Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, aki szoptatás...

Van olyan, aki szoptatás alatt ivott tehéntejet és nem lett baja a babának? (pl. hasfájás)

Figyelt kérdés
Imádom a tejet, mindig is rengeteget ittam. Most vagyok a 38. hétben és már előre hiányzik a napi adagom. Abszolút tiltva van szoptatás alatt a tej vagy próbáljam majd ki, aztán meglátom, mi lesz?
2008. dec. 3. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Én terhesen frissen fejt tejecskét ittam literszám, mert imádom, most 3hós a babám, de nekem minden nap lemegy egy bögre kakaó vagy tej, mert imádom. Semmi bajunk tőle, sőt. Idd csak nyugodtan, ha baj lenne sem biztos hogy a tejtől van. Ha kivánod, idd JÓÍZŰEN az a fontos. Ha aggodalmaskodsz az rossz. A tested tudja mit miért kíván :) Szép szülést, jó babázást!
2008. dec. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
É minden nap ittam kakaót, nem volt gond.
2008. dec. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a doki, hogyha este meg reggel megiszom 1 pohár tejet, attól nem lesz baja. De azért ennél ne nagyon igyak többet. Az én babámnak nem fájt tőle a hasa.
2008. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam hasfájós volt, kipróbáltam, hogy egy időre abbahagytam a tejivást, semmi változás. Így újrakezdtem, mert én is imádom a tejet. Amikor még a kórházban voltunk, az egyik nővérke a reggeli tejosztásnál megemlítette, hogy szoptatás alatt napi egy bögrénél azért ne igyak többet, de más tejtermékeket lehet. Én a jelenlegi pocaklakómnál is elkezdem inni, aztán meglátom mi lesz.
2008. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor majd én is megpróbálom :)
2008. dec. 3. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Babája válogatja. Nekem hetekig tartó taknyosodás után mondta a doki, hogy kicsit szüneteltessem, de napi fél liternél tejterméknél több ne csússzon le, tehát valahol itt lehet a határ. (Mellesleg semmi változás nem volt.)

A szülés után a sok tejet fogyasztó anyuka babájának kicsit nagyobb az esélye a makacsabb tejkiütésekre a pofin, én azzal szenvedtem meg csak, de amúgy semmi.

2008. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az irodalom napi fél litert enged már terhesség alatt is, és szoptatás alatt is, egyrészt a hasfájás, másrészt az allergia miatt..

Az én lányom nem tolerálta, el kellett hagynom a kedvenc reggeli kakaómat:-)

(de megéri.-)

2008. dec. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!