hogy önmagát igazolja, hogy ő márpedig jó anya, hiszen a következő kommentben már írta is "


Hol bizonygattam? Én a 6-os és 10-es kommentet írtam. Semmit se bizonygattam. Sőt hozzá tettem hogy én aztán senkinek nem szeretném megmondani mit tegyen. Kicsit benézted.

2020. nov. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
72%
Ket kommentet írtam már, de egyikben sem írtam hogy egeszsegtelen, vagy epp nem normalis. Nem vontam ketsegbe azt sem, hogy pszichologusok es orvosok mit allitanak a temarol. Azzal is tisztaban vagyok hogy sokan 3 eves koraig is szoptatjak a gyereküket, aminek lehetseges hogy vannak elonyei. En csupan annyit allitottam, hogy a 2 eves gyereket ÉN mar nem fogom szoptatni, mert en mar kenyelmetlennek erzem, es nem hiszem hogy ettol barmilyen karosodast fog szenvedni a gyerekem. Es oda irtam igen, hogy ettol meg lehetek jo anya. Most is kb mindenki le lett nullazva aki azt irta hogy o nem szoptatja a 2 eveset. Es akkor meg mi vagyunk a rosszindulatuak, mikor itt ha nem szoptatod 3 evig vagy, vagy epp tudsz enni mellette vagy elmersz menni vecere akkor mar xar anya vagy. Ez nem feltetelezes, ez teny. Gyakorin ez van.
2020. nov. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Derjaderja ***** válasza:
51%

Szerintem is más, ha egy pici babát még hagy kicsit szopizni az ember, vagy hagyja mellen elaludni. Az teljesen oké, persze nehéz lesz róla leszokni, de hát a ringatásról, cumiról stb is nehéz, ezt az anyukának kell eldöntenie, illetve vannak olyan babák, akik nagyon preferálják ezt az altatási módot, ami szintén szempont.


De azért a babák többsége pár hónap utan kialakít egy rendet, és szerintem is, ha mással is próbálkozik az ember, akkor nem alakul ki az a szörnyű helyzet, hogy a másfél éves közterületen "lelejmolja" ordítva, hiogy ciciiii.


A legtöbbünknek/sokunknak ez azért a testünk megerőszakolását, tárgyiasítását jelenti, a nőiesség megélését nehezíti, és azért a gyereknek sem jó.


Én is csak szoptattam 6 hónapig, sőt, a tipegő gyerekem szopizik még elalváshoz, de ezen kívül az ilyen random komfortszopit nem igazán hagytam, max ha nyűgös volt éjjel, de azt is inkább tehetetlenségből. Az ő ritmusához, megéhezéséhez persze alkalmazkodtam.


Szerintem is a köztes út jó itt is.

2020. nov. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
32%

Két kérdés van. Biológiai - pszichológiai szempontból normális.

A jelenlegi kozbeszedben, a modern szokások szerint furcsa. Nem azért furcsa, mert az anyák hirtelen elkezdték azt gondolni, hogy márpedig én nem fogom a természetes módon táplálni a gyermekem, hanem ebben rengeteg munkája van a tápszer és Cumi gyártók propagandájának, meg a médiának. Hasznot húznak abból, hogy az anyák úgy érzik, nem normális igény szerint szoptatni a gyereküket.

Bármit megvwtetnének velünk, és komoly pszichológiai trükköket vetnek be, hogy úgy érezzük, ez a saját igen ünk. Ugyanez igaz pl a kék - kisfiú, rózsaszín - kislány megkülönböztetésre is. Csak azért van, hogy több babaholmit lehessen eladni.

2020. nov. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
74%

Döbbenet egyesek hogy kiakadnak egy anonim fórumon...


Amugy komfortszoptatás volt a kérdés. Az hogy egy 1.5 éves még szopik evés céljából az szerintem rendben van. De nekem is elég bizarr ahol a gyerek rángatja le a pólót anyukáról, kiabálja hogy cicit akar mert épp hisztis és csak az nyugtatja meg. Vagy a játszón 2 hintázás közben odaszalad és szív kettőt belőle. Nem tudom de ez valami elképesztő morbid.


Olvastam olyat is itt a fórumon hogy az anya nem akarja hogy leszokjon a gyereke ezért 1.5-2 évesen is a lehető legkevesebb szilárd táplálékot adja neki, kvázi kiszolgáltatja a gyereket hogy az tovább igényelje az anyatejet éhségében. Vannak kattant anyák ez nem vitás. Kétlem hogy a gyereknek ezzel jót tesznek.

2020. nov. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
69%

"Pedig "sajnos" egészséges, nem véletlenül van a "tejfog" elnevezés is. "


Ennyi erővel van olyan is hogy csecsemőkor. Ami mint tudjuk 1 éves korig tart. Utánna már egy másik korszak jön...

2020. nov. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem meg alapvetően az nem természetes, hogy egy műanyag vackot nyomnak a gyerek szájába, hogy megnyugodjon és csend legyen, ezzel gyakorlatilag átverve a gyereket, aki cicire vágyik... Hogy anyukának könnyebb legyen.
2020. nov. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Hűha, köszönöm szépen a válaszokat.

Na igeny ez a 1,5 évesen kiabál a ciciért utcán, bárhol, ez engem is kiakaszt.

Természetesen mindenkinek más valamilyen szinten a véleménye, én nem fogok lepontozni senkit ez miatt, csupán kíváncsi voltam. Mert igen, az ilyen szoptatási tanácsadós oldalak mindd azt mondják, hogy hagyjuk a gyereket addig komfortszopizni ameddig csak akarja. Na de 1,5 évesen már furi lenne. Evés céljából semmi kifogásom ellene.

Köszönöm.

2020. nov. 11. 08:51
 20/33 Derjaderja ***** válasza:
73%

Nem értem, mért baj, ha a szülőnek könnyebb. A babánál egy reflex a szopási reflex, úgy van bekötve, hogy ez a mozdulat megnyugtatja. Ha ezt a cumi is teljesíti 1-2x, az csak jó. Az is érdeke, hogy a család tudjon működni, tiszta környezetben éljen. Ha szopizik, akkor a tej jó minőségű legyen. Akik itt egész nap szörpön meg kekszen élnek, mert fel se kelnek a baba mellől, az mégis milyen minőségű tej lesz?


Másrészt ahogy nő a baba, fokozatosan nyitottá válik más megnyugtatási módszerekre, figyelni, próbálkozni kell. Az fejlődés neki, ha megtanul másként is megnyugodni, megismeri a világot. A magabiztossága is nő, ha nem csak a cicitől függ a lelki bèkéje, és nem alakul ki már-már függőség. Az emberi társadalomban fontos készség az igényeink időzítése.


Persze nem újszülöttre gondolok, de én egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ebből a percenként cicizésből egy 1 éves gyerek bármit profitál, főleg ha az anyuka szenved tőle, negatív érzései lesznek a gyerek felé, amiket elfojt vagy beszűkül annyira, és magához láncolja teljesen a gyereket. Ezeknek a ("3 éve szoptatok, fél éjjel rajtam van és ez nekem a boldogság, minden perce öröm") nőknek egy része hazudik, a másik kóros módon a saját maga hiányait pótolja a gyerekkel.

2020. nov. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!