Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első babás anyuka vagyok....

Első babás anyuka vagyok. Igény szerint szoptatom a babám. A nappallal semmi gond, de az éjszaka kész katasztrófa. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Eleinte este 11 körül tudtam úgy lefektetni szoptatás után,hogy tartós alvás lett belőle.Egyszer olyan 1-2 körül ébredt.Ezzel nem lenne baj,de vagy 2 órásra húzódik az etetés mert van hogy"küzd"a cicivel.Böfiztetés,pelusccsere,aztán magától bealszik nincs külön szükség altatásra.Fürdetni olyan 20-körül szoktam.Hulla vagyok már az éjszakai keléstől.Szeretnék tanácsot kérni amitől a fiamnak és nekem is kicsit könnyebb lesz ez a helyzet.Sajnos van hogy ingerlékeny leszek éjszaka,sírok mert tehetetlennek érzem magam.Egyedül nevelem a fiam.Napközben tudnak nagyszülők,barátok segíteni.Csak az éjszaka nehéz.Tudom sokan vannak így.Nem panaszkodni akartam csak hátha tapasztaltabb anyuka tanáccsal tudna szolgálni.
2018. jún. 24. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen idős?
2018. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen lemaradt!2 hetes.Tudom ilyenkor ne csodálkozzak hogy nincs még rendszer,csak mégis mi az amit máshogy kéne.
2018. jún. 24. 15:33
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Semmi.

2 hetesen ez ilyen. Igény szerinti szoptatásnál pár hónap alatt áll be a rendszer. Ez így normális.

2018. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem,akkor csak sok türelem!😊Köszönöm a választ!
2018. jún. 24. 15:39
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Gondolkoztál az együtt alváson? Nekünk megváltás volt. Ja és lll.hu
2018. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem leginkább az segített, hogy elfogadtam, hogy ez a normális, ez van, és nem küzdöttem ellene. Három és fél éve nem aludtam át egyetlen éjszakát sem, mert született még egy.

Nálunk a korábbi fürdetés vált be, 6-7 körül, utána alvás sötétben (nyáron redőnnyel). Ettől kezdve, ha ébred, teljes sötétség, semmi beszéd. Csak az első 2-3 hétben voltak hosszabb ébrenlétek éjjel, utána amikor ébredtek, félálomban szoptak, visszatettem a kiságyba őket. A pelenkázást is igyekeztem kerülni, mert attól felélénkültek. Hamar leálltak az éjjeli kakilásról, a pisikifolyás ellen meg éjjelre eggyel nagyobb pelenkát adtam, ha már közelítették annak az alsó súlyhatárát. És nem méregettem, hogy mennyit esznek. A lényeg, hogy minél kevesebb inger legyen éjjel.

2018. jún. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 1 hónapos koráig mindkét lányom mellettem aludt az ágyban, így nem kellett felkelni hozzájuk.

1 hónapos kora körül már átáll a szervezetük, megtanulják, hogy mikor van éjszaka, szóval nyugi, még pár hét és sokkal jobb lesz az alvása. A fogzásig, mozgásfejlődésig, mert akkor ismét jön a nem alvás :DDD

Ha nem kakál este, akkor ne cserélj pelenkát, csak enyhe fény legyen ami épp elég, hogy láss (pl. sólámpa), ne beszélj hozzá, szoptasd meg, büfi és alvás.

Az én lányaim sokkal jobban tudtak hason aludni, mikor erre rájöttem (mindkettő 2 hetes lehetett), onnantól látványosan többet aludtak.

Amíg újszülöttként még felcserélték a napszakokat, nálunk is az volt, hogy hajnalban vígan fent voltak 1-2 órát, de ha segítesz nekik a fent leírt módszerekkel, hamar megtanulják, hogy az este az alvás ideje.

2018. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
5-ös:együtt alszunk,de mikor megpróbáltam betenni a kiságyba úgy is elaludt.Csak mire odàig eljutunk.😵
2018. jún. 24. 16:48
 9/12 A kérdező kommentje:
6-os:a korábbi fürdetés nem rossz ötlet.A kis sólámpát szoktam csak kapcsolni szoptatáshoz,hogy lássak valamit.
2018. jún. 24. 16:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk pont így volt a kicsivel az elején. Az éjszakai szopi (nem akarlak elkeseríteni :)), de 2,5 évig megmaradt,DE csak 10 perc aztán aludt tovább. Ez így egyáltalán nem colt zavaró.

Arról, hogy több órát fönt legyen hamar leszokott, pár hét alatt. Kitartás! Csak ne kezdj vele játszani, beszélgetni, ne kapcsolt nagy fényt, mert akkor rákaphat az éjszakázásra!

2018. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!