Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Helyi érzéstelenítés és...

Helyi érzéstelenítés és szoptatás? Anyajegy műtétem lesz.

Figyelt kérdés

3 magánklinikát hívtam fel egy melanoma gyanús anyajegy leszedése miatt, ami a hasamon van. Ebből 2 gond nélkül elvállalt és szerintük nem okoz gondot a szoptatással. Egy pedig szigorúan kijelentette, hogy szoptatás alatt tilos és nem vállalnak. A gyerekorvos szerint semmi hatással nincs a tejre a bőrbe adott helyi érzéstelenítés.


Na most akkor mi van?? Lehet vagy nem lehet? Volt akit így műtöttek szoptatás alatt?


2018. dec. 23. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Két fogamat húzták ki. 4 és 7 hetes volt a babám akkor. Semmi gond nem lett.
2018. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A terhességem közben kellett bőrgyógyászhoz mennem. Kaptam helyi érzéstelenítést nem volt veszélyes a magzatra. Ugyan ez a fogászat. Én úgy tudom, hogy az érzéstelenítő nem jut át a tejbe.
2018. dec. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ma már volt egy ilyen kérdés, csak ott fogászati kezelésről volt szó. Itt is leírom: a lidocain helyi érzéstelenítő, gyorsan felszívódik és nem a máj bontja le, így nem jut át az anyatejbe.

Ha esetleg a klinika használ egyéb gyógyszereket is a beavatkozásához, mint pl nyugtatót vagy antibiotikumot, akkor érthető, ha nem vállalták.

2018. dec. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászaton dolgozom, Lidocain, Bubivacin, mindkettő adható szoptatós nőknek.
2018. dec. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2018. dec. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilván egy gyanús melanómánál tök mindegy,azt le kell szedetni. De remélem nem te állapítottad meg ezt.
2018. dec. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem mindegy, mert ha nem lehetett volna szoptatni akkor fejt tejet kell adnom. Ezért nyilván nem árt tudni..... A kérdésem szempontjából teljesen mindegy, hogy ki szerint gyanús (melanoma mobil egyébként), Te viszont láthatóan abból töltekezel, hogy másokat próbálsz lekezelő stílusban “helyre tenni”. Talán nem ártana a magad háza táján is egy kicsit körülnézned.


Mindenki másnak köszönöm a válaszokat! Megvolt a műtét és megvolt az esti szopi is :)

2018. dec. 28. 19:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha belőled egy teljesen ártalmatlan két mondat ilyen indulatokat vált ki akkor gyanítom neked is van mit sepregetni és eltanakodni azon miért is vagy ennyire frusztrált.Mint olyan akinek volt már melanómája,ne haragudj meg de ebben a témában nem tudok finomkodni.
2018. dec. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!