Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszeres pótlás, de hogyan?

Tápszeres pótlás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Első babásként eléggé káoszos nekem ez..Doki javaslatára (nem elegendő hízás) cici után kínálnom kell a fiam tápszerrel. Természetesen azon vagyok, hogy legyen több tejem,úgy érzem alakul már a kereslet-kínálat beállása, de eleve nagy baba, sokat eszik. Azonban fogalmam sincs ciciből mennyit eszik, illetve utána mennyit adjak tapszert? Most éjjel/reggel cici után 90 ml- t kinálok neki és megeszi,majd szépen elalszik. Ha csak cicit adok éjszaka nyugtalan, nyefegős,nem bír bealudni. Barátnőm azonban azt mondja vigyázzak a tápszerrel, mert szerinte bármennyit megenne belőle és full elhízik majd így,ha pumpolom. Én ezt nem így látom, a fiam volt már, hogy elutasította a tápszert, kilökte a nyelvével. Én sem örülök, hogy nem full anyatejes, de ha így alszik nyugodtan mit tehetnék? 2 hónapos a fiam és nagy baba, kb 62 cm és 5400 gramm lehet, már szépen hízik, 3800 - al született... (itthon mértük)
2021. jan. 22. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyit készíts el, amennyit ír a használat utasítás.

Ha megeszi megeszi, ha nem akkor nem.

Rengeteget küzdöttem, hogy tudjam szoptatni a gyereket, de egyszerűen nem lakott jól tőle.

Elaludt ugyan, de mint kiderült azért mert nem gyarapodott a súlya, hanem fogyott.

3200 grammal született és 2900 grammra fogyott vissza és onnan nem moccant a súlya felfelé hiába kínlódtam a szoptatással.

Engem mondjuk túlzottan nem érdekelt, hogy ki mit mondott vagy, hogy tápszerfejű lesz.

Az lett amúgy valóban, de egyrészt kinövi ,másrészt ha éhes, ennie kell és pont.

Nem kell szoptatásnácinak lenni.

Természetesen mindent meg tenni a szoptatás érdekében, de nekem az volt a határ 3 hónap kínlódás utána, amikor a férjem felhívta a figyelmemet rá, hogy ez nem mehet tovább így, hogy egész nap bőgök, fejek, szoptatok , tejet próbálok szaporítani.

2021. jan. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Engem sem érdekel ki mit mondd, csak nem szeretném feladni, legalább 3 hónapos koráig szeretném szoptatni... Tejcsi az van, de ha ennyi tápszert megeszik lehet nem is szopizik csak 60 ml - t 2.mellből(váltogatom),amitől biztos több tejem van a 2 mellemben, mert amikor fejtem 1 mellből jött ki 50 ml. Az igaz, hogy sokszor bealszik cicin, hiába ébresztgetem. De érdekesség, hogy nappal meg elvan kizárólag cicin, el is alszik. Nem értem... Egyébként nekem is a férjem mondja, hogy ne sanyargassam magam, ő büszke rám, hogy így kitartok, mert így baromi fárasztó, lényegében 3 módszert alkalmazni, cici, fejés, tápszerezés...
2021. jan. 22. 09:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A barátnőd butaságot mondott. Tápszerrel sem tudod túletetni. Ha már nem éhes akkor nem fogja megenni...a saját gyerekemből indulok ki. Ő 100% tápszeres és megvan, hogy mikor mennyit eszik. Ha nem éhes akkor kiköpi a cumit vagy elfordul, pedig nem emelem az adagokat.
2021. jan. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 4.babánk 2 hetes koráig szinte fogyott így kisírtam a tápszert.Én úgy csináltam,hogy 0-24-ben rajtam volt,a tápszert pedig 3x kapta cici után:reggelire,ebédre és vacsira.4 hónapos korára mindet elhagytuk.Ma már 8 hónapos,iszsz baba,a hozzátáplálás sem akar menni mert annyira szereti a cicit:))
2021. jan. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!