Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás...

Igény szerinti szoptatás egyenlő hasfájás?

Figyelt kérdés

Valószínűleg már sokan feltették a kérdést, de most nem volt időm keresgélni, viszont teljesen elbizonytalanodtam.Baba-mama barát kórházban szűltem, ott is és előtte szülésfelkészítőn, de még a csapból is az folyt, hogy igény szzerint szoptatunk, minden nyikkanásra a babát cicire tesszük.

Most 4hetes a fiam, persze, hogy hasfájós, és a védőnő lecseszett, hogy ha egyfolytában szopik a baba, akkor mikor emészt? És persze ne csodálkozzak, hogy hasfájós, ha engem tömnének egyfolytában kajával, az én hasam is fájna...Szóval, akkor most mit csináljak?(egyébként ha hagynám,tényleg egész nap cicin lenne...)


2010. aug. 10. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha éhes adj neki.A babák hasa 3-4 hós korukig azért fáj, mert a hasuk még kicsi a beleik méretéhez képest.Az én gyerekem is hasfájós volt akkor is,amikor időre kapta a kaját.Aztán ez elmúlt:)
2010. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem van benne igazság, amit a védőnő mond. Nem azt mondom, hogy hagyni kell órákat ordítani a gyereket, de nem árt ha segítesz neki kialakítani a rendszert az étkezésben.
2010. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elmélet, ami vagy igaz a te babádra vagy nem. Valószínűleg a babák többségének nem ettől fáj a hasa, de ettől függetlenül van számtalan, akinek igen.


Próbáld meg sorra venni mi minden lehet az oka, nem büfizik rendesen vagy olyan ételt eszel te stb és ha minden kilőve, akkor érdemes a 2 szoptatás kezdete előtt hagyni 2 órát és nézni, hogy mi történik és rögtön kiederül, hogy nálatok ez okozta-e a gondot.

2010. aug. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Gabi66 ***** válasza:
90%
Nem minden sírás hasfájás. Inkább próbáld meg a baba igényeit figyelni és amikor valóba az éhség jeleit mutatja akkor szoptass. Mivel a szopó reflex állandóan kiváltható, mindig képes szopni, ritka amelyik nem . 4 hét alatt hozzászokott h minden baját a cicivel oldja meg. Tehát lassan szoktasd le, figyeld, élvezd, ne görcsölj.
2010. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, válaszaitokat, lassan tényleg mindent kipróbálunk (has simogatása, meleg törölközővel beborítása, homeopátia, Infacol, sok-sok büfiztetés, láb tornáztatás...stb) de lehet,hogy el kell fogadnom, hogy ezen át kell esnünk.

Azért köszönöm szépen, próbálok a kajára is, meg a kicsi jelzéseire odafigyelni, majd csak túléljük valahogy!

Szép napot, minden jót Nektek!

2010. aug. 10. 19:47
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Hasfájás esetén nekem mindkét fiamnál bevált a babamasszázs! Jártunk tanfolyamra is, ahol külön tanítottak nekünk masszírozást hasfájásra is! De itt a neten is találsz leírást róla! De a feltett kérdésedben lehet valami! Az én védőnőm is az igény szerinti szoptatás híve, de ő is tanácsolta a 2 óra pihenőt két szoptatás között!
2010. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

[link]


A gond nem az igény szerinti szoptatás, hanem a túl sok első tej.


Amúgy nekem óraműpontossággal háromóránként kérte a fiam a tejet, mégis fájt a hasa három és fél hónapos koráig... ennyit erről. :-)

2010. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 xStefix ***** válasza:
81%

Olvassátok el az előző linket, mert ott a pont a min. 2 óránkénti szopival szemben!

Ha úgy szoptatsz gyakran, hogy mindig a másik mellet adod oda és csak keveseket szopik belőle, akkor sanszos, hogy túl sok neki az elsőtej. Ebben az esetben is szoptathatsz nyugodtan gyakran, de 2-3 órán belül mindig ugyanarra a mellre tedd vissza a babát, hogy teljesen kiszopizza. Csak ha kiürült, utána tedd át a másikra.

Ha viszont nem ez a probléma, akkor tovább lehet keresni az okot: valamilyen ételérzékenység vagy egyszerűen csak az élettani hasfájás (éretlen emésztőrendszer miatt) lehet a gond.

2010. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem miért nem lehet elfogadni, hogy vannak babák, akiknek fájhat a hasa a túl sűrű szoptatástól. (nem a kérdező babájára gondolok konkrétan, hanem általában)
2010. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 xStefix ***** válasza:
81%

Nem értem, miért nem lehet azt elhinni, hogy erre legtöbbször megvan a magyarázat. Nem minden esetben, mert kivétel mindig van, de legtöbbször.

Ha szeretné valaki, leírhatom, hogy miért szokott rossz tanács lenni a szoptatás ritkítása (pl. a fenti elsőtej-hátsótej aránytalanság esetén).

2010. aug. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!