Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért baj, ha valaki küzd a...

Miért baj, ha valaki küzd a sikeres szoptatásért?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyet olvasok... Hogy valakinek nehezen indult a szoptatás, meg kellett küzdenie azért, hogy legyen teje, meg kellett küzdeni mellgyulladással, sebes bimbóval stb. De ahelyett, hogy feladta volna, megküzdött az akadályokkal, és sikerrel járt, anyatejjel tudja/tudta táplálni a gyerekét.

Erre mindenhol olyan kommentekbe futok, hogy a francnak szenvedtél, adtál volna inkább tápszert. Meg minek kell mártírkodni, tápszeren is felnő az a gyerek.


Engem nem érint személyesen a téma, nekem teljesen mindegy, ki mivel táplálja a gyerekét, csak sokadszorra futok bele ilyenekbe neten, és egyszerűen nem értem... Mintha a tápszeresek csak önigazolást akarnának keresni, hogy jól döntöttek, hogy nem küzdöttek meg, hanem hamar feladták...

Ismétlem: semmi bajom azzal, ha valaki a tápszert választja, akár meggyőződésből, akár kényszerből. A hozzáállást nem értem, amiért a szoptatós anyukákat piszkálják.


2020. nov. 13. 09:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%

'mintha a tápszeresek csak önigazolást akarnának keresni, hogy jól döntöttek, hogy nem küzdöttek meg, hanem hamar feladták...'

Itt a válasz a kérdésedre.

2020. nov. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem inkább a szoptatós anyák keresik így az önigazolást, mert semmi más érdemük az életben nem volt és ez az egyetlen amiért sikeresen megküzdöttek. Máskülönben miért hangoztatná?
2020. nov. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

A szoptatósok nagy része meg szét szekálja a tápszeres szülőt, hogy miért nem küzdött a szoptatásért.

Szóval ez egy ilyen oda-vissza dolog.

Nagyon fontos az anyatejes táplálás és az a normális ez tény, nem véletlenül van így kitalálva az ember.

Valaki feladja, valaki küzd érte, de egy a lényeg, hogy a gyerek ne legyen éhes.

2020. nov. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem az becsülendő aki küzd azért hogy anyatejet adhasson a gyerekének, nem adja fel, még ha az elején nehezen is indul.

Kétségtelen hogy a fontossága vitathatatlan, főleg az első pár hónapban.

De azért beleőrülni sem kell.

Mert én is tapasztaltam már hogy az anya ki volt testileg-lelkileg, nem ment neki bármit csinált, szenved és akkor jött egy mániákus aki még belerugott egyet.

Vagy ha tovább megyek, mondjuk 1 évesen el akarja már választani a gyereket mert neki már nem jó, ideges miatta, és csak hajtogatják hogy ezt ki kell bírni összeszorított fogakkal.

Véleményem szerint semmit nem kell kibírni kényszerből, a szoptatás a baba ÉS az anya közös igénye kell hogy legyen.

2020. nov. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Tápszeres anyaként mondom, hogy semmi baj azzal, ha valaki küzd a szoptatásért. De ha már lelkileg megvisel valakit a küzdelem, amikor már a lehetetlent is megpróbálva sem sikerül, és minden nap sírva kínlódik, akkor el kell engedni és bele kell törődni.
2020. nov. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

Megint egy vitaindító kérdés.

Miért kell feszegetni állandóan ezt ?

2020. nov. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

1. vagyok. Amikor megszületett a babám, és már egy hete vérző mellbimbókkal sírva szoptattam, senki az ég világon nem mondta nekem, hogy tartsak ki, egyedül a gyerekorvos. Még a védőnő is azt mondta - aki szoptatáspárti egyébként -, hogy max iratok tápszert az orvossal. Én saját magam miatt szenvedtem, mégpedig azért, mert jobban megérte a másfél hónap bimbóvédővel, fájó mellekkel való szoptatás, mint az, hogy még éjjel is a tápszert kevergessem hónapokig. Semmi más oka nem volt. Mindenki azzal vigasztalt, hogy ők csak pár hétig tudtak szoptatni. Én soha a büdös életben nem mondtam senkinek, hogy mennyit szenvedtem, és hogy ők miért adták fel. Mindenkinek a magánügye ez. Egyedül itt gyakorin látom ezt a cicaharcot.

Egyébként nagyon jól esik a gyerekorvostól, hogy minden státuszon megdicsér, hogy nagyon örül az anyatejnek.

Boldog mama, boldog baba: a tápszeresek nem fogják fel, hogy attól, mert valaki az első hónapban 'szenved', meg 'mártír', a későbbi kényelemre gyúr rá. Nem lettem idegroncs, minden reggel úgy keltem, hogy még egy napot bírjak ki. Ha valaki nem bírja, az engem hol érdekel. Azt csinál, amit akar.

2020. nov. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Ki szerint baj? Szerintem nem..ugyanis engem hidegen hagy hogy vadidegen nők mennyit szenvednek avagy sem a szoptatásért, vagy hogy ki hogyan etet. Miert kellene hogy érdekeljen?! Az adott anyuka tudja mi a jó a saját gyerekének. Én pedig foglalkozom az enyémmel.
2020. nov. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
7es. Ezt most miért írtad ide le? Ki mondta hogy baj ha valaki megtesz mindent a szoptatásért? Én pl annyi írtam hogy becsülendő de szerintem beleőrülni sen kell. Nekem nem lesz nagyobb a szememben aki szenved az elején, mint ahogy kevesebb sem aki kvázi feladja.
2020. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Mindenkinek más a véleménye alspvetően a szoptatásról.

Ugyanúgy, hogy van, akinek a fajdalomküszöbe alacsony és kikészül a fájó bimbótól, reakciója az alvásigényre is más....


Személyszerint én küzdöttem. Nekem volt tejem, de elb@sztam,cumi zavaros lett a lányom, aki amúgyis kis súlyú volt... Rengeteget fejtem, napi 5x. Sokat is sírtam, de nem bántam meg.


Azt is bevallom, hogy meg akartam felelni az anyósomnak, férjemnek, a gyerekemnek, bizonyítani, hogy képes vagyok rá. Hozzateszem nem piszkáltak vele, ez a saját hülyesegem volt.

És mivel volt alapvetően sok tejem, így lustaság lett volna, ha nem fejem ki és hagyom elapadni.


Persze utólag sokmindent másképp csinálnék.


Összesegeben meddő vita az egész. Aki akar küzd, aki nem, nem.

2020. nov. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!