Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás miatt fájhat a...

Szoptatás miatt fájhat a felkarom, hónaljam?

Figyelt kérdés

1 hete szültem, úgyhogy meg nagyon nem vagyok tisztába azzal, mi normalis es mi nem. Tegnap este éreztem, hogy egy ponton fáj a hónaljam. A mellem is most be vannak durranva, gondoltam ezért. Ma reggelre viszont arra keltem, hogy fáj a felkarom(a hónaljam nem), egész nap fájt és most amikor fürdéshez készültem, akkor vettem észre,hogy be van dagadva egy tenyérnyi részen és piros. Előfordult ilyen valakivel? Vagy érdemes lenne orvost felkeresni, ha nem múlik el pár nap múlva.

(Korábban mindig mielőtt megjött, fájtak a melleim, időnként a hónaljam is a megduzzadt nyirokcsómok miatt, ezért gondoltam rá, hogy most igy szoptatásnal is normális lehet ez, de nem tudom.)


2021. ápr. 7. 01:33
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem hiszem. A szoptatás sehol sem fáj, ha jól van mellre téve a baba, csak szokatlan az elején.


Viszont ha mondjuk sokat cipeled, azt simán megérezheted a karodban. 😊

2021. ápr. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

A hónalj irányába simán fájhat ha megvannak dagadva a nyirokcsomók.

A felkarod pedig inkább a baba cipelésétől. :)

Időről időre, különösen az elején és a növekedési ugrásoknál bedurrant a mellem és legtöbbször hónalj tartásában kellett szoptatnom, mert csak úgy tudott ürülni az a terület. Na ez időnként rendesen fájt amikor megindult a tej a tejcsatornákból.

2021. ápr. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Szia,igen fajtát.Sőt írod,hogy piros egy folt van.Ott melegebb? Nem érzel kis csomot benne? Nekem pont ilyen volt mikor begyulladt.
2021. ápr. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csomó nem érzek, de határozottan melegebb azon a részen.

2021. ápr. 7. 09:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Arra nem is gondoltam,hogy a baba hordozásától fajhat, de elkepzelheto. Azért figyelem, múlik-e vagy sem:)
2021. ápr. 7. 09:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyelgesd magad. Én egy hete szültem, amikor bedurrantak a melleim. Forrók lettek és nagyon fájtak, aztán estére 39.1 lett a lázam. Tejgyulladásom lett, pedig rendszeresen fejtem a felesleget. Kaptam rá antibiotikumot és másnapra szinte semmi bajom nem volt.

A felkarod meg simán lehet izomláz is :)

2021. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!