Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopisztrájk hozzátáplálás miatt?

Szopisztrájk hozzátáplálás miatt?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos, 1 hónapja már elkezdtük a kóstolgatást, most már tízóraira és ebédre pürét kap, de nem eszik meg egy teljes adagot. Utána mindog megkínálom cicivel, ezelött evett is szépen, majd bealudt. Mostanában, kb 1 hete, ha nem több, egyre jobban utasítja el a cicit. Evés után nem kér már, van hogy utana 3-4 óra mulva kínálom, de még akkor sem kéri. Összevissza tekereg, nyammog csak, szív egyet, elfordul, megint szív, elfordul, már lassan sír ha cicit akarok neki adni.. :( Tejem az van, szétdurran a cicim, így hogy nem szopizik, meg ha éppen szopizik is, a másik mellemből is folyik a tej.. Cumisüveget nem fogadja el, fintorog.

Mitől lehet? Mit csináljak, hogy újra egyen szépen?



2020. dec. 19. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha éhes, akkor biztos, hogy el fogja fogadni a melledet. Lehet, hogy mégiscsak annyit eszik meg egy étkezésre, hogy nem éhes 3-4 órával később még. Mi a helyzet reggel?
2020. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szopizik reggel, általában 6-7 körül, de nem nagyon aktívan, ugyanúgy ki-be kapja, nyöshzörög. Ugyanígy éjszaka is. Püréből 60-100 g között eszik, az elég lenne?
2020. dec. 19. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Hm, hát hivatalosan ugye az az elég, ha testsúlykilogrammonként 120-150 gramm között eszik összesen 24 óra alatt. Hány kiló a kedves kisbaba és hányszor eszik 24 óra alatt?

(első voltam)

2020. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

7 hónapos kislányom ugyanezt csinálja...

Már reggel sem akar szopizni így eldöntöttem hogy amikor kel reggel 6 körül és még visszaalszik az a reggeli szopi és 9-10kor kap pépet, aztán ebéd, de délután is maximum akkor akar szopizni ha alváshoz készülünk.

Éjjel bezzeg kel 3-4szer is. Este még szopizik elég sokat.

Egy-egy pépes étkezés 150-180g


Megkérdeztem szoptatási tanácsadót azt mondta ez sajnos jellemző hogy minden más érdekli, vagy csökkentsem a pépet vagy próbálkozzak nagyon nyugodt körülmények közt szoptatni éjjel is többször. Megmondom őszintén nem vagyok oda azért hogy éjjel keljünk 4szer, de ha nem teszem akkor meg csökken a tejem már most is érezhetően kevesebb.

Védőnő szerint ne aggódjak úgyis hozzátáplálás van majd jön a tejtermék is, na de napi szinten az 500ml nincs meg tejalapúból most sem. Cumisüveget ő sem fogadja el...

Én még arra gondoltam csak ahhoz nekem napközben nincs annyi tejem hogy lefejek anyatejet és azokkal készítenék főzelékeket. Krumplit adtam már neki anyatejjel, de szerintem répa-spenót is adható.

plusz kap néha tejpépet is.

2020. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most 7200 g, 2700-al született. Jó súlyban van, 6-szor eszik kb. De nagyon keveset.. 100 g-nál többet sosem eszik meg, csak ritkán. Ennyi elég lenne neki?


4-es, hát igen, éjszaka kinek van már energiája ennyiszer kelni.. neked van valami ami bevalik? Ezek a nagyon nyugis sötét szobában szopizások? Én próbáltam, nem jött be..

2020. dec. 19. 18:23
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Némiképp elengedtem ezeket a napközbeni szopikat, ma indultunk valahova, gondoltam adok neki kis cicit legalább szomjoltás miatt. Szívott egyet és kapta el a fejét. Este elég nagy mennyiségeket szopizik, szerintem 200g megvan olyankor. Reggel van hogy még befekszem vele a nagyágyba és olyankor ha félálomban van még szokott inni de nem sokat.

Azzal van a problémám hogy napközben nem tudom hogy pótolni a folyadékot. Kis pohárkából kap vizet na de 1-2dl-t felespohárból...

Hozzáteszem én maximum 1 éves koráig szeretnék szoptatni, de 2 éves korig azért jó lenne ha reggel-este meginna tejitalt mint a tesója.

2020. dec. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!