Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyedül nekem van ilyen gondom?

Egyedül nekem van ilyen gondom?

Figyelt kérdés

Kérlek nyugtassatok meg, hogy nem vagyok egyedül a földön. Egy hónapos a gyermekem, az első hetet külön kellett töltenünk, 6 nap után szoptattam (volna) először. Hallani sem akart a cicimről, cumisüveg és tápszer után. Ismét eltelt egy hét, mire rá tudtam venni, azóta keveset, de szopizik. Ha fáradt, bealszik, ha éhes türelmetlen. Én türelmes vagyok, de meg nem erőszakolhatom. Sokat fejek, mellre teszem, teát, alkoholmentes sört is próbáltam, a tej csak nem akar több lenni. Most ott tartok, hogy a napi 6-7 evésből 2-3ra elegendő.

És ami miatt a leginkább el vagyok keseredve, hogy a környezetemben mindenkinek az az első kérdése: szopik ugye? És mindenki kesereg, meg szánakozik, hogy de jó lenne, ha...

Tudom, hogy neki a tej lenne a legjobb, de attól rossz anya vagyok? Tényleg ekkora tragédia a tápszer, mint ahogy nekem tűnik???

Kérlek segítsetek!


2010. aug. 16. 09:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kitartás, ennek a történetnek még lehet jó vége. Az én babám 2500 gr-mal született, az elején gyenge volt szopizni, és a kórházban a második nap után automatikusan hozták neki a tápszert. Egy hónapba telt, mire beállt nálunk a szoptatás. Először cicit kapott (folyton elaludt rajta), aztán méricske, azt ki kellett egészíteni tápszerrel, aztán kiüríteni a ciciket, az elején két óránként, nagyon kemény volt. A lefejt tejet megkapta, de nem volt elég, aztán egy idő után elég lett, és egy hónap után jutottunk el odáig, hogy meg is tudta enni tőlem mindazt, amire szüksége volt. Most 9 hós, cicifüggő, annak ellenére, hogy az elején a cumisüveg mindennapos volt, 6 hós kora óta nem hajlandó cumisüvegből inni, és a hozzátáplálással is tyúklépésben haladunk, mostanra sikerült kiváltani (talán) az első szopit. Igény szerint szopizik. Imádok szoptatni, és ő is szopizni, nagyon örülök, hogy sikerült túllendülni az első nehéz időszakon. Szóval még nincs veszve semmi, csak ennyit akartam mondani, persze ha nem jön össze, akkor se bántsd magad, és főleg ne foglalkozz azzal, mit mondanak mások, koncentrálj magadra és a babádra. Nem szabad görcsölni, az a tejnek nem használ.
2010. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj nem vagy egyedül. Mindent megteszel, bizz benne és sikerülni fog.

Én sajna nem voltam elég kitartó, gyenge volt a babám és nem nagyon tudta szivni a cicit, igy kénytelen voltam tápot is adni neki. Csak sajna igy meg elapadt a tejem, visszahoznom nem sikerült.

Borzasztó érzés, most is elkap a bőgés. Olyan erős bűntudatom van, hogy az már fáj. És egyre rosszabb, már tiszta depis vagyok tőle, mert folyton ezen rágom magam egész nap. :-(

Úgyhogy először is nyugodj meg és próbálkozz! Kivánom, hogy sikerüljön!!

2010. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!