Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki úgy döntött nem szoptat...

Aki úgy döntött nem szoptat tovább, hanem áttér tápszerre megbánta?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokan mindent megadnának azért, hogy tudjanak szoptatni, de nekem csak a stressz, erősen gondolkodom, hogy abbahagyom. 3 hónapos a babám. Szívesen olvasnám mások tapasztalatait. Megbántátok?
2021. ápr. 5. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Követem a kerdest, az en babam 4 hos es nagyon dilemmazok mar en is tobb okbol...
2021. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Áttértem és nem bántam meg. Nem is ertem igazán a kérdést. Gondolom egy ilyen döntést csak megelőz valami. Én pl utáltam az egészet. Abszolút megkönnyebbülés volt.
2021. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Én 6 hónapig fejtem. Mostmár elengedtem, az utóbbi héten már alig volt tejem 60-80 mili jött le reggel és este.

Már nem bánom, úgy gondolom, hogy mindent megtettem, és megadtam a kisbabámnak ami tőlem telt.


Egyébként nagy igazság, hogyha az anya boldog a baba is az! Ha stresszel engedd el. :)

2021. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem bántam meg. 4 hónap tömény szenvedés volt az etetés. Pedig látta tanácsadó is, aki azt mondta minden rendben a technikával. Én még olyan stresszt életemben nem éltem meg, mint szoptatásnál, pedig történt már velem egy s más.


Egyedül az éjszakák lettek "rosszabbak", mert már nem elég magam mellé venni és megeteni, hanem ki kell menni megcsinálni a tápszert és utána sokkal nehezebben alszok vissza.


Jelenleg úton van a kistesó, de megfogadtam, hogy mégegyszer én nem feszülök rá ennyire a szoptatásra. Ha megy akkor oké, ha nem akkor kap tápszert. Semmi hátránya nem lesz belőle.

2021. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem, sőt.

Most (1.5 éves a gyerek) úgy érzem, hogy személy szerint nem bírtam volna, ha cicifüggő lenne a gyerek, ha tépné rólam a pólót, ha éjszaka óránként kelne szopni, ha csak cicivel tudna elaludni. Persze tudom, hogy ez nincs így mindenkinél, de mivan ha nálunk pont így lett volna?

2021. ápr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Én sem bántam meg. Kevés tejem volt. Az elején próbálkoztam fejni de végül feladtam. Én azt tapasztaltam, hogy kimaradt a hasfájás (1-1 alkalommal előfordult persze) sokkal többet és nyugodtabban tudott aludni egyhuzamban. Éjszaka is egyszer kelt majd 3 hónapos korától átalussza az éjszakát. Ezáltal mi szülők is sokkal kipihentebbek és kiegyensúlyozottabbak vagyunk, ami sokkal könnyebbé teszi a mindennapokat mind a baba, mind egymás irányában. Sokkal kiszámíthatóbb így a napunk, tudom, hogy mindig van elég táplálék a pociban, nem hisztis, nem nyűgös...persze szerencsénk van, mert jó a tápszer is (Beba supreme). Születése óta eszi. Persze nekem az sem hátrány, hogy ameddig jóízűen szunyókál tele pocakkal, addig minden házimunkát meg tudok csinálni.
2021. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem bántam meg, sőt! Nekem egyáltalán nem volt macerás pl éjjel elkészíteni a tápszert, gyorsabban megvolt mint mellre tenni. Végre eleget evett, nem használt engem egész nap cuminak, sokkal nyugodtabb lett (kevesebbet sírt), ő is én is, apja is meg tudta etetni és végre aludtunk (mind). Áldás volt a tápszer. Másodikkal nem fogok küzdeni, előtejet kb 2-3 hétig biztosan megkapja, de utána ő is tápszeres lesz.
2021. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az én babám végig alussza az éjszakát egy hónapos kora óta. Szóval nem emiatt. Hatalmas stressz nekem az egész, visít, dobálja magát, ordít a cicin. Bezzeg ha itt a védőnő vagy a szoptatási tanácsadó, akkor eszik mint a kisangyal. Na meg a másik hogy sokszor már sétálni se viszem le, egyre csak hízok, pedig odafigyelek a kajára. Szégyellem ahogy kinézek, hányok magamtól.


Igazából attól félek, hogy sokat fog fájni a pocija amíg meg nem találjuk a megfelelő tápszert. Vagy hogy kelni fog éjszaka. De főként az van bennem, hogy sokan azért depressziósok, mert nem tudnak szoptatni, én meg csak úgy eldobnám.

2021. ápr. 5. 22:03
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem vagyunk egyformák, azért mert valaki mindent megadna, hogy szoptatni tudjon, neked még nem kötelező. 3 hónapig sikerült, az messze több a semminél, vagy mintha meg sem próbáltad volna. Nálam egyelőre nem merül fel az abbahagyás (még csak 6 hetes a babám), de én is sokszor szitkozódom, elsősorban amiatt, mert jól előadta a környezet (idős orvosok többségében), hogy mennyivel egyszerûbb szoptatni, mint tápszerezni, múlt héten a növekedési ugrás miatt lógott rajtam hosszú órákon át, pisilni is úgy tudtam kimenni, hogy mire a wc-t húztam le, addigra már sírt, most meg vmiért alig eszik, emiatt egy óra múlva megint kérne, csakhogy én nem tudok életben maradni néhány óra alvással (az is több ciklusban), meg nincs 3 napja, hogy a lelkemre kötötték, hogy 2 etetés között mindenképpen teljen le 2 óra, ha öregasszonyok potyognak is az égből. De mivel szoptatom, ezért nyilván nekem kell vhogy menedzselnem. Megértem, ha valaki hónapok után abbahagyja.
2021. ápr. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Megbánni nem volt mit rajta, mert a gyerek egészségügyi állapota miatt nem tudtam normálisan szoptatni. Durván refluxos volt, sűrítővel is kijött, stagnált a súlya, nem tudtuk megoldani szaksegítséggel sem. 2,5 hónapos koráig kínlódtunk a szoptatással, utána még 3,5 hónapos koráig tudtam fejni (10 miliket, amit végül kiköpött, akkor adtam fel).

De bántott a dolog. Sajnáltam hogy úgy alakult.

Második gyereket szintén nem túl fényes kezdéssel, de ennyire nem volt durva, sikerült végül hosszan szoptatni és örültem neki.

2021. ápr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!