Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet ez a csomó a mellemben?

Mi lehet ez a csomó a mellemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hétfőn szültem, csütörtökön jöttünk haza és aznap volt a fejbelövellés. Akkor vettem először észre a kemény csomót. Próbáltam kimasszírozni, de nem ment. Ha teljesen lefejem a tejet, akkor mintha nem lenne ott, vagy hátrébb kerül csak, de ahogy megtelik, újra ott van, elég kemény és nem érzem elmozdíthatónak.

A csomó fájdalmatlan, de mindkét mellem nagyon feszül, meleg és érzékeny érintésre, meg van duzzadva.

Érdemes minél előbb orvoshoz mennem, vagy 5 hét múlva ráérek, amikor megyek vissza kontrollra?


A babám kiszívni nem tudja, mert sajnos nem cicizik, fejek neki.



2021. márc. 14. 07:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szopizik, kicsi a mellbimbóm és lefelé áll. Csak szórakozott vele és kisebesítette. Pedig a kórházban nagyon próbáltak segíteni mellre tenni, szoptatási tanácsadó is volt.
2021. márc. 14. 10:27
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Huh nekem is nagyon nehezen ment.. A tanácsadók is próbálkoztak, de a legtöbbször így is rossz technikával szopizott a fiam.. nekem is kicsik a bimbóim. Amíg nem fejeződött be a kezdeti mell bedurranások időszaka és lett újra puha a mellem, addig sebesen ment csak... Most már vége van a telt ciciknek és végre be tudja kapni.

Nyilván ez döntés és lehetőség kérdése, ha te úgy csinálod ahogy, akkor úgy csinálod. :)

2021. márc. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Ha valaki olvassa, akkor voltam ma magánban nőgyógyásznál. Ő bab nagyságú, mobilis képletet tapintott ki és javasolta a mielőbbi ultrahang vizsgálatot. Azt mondta valószínű semmi nagyobb baj, maximum fibroadenoma.

Megijedve elmentem uh-ra egy másik magánklinikára, ahol semmit sem láttak a tejmirigyeken kívül, de abból sem láttak nagyobbat. Azt mondta az ultrahangos, hogy 1000%-ra kizárható a tumor vagy más rosszindulatú alakzat, de ő más elváltozást sem lát.

Arra viszont nem kaptam így választ, hogy az az egy csomó mitől dagad meg úgy, hogy pólón át is kidudorodik. Minden esetre nekem megért ennyi időt meg pénzt, hogy nyugodt legyek.

2021. márc. 16. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!