Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyedül nekem van ilyen gondom?

Egyedül nekem van ilyen gondom?

Figyelt kérdés

Kérlek nyugtassatok meg, hogy nem vagyok egyedül a földön. Egy hónapos a gyermekem, az első hetet külön kellett töltenünk, 6 nap után szoptattam (volna) először. Hallani sem akart a cicimről, cumisüveg és tápszer után. Ismét eltelt egy hét, mire rá tudtam venni, azóta keveset, de szopizik. Ha fáradt, bealszik, ha éhes türelmetlen. Én türelmes vagyok, de meg nem erőszakolhatom. Sokat fejek, mellre teszem, teát, alkoholmentes sört is próbáltam, a tej csak nem akar több lenni. Most ott tartok, hogy a napi 6-7 evésből 2-3ra elegendő.

És ami miatt a leginkább el vagyok keseredve, hogy a környezetemben mindenkinek az az első kérdése: szopik ugye? És mindenki kesereg, meg szánakozik, hogy de jó lenne, ha...

Tudom, hogy neki a tej lenne a legjobb, de attól rossz anya vagyok? Tényleg ekkora tragédia a tápszer, mint ahogy nekem tűnik???

Kérlek segítsetek!


2010. aug. 16. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Ne aggódj és legfőképp ne foglalkozz senki véleményével. Adj időt magadnak és a babádnak, hogy megtanuljon szopizni. Légy türelmes, minél többször tedd mellre, hagy próbálkozzon. Előbb utóbb rendbe fogtok jönni. Vannak babák, akik lustábbak szopizni, a tiéd meg még a cumisüveget szokta először.

Sok sikert, kitartás!

2010. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tragédia, sőt becsülendő hogy így próbálkozol, akarod, csinálod ha tudod megszoptatod. Ezért nem vagy kevesebb! És aki csak tápszert ad, az már nem is anya?? Az a lényeg egyen a gyerek, hízzon nőjjön szépen!
2010. aug. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Attól, hogy nem tudsz szoptatni, még NEM VAGY ROSSZ ANYA! Sajnos nem tudom, hogy mi miatt kellett külön töltenetek az első hetet, de ha a baba miatt, akkor van, amelyik kórház figyel rá, hogy ott legyél mellette és tudd szoptatni. Minél többször tedd mellre, ahogy csak tudod és lehet, hogy rákap a cicire, és ne csüggedj akkor sem, ha nem lesz elég tej neki és mellette tápszerezni kell.
2010. aug. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos magyarországon ez ekkora tragédia.

Otthon mindekni teljesen oda van hogy csak s anyatej stb...


Más nyugati országokban van hogy az anya 6-8 hét után vissza megy dolgozni, ott nincs szoptatás. Itt is a korházak meg védönök, gyerekorvosok próbálják hogy minél tovább szoptass, de sajnos nem mindenki thetei meg, így abszolút nem szolnak meg ha nem szoptatsz.

2010. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

szerintem meg tök ügyes vagy!!!

az a rossz anya, aki le se sz@rja, hogy szopik-e vagy tápszeres, mennyit eszik, hányszor, van-e kaki, pisi, aztán alultáplált meg vitaminhiányos lesz a babája.

a kajája felét így is az anyatej teszi ki, ha tovább próbálkoztok, simán lehet azt még növelni. lassan, mindig egy picivel lesz csak több, addig is kitartás! mi is így vészeltünk át minden növekedési ugrást, hogy vedeltem a szoptatós teákat és az alk.mentes sört meg a baracklét, a babám meg nyűglődött 2 napig, aztán minden rendbe jött újra.

büszke lehetsz magatokra! sok sikert kívánok és jó egészséget!

2010. aug. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

hát én nem tudom mi ez mostanában,ez lett a divat?miért a tápszer bűn?az lenne bűn ha valaki éheztetné a gyerekét...nekem 1 hónapos a pindurom szopik emellé eddig kapott tápszert mert nem volt elég tejem..egyáltalán nem estem kétségbe,akkor sem esnék kétségbe ha majd valamikor csak tápszert enne.nem tekintem emiatt magam rossz anyának.

ugyhogy ne bánkódj,jó hogy türelmes vagy maradjon is így...és amugy is nagyon ügyes vagy..és bármi történhet nekem a 3.héten indult olyan igazán be a tej,a babám is akkor lett aktívabb...ugyhogy nyugi...jó anya vagy:))

2010. aug. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, és a bíztatást:) Igyekszem erőt meríteni belőle.

Mindenkinek szép napot!

2010. aug. 16. 10:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én kb. így voltam, mint te. Cifráztam a dolgot néhány mellgyulladással, aminek 2,5 hónap után meg is lett a következménye: a harmadik mellgyulladás után már nem tudtam napi 30 ml-nél több tejet produkálni.

Nagyon rosszul éreztem magam, megőrültem a "szopik-e?"-féle kérdésektől, bűntudatom volt, pedig mindent megtettem.

Ez szerintem is sok nőnek a butasága miatt alakul úgy, hogy rossz anyának érzi magát az, aki nem tud szoptatni. Pedig van ilyen. Régen, évszázadokkal ezelőtt is volt ilyen. Ha nem lett volna, nem létezne a tejtestvérség fogalma. A dajkák nem csak az úri osztály gyerekeit szoptatták, hanem azokét a szegényekét is, akik nem tudták maguk táplálni a kicsijeiket. Én ezekkel vigasztaltam magam (hallgattam neveléstörténetet az egyetemen).

Aztán kitaláltam, hogy ha megkérdezték, szopik-e, rávágtam, hogy persze. Utána már senkinek sem tűnt picinek, soványnak, sápadtnak a babám. Érdekes...

2010. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam én is vele! Teljesen kikészítettek! Mindenki, még ezen az oldalon is piszkált, hogy de így csináljam meg úgy, olyan nincs, hogy nem szopik egy gyerek!

Addig fajult a kínzom magam, mert szoptatni kell dolog, hogy teljesen kikészültem, még majdnem szét is mentünk a férjemmel, mert egyszerüen már elviselhetetlen volt a viselkedésem!

Az anyatejjel a gyerek a tápsnyagokat és az ellenanyagokat szívja magába és nem a szeretetet, gondoskodást, megfelelő emberi normákkal élés feltételeit!

Adj enni neki és legyetek mindketten boldogok és kiegyensúlyozottak, mert csak így lesz mega megfelelő kapcsolat köztetek!

Más véleményével nem kell foglalkozni!

2010. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én babámat 2 nap múlva hozták ki, addig nem hozhatták, mert antibiotikumot kapott, lázas volt...én jártam be hozzá, de nem szoptathattam!

A közeli családtagok állandóan azzal nyagattak, hogy mennyi ml-t eszik. 3 óránkét hívtak, teljesen kikészültem...szerintem ettől lett kevesebb a tejem, de még szoptatom a 6 hónapos kislányomat és 3 hetes korától tápszerrel kell pótolni az anyatejet!

Ha valakinek nincs elég teje, attól nem rossz anya!!! Ma már olyan jó tápszerek vannak, nem tragédia, ha ezt kell adni a babának, igaz jobb az anyatej, de ha nincs akkor a tápszerhez kell nyúlni!!

2010. aug. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!