Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lusta a babám szopizni? Lenne...

Lusta a babám szopizni? Lenne elég tej, de kell a tápszeres pótlás is mellé, mert nem eszik eleget.

Figyelt kérdés

A kórházból tápszerrel jöttünk haza, mivel bent még nem volt elég tejcsi. Ma vagyunk két hetesek, itthon közben szépen beindult a tej. Egy ideig szopizik, de aztán elalszik a cicin. Egyszerre 50 g volt az, amit megevett eddig, egy nap alatt pedig a max 190 g volt, pedig lenne elég.


Próbáltam egy napig azt is, hogy nem adtam tápszert mellé, hátha akkor több tejet eszik majd, de nem vált be a dolog, beérte ugyanannyival. Eredménye az lett, hogy nem gyarapodtunk, hanem fogytunk aznap.


Hogyan próbáljam átszoktatni teljesen a tejre? Valaki járt hasonlóképp?



2016. máj. 17. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, érdemben nem tudok hozzászólni, de a válaszok engem is érdekelnének!

Az én lányom 3 hetes, és hasonló a helyzet... Én fejem a tejem, azt kapja üvegből és pótlásnak tápszert. Üvegből rengeteget bír enni, a cicin csak nyammog vagy ordít (mert ott meg kell dolgozni a kajáért, ami nem tetszik neki...)

Mondjuk ő hízik, de ez akkor sem jó így, nekem is dupla munka meg kínlódás.

2016. máj. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Szoptassatok!!sokat.ha kell egesz nap.az,hogy aznap kicsit visszaesik a sulya nem nagy katasztrofa.

Ha tapszert kapnak uvegbol akkor meg ugy sem fognak szopizni.

Persze nem kell hetekog "kinozni" a babat,de par napot ra lehet szanni.es ha nem megy akkor kapjak uvegbol a lefejt tejcsit.plusz macera az igaz.de megeri.

Most 7 hetes a babam.az elejen hasonlokepp voltunk mint Ti.cicibol lusta volt enni.En is elkovettem azt a hibat,hogy uveget adtam Neki.na utana meg annyira se ment a cicizes.

Aztan egy hetveget raszantam.elore megfoztem,elkuldtem a nagyokat mamazni es az a hetvege a szopirol szolt.nem adtam uveget,nem fejtem,szoptattam.2.nap mar aludt 2 orat is egy egy szopi utan.egyre ugyesebb es kitartobb lett.most mar csak cici van.szepen gyarapszik is,mar 5,5 kg (3,5 el szuletett).

Kitartas.

2016. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

2.-ik teljesen jól mondja!!! Neki gratula a kitartáshoz :)

Nálunk az volt a fura a másodikkal, hogy ő egy kis szívógép, és nem volt elég még neki az anyatej, így minimális pótlást adtam neki (a lényeg a minimális, és csak akkor, ha ordított szopi után), kb két hétig kellett csak, utána lett elég tej, sőőőt....három hónaposan duplázott a drágám. De én is cicire tettem amikor csak lehetett.

2016. máj. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Tedd félre a tápszert, és szoptass! Minden nyekkenésre cici.

Majd bele jön, még lehet hogy meg kell erősödnie, a szopi főleg kezdetben nagy fizikai megpróbáltatás.

Amit lehet próbálni, miközben szoptatod, a szabad kezeddel nyúlj be a tarkója alá és a középső ujjaddal a kortyolás ütemében "ütögesd". Persze nem erővel, de határozottan, ezzel motiválod hogy hosszabb ideig kortyoljon.

Ha lett volna megfelelő segítséged, valószínűleg a tápszer egyáltalán nem kellett volna eddig sem, de nem baj, így is szépen bele fog jönni.

Hidd el, van tejed! Maximum gyakrabban szopik.

Én nem mérném naponta, mert az frusztrál.

Heti 100-150g a minimum hízás, és havonta minimum 450g-nak meg kell lennie, de gondolom ez meg is lesz.


A szoptatásonkénti mérés nagyon csalóka, közben ott a pisis pelus is rajta...


Csak higgy magatokban, és menni fog!

2016. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

És még egy "trükk".

Ha nyugtalan a mellre tételkor, meg lehet próbálni sétálás közben mellre tenni, ugyanis ha járkálsz vele a kezedben, megnyugszik, közben legyen szabad a melled és tudjon hozzáférni, nekem sokszor "rákattantak" így, aztán amikor már "elkapta", le lehet ülni babástul.

4-es

2016. máj. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :) Akkor még nem adom fel a próbálkozást, bár a védőnő ma azt mondta, hogy ne erőltessem a dolgot, ha akkor sem evett többet, amikor nem volt tápszer.


Még egy-két napi nyűgösködést megér az anyatej nekem.. Ha sikerül (vagy ha nem), akkor írok ide még egy kommentet, hátha másnak is hasznos lesz, aki később akad a kérdésre.

2016. máj. 17. 15:07
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam ma 6 hetes, és sajnos ő is elég lusti babó. Én azt csinálom, hogy megetetem ciciből, a ciciben ami maradt, azt lefejem, és azt adom neki pótlásnak a későbbiekben. 2 hetesen még többet pótoltam, mint amennyit evett ciciből, mert annyira nem is volt neki könnyű szívni, hamar el is fáradt. De a folyamatos cicire helyezésnek meg lett a gyümölcse, mert mostanra megeszi ciciből azt az adagot, ami kell neki, és nagyon ritkán kell pótolni cumisüveggel a lefejt tejcsit. A folyamatos cicire tétel ráadásul nekünk 2,5-3 órás időközöket jelent, tehát nem óránként van cicin a babám, max ha előzőleg nagyon bealudt, és nem tudtam felkelteni, noszogatni a szopira. A fejéssel ráadásul 1,5 db körüli mennyiségű tejcsit el is tudok tenni, serken a tej is. Nem nagy mennyiség, de a célnak megfelel. :)

Annyi, hogy nekem a dokink azt javasolta, hogy 10 perc egyik cici, 10 perc másik cici, utána cumisüveges pótlás. Na ez nekünk nem vált be, csak míg be nem indult a tejem. Én úgy szoktam, hogy etetésenként egy ciciből etetek, mert van elég tejci így is, és nem csak 20 percig, hanem hagyom, hogy megküzdjön. Van, hogy 30-35 percig szipákol, de van, hogy végez 15 perc alatt.

Én teljesen kétségbe voltam esve (a nagyfiamat nem tudtam szoptatni), hogy ez a gyerek sem eszik, és hogy bénák vagyunk, de mostanra beláttam, hogy egy pici türelem, és sok kitartás a részemről meghozza a gyümölcsét. Így 6 hetesen elég gördülékenyen megy a dolog, bár még kell a mérleg. De remélem hamarosan azt is el tudjuk hagyni. :) Kitartást! :)

2016. máj. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Még van remény akkor. Már arra rájöttem, hogy a tápszer sokszor ki sem ürül a gyomrából, mire enni kellene és kéri a cicit is.. így viszont kevesebbet eszik. Megpróbálom 1 napig tápszer nélkül, még van idő visszahízni mire jön a védőnő jövőhéten.


A fejéssel nekem az a gondom, hogy csak a babának jön a tej a cicimből, vagy kézi fejéssel (amire általában nem nagyon jut elég időm :/ ) A kézi mellszívó az elején jó volt, megindította a tejcsit, de mióta a baba eszik a ciciből, a mellszívóval semmi sem jön.


Te mit használtál fejéshez?

2016. máj. 19. 15:15
 9/14 anonim válasza:
Szia! Én pont így voltam, mint Te, a kisfiam gyenge és/vagy lusta volt szopizni,mert én szülés után két napig még intenzíven voltam. Amit én csináltam: a kórházban mérték,2x20 perc szopi,mérés,pótlás (kezdetben tápszer,aztán lefejt tej). Utána fejtem. Itthon aztán egyre rosszabb lett,alig evett,pedig folyt a tej a mellemből,én meg megijedtem,és inkább maradtunk a lefejt tejnél. Aztàn 6 hetes korában a gyerekorvos tanàcsára újrakezdtem a próbàlkozást, 3 óràn ként 2x10 perc szopi,utána pótlás. De szigorúan tartottam a 3 óràt és a 2x10 percet. Most 11 hetes, már se pótlás,se mérés nem kell neki,gyönyörűen megtanult szopizni, szépen hízik :)
2016. máj. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
A recept: Tápszer a szekrénybe, és szoptass, és ne méregesd naponta, az baromság, legsűrűbben max. hetente egyszer. ilyen baromságot még nem hallottam, hogy ma nem hízott. Egy nagy kaka, és máris kevedebb, mint előző este.
2016. máj. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!