Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért baj, ha valaki küzd a...

Miért baj, ha valaki küzd a sikeres szoptatásért?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyet olvasok... Hogy valakinek nehezen indult a szoptatás, meg kellett küzdenie azért, hogy legyen teje, meg kellett küzdeni mellgyulladással, sebes bimbóval stb. De ahelyett, hogy feladta volna, megküzdött az akadályokkal, és sikerrel járt, anyatejjel tudja/tudta táplálni a gyerekét.

Erre mindenhol olyan kommentekbe futok, hogy a francnak szenvedtél, adtál volna inkább tápszert. Meg minek kell mártírkodni, tápszeren is felnő az a gyerek.


Engem nem érint személyesen a téma, nekem teljesen mindegy, ki mivel táplálja a gyerekét, csak sokadszorra futok bele ilyenekbe neten, és egyszerűen nem értem... Mintha a tápszeresek csak önigazolást akarnának keresni, hogy jól döntöttek, hogy nem küzdöttek meg, hanem hamar feladták...

Ismétlem: semmi bajom azzal, ha valaki a tápszert választja, akár meggyőződésből, akár kényszerből. A hozzáállást nem értem, amiért a szoptatós anyukákat piszkálják.


2020. nov. 13. 09:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%

7es vagyok. Sok okból írtam le.

1. Hogy pl az én tapasztalatom az volt, hogy a való életben senkit nem érdekel igazán hogy szoptatsz-e, és hogy mennyire megszenvedtél érte. Ahogy az sem, ha tápszert adsz. Csak az interneten van mindenkinek nagy szája, hogy melyik a jobb.

2. Én küzdöttem, örülök az anyatejnek, de soha nem mondtam ezt senkinek. Utánam két barátnőm is szült. Az egyik babàja anyatejes maradt, mert ő is úgy csinálta, ahogy én. A másik pedig tápszeres, mert 'nem volt elég a teje'. Tudod mit mondtam erre? 'Aha, értem. Sajnálom, de igazából mindegy, az a lényeg, hogy ne éhezzen.'

Nem kezdtem kioktatni arról, hogy igazából hogy termelődik a tej, és mikor. Mire mentem volna vele? Max magamra haragítom. Csak itt a neten nagy mindenkinek a szája.

3. Valaki azt írta, hogy a szoptatós anyának ez az egyetlen érdeme... Na erre csak annyit tudok mondani, hogy durván meg van sértődve azokra, akik tudnak szoptatni... Majd megbékél.

2020. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként helyzettől is függ.


Ha valakinek első baba, akkor van ideje, türelme egesznap cicire rakni, fejni stb.


Egy 3-4.gyereknél már nehezebb a dolog, sok olyan van, aki ekkora "adja" fel.

2020. nov. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%

Na én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Valaki úgy dönt, nem csinálja tovább és tuti jön 1-2 sebes mellbimbós “én bezzeg megcsináltam te lusta dög” komment.

Szerintem nincs azzal baj ha valaki küzd érte. És azzal sem ha nem. Mindenkinek önrendelkezési joga van a teste felett csak sokan ezt elfelejtik és beleszólnak/véleményt nyilvánítanak olyan dologról, amihez amúgy nincs közük. Mindenki tegyen belátása szerint és abban segítsük egymást. Egy szoptatós kérdés alatt nem kell lebeszélni senkit a szoptatásról és egy tápszeres alatt rábeszélni a szoptatásra. Mindenki felnőtt ember, eldönti mit akar. A többiek meg vagy segítsenek, vagy menjenek tovább. Ez lenne a normális. Szerintem.

Ez meg hogy önigazolást keresne valaki... lehet. De általánosítani sem szabad.

2020. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
12 valóban. Barátnőm első gyereke anyatejes volt. De elég sok munka volt benne neki. Ő is azt mondta a másodikkal vagy megy vagy nem. De nem fogja az első gyerek kárára szoptatni a másodikat. Nem lesz már rá annyi ideje. Ha nem megy, hagyja a fenébe. Még nincs meg a második gyerek így nem tudjuk a kimenetelt, de szerintem nem is lényeges. Előtejet kapja meg minden baba szopva vagy fejve az én értékrendem ez, a többi azért nem olyan hű de nagy dráma. Ha valaki nem tudja vagy nem akarja az előtejet sem az is a saját döntése vagy sorsa, egyetlen gyerek sem szenved olyan hű de nagy hátrányt. Azért az egészség és a szervezet ennél picit összetettebb.
2020. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%

Én azt utálom még mikor a szoptatáshoz előrántják a kötődés dumát is. Hogy csak az a gyerek kötődik aki szopik évekig. Bele sem gondolnak milyen érzés ez egy tápszeres anyának.

Mert vannak érzékenyebb, könnyen befolyásolható emberek is akik elhiszik ezt és az ilyen kijelentések miatt lesz lelkifurdalásuk.

Szóval én is inkább a tápszeres oldal lenézését tapasztalom.

2020. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
70%
15 Jajj ez a kötődés duma ez konkrétan gusztustalan... én elhiszem, hogy van valamennyi befolyása. Mégse mindegy, hogy egy gyerek 0-24-ben az anyjára van e csatlakozva vagy nem, de ez sem olyan nagy különbség, ami hátránnyal járna az anya-gyerek kapcsolatra amúgy hosszú távon. Az meg megint nem baj, ha olyan a gyerek, hogy mással is elvan nemcsak anyával. De ez is teljesen gyerek és nem szoptatás függő.
2020. nov. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%
Nem érdekel más. Én küzdöttem érte sikeresen,örülök neki...ennyi
2020. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Derjaderja ***** válasza:
82%

Szerintem nem vegzalja senki, de ezek a nők úgy adják elő, mintha ez valami erdem lenne.

Pedig csak a saját célja, amit elért, vagyis a magánügye. Mindenkinek szíve joga értelmetlen dolgokért megszakadni vagy aránytalan árat fizetni valamiért, halott párkapcsolatért küzdeni stb, de ne állítsa be magát valami példaképnek miatta.


A tápszer és a szoptatás egyforman kiváló a gyereknek. Nagy tanulmányok minimális különbségekez hoztak ki a szoptatás javára pár dologban.


Ha vkinek megéri minimális különbségért szenvedés és frusztració áran szoptatni, az újszülóttes hetek örömét, a napi rutin kialakulásat, a háztartása működését, harmonikus párkapcsolazát. emiatt felrúgni, tegye.


Én is pótlással kezdtem és mellgyulladással, de egy hét alatt beállt a tej, utána csak anyatejes volt 6 hónapig a kislányom. Ennyit megért, de ah idegösszeroppanásba nem sodortam volna magam emiatt. Most a 2. babánál is pl: megpróbálom, de ha mondjuk a nagyobbik gyereket emiatt kellene elhanyagoljam egy ilyen amúgy is nehéz időszakában, akkor nem lesz szoptatás. Nekem ennyit nem ér. Meg fejni sem fogok, mert utálok.

2020. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
89%
Sztem meg épp a szoptatós mamik azok akiknek nem felel meg ha ha pl én nem szoptatok már, x okból. Engem nem érdekel h ő szoptat az sem h memnyit szenvedett érte, ezt ő vállalta, lehet ráment a melle és az idegrendszere de az lényegtelen. Ők azok akik megszólják azokat akik a könnyebb utat választják, bár az sem könnyű út... a lényeg az ha ők megszenvedtek, szenvedjen meg a másik is mert akkor a másik szaranya. Holott nem. Ők verik a mellüket állandóan, h én megcsináltam, nem adtam fel stb. Ém feladtam mert így gondoltam jónak, így döntöttem, nem bánom, és nekem így jó volt. De szupermaminak ne felel meg... szóval ki szól meg kit? Inkább ők foglalkoznak másokkal mint mások velük.
2020. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
9%

Süt rólatok az irigység... Higyjétek el, hogy minket rohadtul nem érdekel, hogy ti tápszerezitek a babátokat, ti vagytok az irigyek és ezért mindent támadásnak vesztek... Lehet lepontozni 💁‍♀️

Nem értem minek kell ebből ekkora problémát és sértődést csinálni. Én is nagy ívben teszek arra hogy az anyós szerint nem kéne üveges bébiételt adnom a gyereknek. Semmi köze hozzá. Ahogy nektek se ahhoz, hogy mi szoptatunk, mégis csak erről tudtok beszélni. Hogy mindenki ősanya, aki szoptat. Ez most a legnagyobb bűn a gyakorin XD aki szoptat, le van pontozva, aki tápszeres, az meg bátor és felpontozzák.

2020. nov. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!