Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 19 hónapos a kisfiam és igény...

19 hónapos a kisfiam és igény szerint szoptatom. A covid oltást nem kaphatom meg, amig szopizik. Az orvosok szerint ideje lenne elválasszam. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Olyan idegesíto, h akarkivel beszelek mindenki a szoptatas ellen van. "Ez mar nem taplal, nem hasznal semmit, nem lesz önallo, anyafüggö, sosem fogja elhagyni" es meg sorolhatnam. A gyerekorvos is megjegyezte multkor es most a Covid kapcsan is az olto orvos. A tervem, hogy magat valassza el vagy maximum 3. szülinapig szoptatom.

Ti mit gondoltok? Leszoktatnatok az oltas miatt?



2021. márc. 14. 07:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Nem, nekem is szopizik még a 20 hónaposom, és eszem ágában sincs ezért leválasztani.
2021. márc. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Derjaderja ***** válasza:
30%
Szerintem meg lehet kapni így is az oltást.
2021. márc. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Derjaderja ***** válasza:
25%
Én letagadnám, hogy szoptatok.
2021. márc. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Derjaderja ***** válasza:
40%

Ez pl egy jó írás. Amikor írták még csak a pfizer volt bent és nem volt 3.hullám. Jelenleg kb mindenki kockázati csoport...


[link]

2021. márc. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
56%
Azért én ezt már túlzásnak tartom. Az életedet kockáztatod (és másokét) egy több, mint másfél éves gyerek felesleges szoptatásáért.
2021. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A kérdezö vagyok. Nem adják be, akkor sem ha aláírom. Tegnap voltam az oltóközpontban. 4 orvos és egy főorvos volt ott. Hazaküldtek. Max ha elválasztom, kérhetek új időpontot. Tehát nem rajtam múlt.
2021. márc. 14. 08:21
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

Van valami alapbetegseged, ami miatt surgos lenne az oltás? Akkor válaszd le. A kérdés itt ha nagyon sarkítok az, hogy anya nélkül jöjjön fel az a gyerek, vagy anyatej nélkül.

Ha nincs alapbetegseged, akkor várhatsz vele. Az egy dolog, hogy te 3 éves körig tervezelmszoptatni, az meg egy másik, hogy a gyerek meddig fogja igényelni.

2021. márc. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

Az oltásokat (bármelyiket) elvileg csak azért nem javasolják terhesen és szoptatás alatt, mert ezeken a csoportokon (érthető okokból) nem végeztek kísérleteket és nem tudják a hosszú távú következményeit. Ha te ennek tudatában vállalod, hogy szembe mész a javaslatoknak, akkor tagadd le a szoptatást.


Én nem választanám le emiatt. Szerintem ha a valódi vírusfertőzés meglétekor is az a határozott javaslat, hogy igenis szoptasson tovább a beteg anyuka, akkor a vakcina, ami akármilyen formában is, de a vírushoz köthető anyagokat juttat be a véráramba, nem hiszem hogy szoptatáson keresztül bármennyit is ártana. De ez ugye az én teljesen személyes, laikus véleményem, nem vagyok szakember.

2021. márc. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Derjaderja ***** válasza:
75%
Teljesen egyetértek Veled, Előző. Az én szoptató orvos kolléganőim is mind regisztráltak, vagy aki hozzájutott, beadatta.
2021. márc. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Derjaderja ***** válasza:
87%
Ja, és egyikük most ápolja a covidos családtagjait, egészségesen.
2021. márc. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!