Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet szoptatni spináli...

Hogyan lehet szoptatni spinális érzéstelenítés után, ha órákig nem szabad megemelni a fejet?

Figyelt kérdés
Jövő hétfőn lesz programozott császárom, valószínűleg spinális érzéstelenítéssel. Olvastam, hogy utána órákig nem szabad megemelni a fejet, ami oké, de akkor hogy tud szoptatni az ember lánya? Hanyatt fekve? Elég kicsi a cicim és félek, hogy így nem tud szopizni a babám, mert ,,szétterül" a mellem. :/ Olvastam még az oldalt fekvésről, de ahhoz is kell mozogni. Vagy konkrétan csak úgy át lehet fordulni, a fej emelése nélkül, mint egy darab bot? :D Bocsi a hülye kérdésekért, első baba, és ha már természetesen nem szülhetek, nagyon szeretném, ha legalább a szoptatás flottul menne...

2021. márc. 2. 15:54
1 2
 11/17 Derjaderja ***** válasza:
9. Ne viccelj, annyit nem segítenek, hogy a kaját elérhető távolságra tegyék, vagy vigyázzon vki a babára, amíg összepakolok a hazamenésre vagy ne nekem kelljen kicipelni a cuccokat az osztályról 72 órával műtét után.
2021. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Három császárom volt. Elsőnél még nem volt rooming in, nem kaptam meg rögtön a picit.

Másodiknál műtét után 20 perccel rám tették a babát, segítettek neki rám cuppanni, elmentek és ott felejtették.

Nekem még szóltak, hogy ne emeljem a fejem, hát nagyon para volt.

Nem láttam a babát, hanyatt fekve voltam, ő rajtam. Féltem, nehogy megfulladjon arccal lefelé a cicimen, mindig piszkáltam meg az ujjam az orra alá tettem, hogy veszi e a levegőt, mert látni nem láttam őt, mert nem mertem megemelni a fejem. Meg úgy két óra múlva már annyira elzsibbadt a karom amivel tartottam, hogy folytak a könnyeim. Nem mertem szólni, hogy vigyék el, nem akartam nyafogósnak tűnni.

2 órát volt rajtam kb.


Harmadiknál detto, de erre készültem. Mikor hozták műtét után kértem, segítsenek valamennyire oldalra feküdni és tegyenek kispárnát az alá a karom alá, amelyikkel a picit támasztom(otthonról vittem). Meg itt már nekem se mondták, hogy ne emeljem a fejem, de nem nagyon mertem.

Így sokkal jobb volt, valamennyire láttam őt, nem volt belefulladva arccal a mellembe. Így már élveztem, hogy ott volt, elterelte a figyelmem róla, hogy frissen műtöttek, nagyon jól elvoltunk együtt. Jó 2 órát ott volt akkor is.

Kitartás, minden jó lesz, hamarosan babázol! :)

2021. márc. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A Bajcsyban született mindhárom gyermekem császárral. Mindhárommal megkaptuk az aranyórát, a férjem végig velem volt, a csecsemős nővér a mellemre tette a babát, a férjem pedig mindig egy kicsit utánaigazított, ha már nem tudtam jól tartani. Egy újszülött nagyonis ügyesen szinte felkúszik az anyamellhez és rábukik, ahogy valaki itt előttem írta. A mellbimbó is azért sötétedik be annyira a szülés idejére, hogy a baba a nagyon gyenge látásával felismerje a mellbimbót. Ezt egy hormon teszi. A tejnek pedig nem kell beindulnia a szülés után közvetlenül, a hüvelyi szülésnél sem indul be azonnal az esetek nagy százalékában, elég, ha a colostrumot kiszívja a baba. Az a néhány korty nagyon sűrű massza pont elég az ő picike gyomrának, ráadásul tele van fontos immunanyaggal, ami az immunrendszer első védelmi vonalát biztosítja az újszülöttnek.

Tehát császár után is lehetséges, sőt, nagyon fontos az aranyóra, de határozottnak kell lenned, egyszerűen el kell kérni a babát, ha maguktól nem hozzák. Persze, ez segítség nélkül nem megy, apukát kell izzítani. Nem tudom, most hogy megy, de szerintem még járvány időben is bent lehet az apuka a szülésnél és az utána következő aranyórában.

A harmadik babám első hullámos covid-baba, tavaly tavasszal született a legnagyobb lezárások idején. A férjem végig velem lehetett, már a császár előtti kb. 2 órát bent tölthette velem a szülőszobán, aztán a császár után Ő kapta meg a kislányunkat,amíg engem varrtak, utána pedig, miután engem is, a babát is rendbe tették, azonnal vissza is kérte a lányunkat az aranyóra idejére. Gyönyörű volt. Persze, aztán Őt hazaküldték, és végleg csak akkor kaptam meg a babám, amikor már biztosan lábra tudtam állni.

2021. márc. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Aranyosak vagytok! ❤
2021. márc. 3. 09:13
 15/17 A kérdező kommentje:
Jelentem, március nyolcadikán megszületett kisfiunk, rögtön császár után mellre került. Kicsit nehezen indult a szopizás, de gyorsan beletanultunk, most is itt van a karomban cicin. :)
2021. márc. 27. 18:29
 16/17 anonim ***** válasza:
Nagyon gratula! Jó egészséget nektek! ✌
2021. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem jókedvünkben voltunk császározva baszki. Volt egy tízórás szívműtétem és a szememmel is gondok vannak, szó se lehetett róla, hogy rendesen szüljek.

Hidd el, szívesebben lennék én is egészséges és szültem volna rendesen.... tudom-tudom, akkor meg miért szültem gyereket, miért nem ugortam le inkább a Taigetosról...

2021. ápr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!